Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Emblemat quadrifoglio na nadkolu

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie Emblemat quadrifoglio na nadkolu

    Zakładam osobny wątek, bo robi się bajzel/OT w innych. Może kogoś zainteresuje temat.

    Właśnie kupiłem takie 20mm emblematy trójkątne z koniczynką:
    https://www.aliexpress.com/item/10pc...ceBeautifyAB=0
    Chcę dodać za napisem Veloce, coś jak jest w Giuliettach QVline i Sportiva od strony drzwi. Chciałem coś bardziej dyskretnego niż te wielkie emblematy a'la quadrifoglio.

    Ja kupiłem 10szt, ale oferują też opakowania po 2,50,100 itp. Jak ktoś bywa w Bielsku i chce też takie, to za symboliczne piwko odstąpię 2szt (oczywiście jak w końcu przyślą ze 1-2 m-ce).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    A czy to nie jest czasem tak, jakby nakleić np. na zwykłe BMW 3 naklejkę M, oznaczającą wizualny M-pakiet, mimo, że auto nie ma tego pakietu?

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Wg mnie jeśli ktoś nakleja dużą naklejkę (ona ma ok 80-90mm?), to udaje Quadrifoglio, i to jest tak jakby z BMW sciągnąć np 316i a nakleić M3, dla mnie przegięcie.
    Natomiast ta którą ja kupiłem ma tylko 20mm, nic konkretnego nie znaczy w linii Giulii stąd nic nie udaje, tylko jest takim stylistycznym urozmaiceniem i nawiązaniem do tradycji AR - będzie siedzieć obok napisu VELOCE, więc wiadomo o co chodzi, jaka to wersja itp.

    Kolega się tu czepia, a sam do 200HP kupuje spoilery carbonowe, podwójne wydechy i dyfuzor a'la Veloce. Co jak co, ale myślałem że Ty będziesz pierwszym który weźmie ode mnie 2szt
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    A bo moja będzie miała docelowo 300HP i najmniejszą masę wśród wszystkich modeli tego samochodu
    Bez dyfuzora i spoilera to wtedy nie pojedzie, ten ostatni na razie leży w kanciapie

    Koniczynka to wiesz, zobowiązuje do jakiegoś tuningu

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    A czy to nie jest czasem tak, jakby nakleić np. na zwykłe BMW 3 naklejkę M
    Nie.

    Targa Florio, 1923.
    "Szczególnie dumny z sukcesu był Giuseppe Merosi, konstruktor modelu RL. Znalazł on oryginalny sposób upamiętnienia wielkiej wygranej w Targa Florio. Pokazał mechanikom zieloną, czterolistną koniczynkę, namalowaną przed wyścigiem na Alfie Sivocciego jako talizman szczęścia i polecił, by ten sam symbol umieścić na wszystkich pojazdach zespołu. Dziś, z perspektywy prawie 80 lat, można docenić trwałość znaku i proroczą wymowę tego gestu".

    http://alfetta.pl/2017/sportowa-hist...-1929-czesc-2/


    Jeśli już to "GTA".
    Alfa Romeo Nel Cuore

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Dzięki za lekcję historii Mi jednak kojarzy się ta koniczynka ze sportową wersją samochodu, w podobny sposób kojarzę tego typu oznaczenia innych marek.
    Oczywiście moje skojarzenia wynikają z niewiedzy Nie zmienia to jednak faktu, że większość z nas korci, by swój samochód jakoś ulepszyć, "upięknić", zindywidualizować i to jest wg mnie pozytywne.

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Moje zdanie: Niech sobie każdy mocuje co mu się podoba To jemu ma się podobać

    michal35- podzielam Twoją opinię, ale rozumiem Epsonixa.

    Mnie ostatecznie wyleczył z pomysłów kolega, który powiedział- masz piękny samochód no i nie korciło Cię by dodać koniczynę, że niby qv

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Mi jednak kojarzy się ta koniczynka ze sportową wersją samochodu
    I bardzo dobrze Ci się kojarzy, bo to symbol wielu kolejnych stricte sportowych aut Alfa Romeo, (ostatnio mistrzowskiej 156 z serii ETCC/WTCC).

    Został on przeniesiony przez firmę poza dział sportowy, i wykorzystany - z lepszym lub gorszym skutkiem - dla celów marketingowych w autach cywilnych (ostatnio w Giulii, co jest na miejscu z uwagi na osiągi, ale wcześniej np. w MiTo, i to już było dość kontrowersyjne moim zdaniem, co pokazuje jeszcze dobitniej Giulietta, gdzie ten sam model z "jakichś" powodów utracił plakietkę QV na rzecz Veloce.

    A co do upiększania, to oczywiście sprawa indywidualna. Gustu, zapatrywań, wiedzy i środków - jednak pewien umiar byłby i tu wskazany, bo tak ogląda się potem na drodze np. 105-konne JTD - z Quadrifoglio (jak na szczęście, to jeszcze ok), ale i naklejkami Cuore Sportivo, co jest już, hm... dość żenujące. Zupełny rozjazd formy i treści, które moim zdaniem w przypadku Alfy Romeo powinny iść w parze (tak jest w nowych Q).
    Alfa Romeo Nel Cuore

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Dzięki za lekcję historii Mi jednak kojarzy się ta koniczynka ze sportową wersją samochodu, w podobny sposób kojarzę tego typu oznaczenia innych marek.
    Oczywiście moje skojarzenia wynikają z niewiedzy Nie zmienia to jednak faktu, że większość z nas korci, by swój samochód jakoś ulepszyć, "upięknić", zindywidualizować i to jest wg mnie pozytywne.
    Giulietty w wersjach słabszych typu 150HP i 170HP miały małą koniczynkę np QVline i Sportiva:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo-giulietta-sportiva-2012-gege-5.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	37.5 KB
ID:	247850
    i cos podobnego chce dodać obok napisu Veloce na błotniku. Moim zdaniem to subtelny dodatek. Podkreślam jeszcze raz, nie rozmawiamy o dokładaniu 4-5 razy większej koniczynki z wersji Q/QV Giulii/Giuliett która krzyczy za bardzo.

    Co do chipa, napisze krótko, nie odpisuj w tym wątku, najwyżej założy się inny albo zadzwoń do mnie. W 159 JTDm 150HP super, w Giulietcie 1.4TB też, ale w 159TBi coś ciągle było nie tak (podszaprywała bardzo lekko albo trochę wyraźniej, przy wciskaniu mocnym gazu była jednak zawsze OK). Straciłem przez 2 lata kupę czasu, pieniędzy (ok 5k + cena chipa) i nerwów na wymiany/podmiany/czyszczenia różnych elementów. Zaczęło się to praktycznie od razu po chipie (4 dni po już wiedziałem że coś jest nie tak i pisałem do tunera), ale przecież fachowiec mówił że niemożliwe i nie bardzo chyba miał czas i ochotę żeby cokolwiek zmieniać/próbować/diagnozować z moim autem. A to nie odbierał telefonów/smsów ani nie odpowiadał (no przecież zarobiony po uszy), a to nie odpisywał na maile jak mu podsyłałem jakieś logi z MESa na maila (o które prosił) i tak mijały miesiące a ja przestałem lubieć swoją TBi(stąd w końcu kupiłem Giulię). Ja naiwnie szukałem ciągle problemu po stronie mojego auta. W ostatni piątek pojechałem jednak do niego bo wiedziałem że mogą być problemy przy sprzedaży. Wgrałem ori program i nagle jak ręką odjął - 50km jazd testowych - cacy cały czas. Myślałem że może zmienione mapy zapłonowe są winne i został zrobiony chip delikatniejszy na bene 95 bez zmiany map zapłonowych, i zrobiło się jeszcze gorzej niż z oryginalnym chipem na 98 (potrafiła szarpnąć nawet przy pełnym wciśnięciu gazu, czego wcześniej nigdy nie robiła). Myślałem że może jakaś adaptacja ECU jest potrzebna, pojeździłem cały weekend ok 250km a auto jeździło cały czas nie za fajnie. W poniedziałek znów odwiedziłem tunera wgrałem znowu ori program (mówił że nie ma szans żeby pomogło) a tu rewelka od pierwszego przejechanego metra - też już przejechałem ze 200km i jeździłem w różnych warunkach, starty z zimnego silnika, przy różnych temperaturach itp. Co najlepsze 2 innych użytkowników silnika TBi 200HP po chipie (jeden u tego samego tunera, drugi gdzie indziej), też narzekają na podobne podszarpywania, ale mój tuner twierdzi że zrobił tyle tych aut (choć głównie Giuliett, a tam jest jednak inna turbina, może inny soft bazowy w sterowniku) i nikt się nie skarżył. We wrześniu ten drugi forumowicz który chipował u tego tunera ma być w Polsce, i też podjedzie na wgranie ori, bo też ma już dość tego auta (też stracił kupę kasy i czasu na wymiany różnych elementów, bez rezultatu).Ja ten problem będę wkrótce opisywał na forum 159, tylko chcę jeszce dla 100% pewności pojeździć z tydzień autem.

    Pamiętaj, będziesz królikiem doświadczalnym, tym bardziej że Twoja 200HP to już chyba ta po drobnych zmianach (bez dodatkowej lambdy) moze soft bazowy się ciut różnić i pewnie nie można wrzucić softu z 280HP, tylko jakiś szczegół musi być zmodyfikowany. Nie twierdzę że będzie coś nie tak, ale jednak weź pod uwagę pewne ryzyko, tak jak w 159 TBi. Na gwarancji też bym nie robił, bo licznik programowań CI się zwiększy - jakby coś Ci padło typu silnik/skrzynia/ukł przeniesienia, to zanim ASO wymieni Ci drogi element jest szansa że sprawdzą licznik programowań i odmówią.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Kolega zakupił niedawno Brerę 1,7 TBI i zainstalował w niej boxa z Race Chip - taka środkowa wersja. Jeżeli dobrze kojarzę, to ma chyba wykresy z hamowni przed i po, jak mi prześle to postaram się je zamieścić. Wiem tylko, że nie korzysta z najwyższego poziomu (jest przełącznik) i zhamował chyba coś ok. 220 KM. Poza tym nie narzeka na żadne szarpanie czy też inne problemy w funkcjonowaniu motoru.

    Jeżeli założycie jakiś nowy wątek to proszę przenieść powyższą wypowiedź tamże.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Emblemat Quadrifoglio Verde do Mito/Giulietta - różnice?
    Utworzone przez Bartolini_ w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 18:13
  2. Emblemat Quadrifoglio Verde?
    Utworzone przez YonasH w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 23:09
  3. Dziura w nadkolu
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 16:00
  4. [164] czujnik w nadkolu
    Utworzone przez kasza85 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-04-2009, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory