Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Emblemat quadrifoglio na nadkolu

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Niedługo ta koniczynka będzie tak wyświechtana jak "premium"

    Chińska koniczynka na Włoskim samochodzie sportowym. Kto co lubi.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Kolega zakupił niedawno Brerę 1,7 TBI i zainstalował w niej boxa z Race Chip - taka środkowa wersja. Jeżeli dobrze kojarzę, to ma chyba wykresy z hamowni przed i po, jak mi prześle to postaram się je zamieścić. Wiem tylko, że nie korzysta z najwyższego poziomu (jest przełącznik) i zhamował chyba coś ok. 220 KM. Poza tym nie narzeka na żadne szarpanie czy też inne problemy w funkcjonowaniu motoru.

    Jeżeli założycie jakiś nowy wątek to proszę przenieść powyższą wypowiedź tamże.
    Chcąc trochę przestrzec kolegę [MENTION=67999]michal35[/MENTION] sam zrobiłem OT w swoim wątku. NIe kontunuujmy bo zrobi się śmietnik. Napiszę tylko że box to całkiem coś innego niż modyfikowanie zawartości EEPROMu ECU, stąd w tym wypadku box najpewniej nie będzie sprawiał problemów. Ja mam podejżenie że soft na którym pracują tunerzy (przecież oni to gdzieś kupują gotowe narzędzie, sami nie tworzą, tylko robią ustawienia które ten soft zamienia w nową zawartość dla EEPROMa ECU) akurat w wypadku TBi 200HP może być ciut niekompatybilny - czegoś nie uwzględniać, mieć bug-a albo bazować a dokumentacji softu ECU z bugiem czy brakami. Problem może dotyczyć tylko niektórych wersji softu ECU - np coś się zmieniło na przestrzeni lat produkcji i software tuningowy tego nie uwzględnia. Oczywiście to tylko moje spekulacje wynikające z wiedzy o 3 chipowanych TBi 200HP z tym samym problemem, i na podstawie tego że w Giuliettach TBi nikt się nie skarży na brak płynnej pracy silnika po chipie. Wspomniałem o tym bo mam to na świeżo i ogólnie jeszcze jestem w lekkich emocjach, z jednej strony zadowolony że TBi wreszcie dobrze jeździ, z drugiej wkurzony bo kosztowało mnie to kupę kasy i wróciłem do stanu z przed chipowania.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Niedługo ta koniczynka będzie tak wyświechtana jak "premium"

    Chińska koniczynka na Włoskim samochodzie sportowym. Kto co lubi.
    Gdyby Włosi robili akcesoryjne małe koniczynki po 50zł szt to bym kupił, ale skoro nie robią (są tylko duże o ile pamiętam), to kupiłem chińskie po 2.25zł/szt. Jeśli wykonanie chińczyka będzie przyzwoite to nakleję, bubla na pewno nie. Jak mi się znudzi to zdejmę. Na pewno nie kazdy naklei, myślę że to będzie mały procent, więc nic się nie wyświechta (a w Giuliettach/Mito się wyświechtało). Jest to fajny symbol mocno związany z marką i powodzeniem - mi się podoba i stąd pomysł dodania go.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Fajny pomysł, ale obawiałbym się ich jakości i szkoda, że nie występują strony L/P (ogonek na każdej w tą samą stronę).
    Z drugiej strony majątku nie wydałeś, a może jednak będziesz mile zaskoczony
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    ogonki przeżyję, zobaczymy co to przyjdzie i jak będzie prezentować się na aucie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ani w Stelvio Q ani w Giulii Q nie ma ogonków ma bokach. Jest na silniku i przy zegarach.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    przyszły te naklejeczki z Ali. Generalnie są mniejsze niż sądziłem (czy było w opisie), chyba nawet bok nie ma całych 2cm. Nakleiłem, tak to wygląda:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180801_151755.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	42.0 KB
ID:	248855Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180801_151804.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	94.4 KB
ID:	248856
    Co do jakości, to mam wątpliwości odnośnie zielonego nadruku - myślę że z czasem może zejść od mycia/słońca bo jest to tylko nadruk na zewnątrz niestety niczym nie pokryty - jeśli tak się stanie to kupię jakiś lakier zaproawkowy zielony metalik pod kolor i malutkim pędzelkiem spróbuję poprawić, albo przykleję nowe tylko na zewnątrz dodam folię przeźroczystą.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Skoro o koniczynkach to.....wlasnie w niedziele po raz pierwszy zauwazylem ze obaj kierowcy Ferrari w Formuli 1 na swoich czerwonych kombinezonach do jazdy majana lewym rekawie dosc duzy emblemat koniczynki...jakby prosto wziety z Alfy. Cementuje to pewnie zwiazki/historie obu firm jak i "magiczne dzialanie" koniczynki przynoszace szczescie w wyscigach. Ciekawa sprawa.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Maja tak już od conajmniej roku


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    Maja tak już od conajmniej roku


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Tak. A jak im wyblakną te koniczynki, to przyjeżdża taki koleś i małym pędzeleczkiem im poprawia to na zielono..

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Haveblue
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Maserati Ghibli SQ4
    Postów
    395

    Domyślnie

    Możesz też zamiast koniczynki wkleić emblemat włoskiej flagi. Nie pytajcie ile kosztuje oryginał ...

    wcześniej:
    YUGO 65 1.3 (ZASTAVA) '86 - 1994-1997
    AR 146 1,4 boxer '97 - 1997-1999
    AR 156 2,0 TS '98 - 2000-2001
    AR 156 2,5 V6 '99 - 2001-2004
    AR 156 GTA '03 - 2006-2009
    AR 159 3,2V6 Q4 ti '07 - 2009-2014
    teraz:
    Honda CRV (służbowa)
    Maserati Ghibli SQ4 '15

Podobne wątki

  1. [MiTo] Emblemat Quadrifoglio Verde do Mito/Giulietta - różnice?
    Utworzone przez Bartolini_ w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 18:13
  2. Emblemat Quadrifoglio Verde?
    Utworzone przez YonasH w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 23:09
  3. Dziura w nadkolu
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 16:00
  4. [164] czujnik w nadkolu
    Utworzone przez kasza85 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-04-2009, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory