Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 196

Temat: Kolizje

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No tak by logika podpowiadała ale z drugiej strony jak twarzą zaryjesz w kierownicę albo wylecisz przez szybę to też niekorzystnie. Może już lepsza poduszka? Nidzie nie znalazłem jednoznacznej informacji, że poduszka nie zostanie uruchomiona jeśli odpowiedni pas nie zostanie zapięty.
    Odpalona poduszka i brak zapiętych pasów to najgorsza sytuacja.
    Obrażenia są większe, niż gdyby nie odpaliła. Poduszka działa poprawnie tylko we współpracy z pasami.
    Zanim człowiek do niej "doleci" ona musi skończyć się napełniać. Inaczej eksplozja ładunku i fala uderzeniowa uszkodzą daną część ciała (głowę, kolana lub bok).

  2. #32
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No tak by logika podpowiadała ale z drugiej strony jak twarzą zaryjesz w kierownicę albo wylecisz przez szybę to też niekorzystnie. Może już lepsza poduszka? Nidzie nie znalazłem jednoznacznej informacji, że poduszka nie zostanie uruchomiona jeśli odpowiedni pas nie zostanie zapięty.
    Poduszka nie uchroni Cię przed wylotem przez przednią szybę.
    Poza tym nie wiem czy lepiej zaryć twarzą w kierownicę, czy lecieć w kierownicę i dostać potężnego strzała od poduszki powietrznej w kierunku przeciwnym.

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Odpalona poduszka i brak zapiętych pasów to najgorsza sytuacja.
    Obrażenia są większe, niż gdyby nie odpaliła. Poduszka działa poprawnie tylko we współpracy z pasami.
    Zanim człowiek do niej "doleci" ona musi skończyć się napełniać. Inaczej eksplozja ładunku i fala uderzeniowa uszkodzą daną część ciała (głowę, kolana lub bok).
    Ok jak wynika z instrukcji zapięcie pasów nie jest warunkiem koniecznym do uruchomienia poduszki.

    "Poduszki powietrzne przednie (kierowcy i pasażera) chronią pasażerów miejsc przednich w przypadku zderzeń czołowych o średnio-dużej energii zderzenia, oddzielając poduszką pasażerów od kierownicy i od deski rozdzielczej.

    Brak uruchomienia poduszek powietrznych w innych typach zderzeń (boczne, tylne, wywrócenie się samochodu itp), nie oznacza nieprawidłowego działania systemu. Przednie poduszki powietrzne (kierowcy i pasażera) nie zastępują, ale uzupełnią użycie pasów bezpieczeństwa, które zalecamy zawsze zapinać, jak przewidują przepisy legislacyjne w Europie oraz w większości krajów poza Europą. W przypadku zderzenia osoba, która nie zapięła pasa bezpieczeństwa, przemieszcza się do przodu i może uderzyć o poduszkę już w fazie jej otwierania się. W tego typu sytuacji ochrona zapewniana przez poduszkę powietrzną jest dużo mniejsza. Przednie poduszki powietrzne mogą nie uaktywnić się w następujących przypadkach:
    zderzenia czołowe z przedmiotami łatwo deformowalnymi, nie obejmujące powierzchni przedniej samochodu (np. uderzenie błotnikiem o barierę ochronną);
    wjechanie samochodu pod inny pojazd lub barierę ochronną (np. pod ciężarówkę lub bariery ochronne na autostradzie).

    Brak aktywacji poduszki w powyższych okolicznościach spowodowany jest faktem, iż poduszki powietrzne mogą nie zapewniać żadnego zabezpieczenia dodatkowego w stosunku do pasów bezpieczeństwa i w konsekwencji ich aktywacja jest niestosowna. Brak aktywacji poduszek w tego typu przypadkach nie oznacza niewłaściwego funkcjonowania systemu."

    Powyższy opis wyjaśnia sytuację ze Stelvio.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Poza tym nie wiem czy lepiej zaryć twarzą w kierownicę, czy lecieć w kierownicę i dostać potężnego strzała od poduszki powietrznej w kierunku przeciwnym.
    Z instrukcji wynika, że i tak dostaniesz poduszką. Ja bym chyba wolał dostać mimo wszystko poduszką bez pasów niż ryjem albo klatką piersiową w kierownicę
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Tyle, że wystrzał poduszki w twarz to śmierć na miejscu.

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Z instrukcji wynika, że i tak dostaniesz poduszką. Ja bym chyba wolał dostać mimo wszystko poduszką bez pasów niż ryjem albo klatką piersiową w kierownicę
    Zasadniczo to bez pasów w jednym i drugim przypadku masz przekichane

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarzon Zobacz post
    Tyle, że wystrzał poduszki w twarz to śmierć na miejscu.
    Nie do końca. Myślę że gdyby tak było to producenci samochodów by łączyli czujnik zapięcia pasa z poduszka w obawie o złą reputację. Spora część osób jednak jeździ bez pasów.

    wg. tych badań http://www.upmc.com/media/NewsReleas...al-injury.aspx

    różnicę w porównaniu do poduszki i pasów są następujące.

    1.7 większe prawdopodobieństwo urazów kręgosłupa szyjnego i 2.4 rdzenia kręgowego - bez pasów z poduszką
    1.3 większe prawdopodobieństwo urazów kręgosłupa szyjnego i 1.8 rdzenia kręgowego - bez pasów i poduszki

    ok Czyli wychodzi że poduszka gorsza szczególnie dla rdzenia kręgowego.
    Na całe szczęście nie przejechałem nigdy nawet kilometra bez zapiętych pasów. Nawet jak przestawiam samochód to odruchowo zapinam. Nie potrafię inaczej. Czuję się jak bez ubrania
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #37
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Z instrukcji wynika, że i tak dostaniesz poduszką. Ja bym chyba wolał dostać mimo wszystko poduszką bez pasów niż ryjem albo klatką piersiową w kierownicę
    Lepiej walnąć czołówkę ze ścianą, czy z innym autem, które pędzi w Twoją stronę? Poduszka powietrzna otwiera się w ułamkach sekund ze sporą siłą, więc dostajesz podwójny strzał. Energia kinetyczna twojej głowy się sumuję z energią otwierającej się poduszki. Dopiero w pełni otwarta poduszka amortyzuje uderzenie, otwierajaca się wręcz przeciwnie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Nie potrafię inaczej. Czuję się jak bez ubrania
    no właśnie ja dlatego kompletnie nie rozumiem ludzi jeżdzących bez pasów. Dobrze ustawione kompletnie nie przeszkadzają, a jak się człowiek już nauczy, to bez pasów się czuje nieswojo.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 27-07-2018 o 17:28
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Lepiej walnąć czołówkę ze ścianą, czy z innym autem, które pędzi w Twoją stronę? Poduszka powietrzna otwiera się w ułamkach sekund ze sporą siłą, więc dostajesz podwójny strzał. Energia kinetyczna twojej głowy się sumuję z energią otwierającej się poduszki. Dopiero w pełni otwarta poduszka amortyzuje uderzenie, otwierajaca się wręcz przeciwnie
    Energie się nie sumują. Uderzenie w ścianę a czołowe zderzenie z innym autem różni się tylko tym, że to drugie auto może pochłonąć jakąś tam część energii z naszego auta, za to ściana tego nie zrobi, albo zrobi to w mniejszym stopniu. Choć przy większej prędkości samochody i tak ,,odskakują" od siebie, więc czas na ewentualne przekazanie energii jest mega krótki.
    Było kiedyś w Mythbustersach.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 27-07-2018 o 18:32

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Energie się nie sumują. Uderzenie w ścianę a czołowe zderzenie z innym autem różni się tylko tym, że to drugie auto może pochłonąć jakąś tam część energii z naszego auta, za to ściana tego nie zrobi, albo zrobi to w mniejszym stopniu. Choć przy większej prędkości samochody i tak ,,odskakują" od siebie, więc czas na ewentualne przekazanie energii jest mega krótki.
    Było kiedyś w Mythbustersach.
    No tak, racja, zbytnie uproszczenie, niekoniecznie dobry przykład Tutaj mamy ścianę, ktora pędzi w kierunku głowy.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #40
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Dziś dostałem takie zdjęcie z opisem - za dużo mocy.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Resized_20180804_185556_8573.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	301.2 KB
ID:	248985  

Podobne wątki

  1. [Giulia] Giulia kolizje
    Utworzone przez klag3 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 29-08-2022, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory