Strona 5 z 20 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 196

Temat: Kolizje

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Mężczyzna jadący rowerem marki Romet nie opanował pojazdu w zakręcie, nadsterowność spowodowana tylnym napędem sprawiła, że spadł z siodełka i sunąc po trawie uderzył w niewinną Giulię, spychając ją do rowu. W tle laweta przygotowuje się do ekstrakcji mężczyzny spod pojazdu.
    Cholerni rowerzyści, zawsze coś gupiego odwalą.

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar Robalgis
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 1.9 16v JTD 2006, Fiat 126p 1988, Ducati Monster 695 2007, AR 145 1.4 TS 1998 (2005-2010)
    Postów
    228

    Domyślnie

    ktoś z kolegów? Poważna sprawa. Wygląda jakby samochód wjechał pod ciężarówkę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6758.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	66.5 KB
ID:	250289

  3. #43
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Sądząc po tym, że holownikiem jest autolaweta i to też załadowana, to pewnie tzw. import prywatny. Niedługo będzie do nabycia "nowy" i "niebity".

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    No tak, już resztki Giulii i Stelvio też spływają do złomowiska Ojropy nad Wisłą...

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar Robalgis
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 1.9 16v JTD 2006, Fiat 126p 1988, Ducati Monster 695 2007, AR 145 1.4 TS 1998 (2005-2010)
    Postów
    228

    Domyślnie

    obstawiałbym raczej jednak kolizję w mieście. Zdjęcie z Warszawy, skrzyżowanie ul. Czerniakowskiej/Trasy Siekierkowskiej, więc to nie droga tranzytowa przez Warszawę. Cholera wie.

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    680

    Domyślnie

    Kolejna, tym razem tragiczna kolizja
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...8-zderzyl.html

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Kolejna, tym razem tragiczna kolizja
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...8-zderzyl.html
    Wypadek! I to śmiertelny.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #48
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    pewnie oba auta jechały po 120-150km/h każdy (240-300km/h różnica prędkości) i bardzo źle się to skończyło. niestety jeśli chodzi o strefy zgniotu to projektuje się je na uderzenie przy 50km w stałą przeszkodę a nie dużo większe prędkości. nie wiem czy tu była taka sytuacja, ale sam jak jeżdżę dwupasmówkami to nie lubię łuków w lewo gdzie często montują te pionowe "żaluzje" zasłaniające przed oślepianiem z przeciwległego pasa - nie widać czy jakiś taki kamikadze nie jedzie pod prąd z naprzeciwka - przez te żaluzje nie zostaje prawie nic czasu na reakcję/zjechanie.
    Raz już mi się zdażyło ok 20 lat temu że taki jeden jechał na mnie na wjeździe do Bielska-B - w ostatnim momencie udało mi się wbić między auta na prawym pasie.

    Czy ktoś wie czy kierowca Stelvio to może jakiś kolega z forum?

    Niezależnie od tego czy to kolega z forum czy nie, bardzo przykra sprawa. Nie wiem i pewnie się nie dowiemy czy to błąd kierującego Fordem na wjazdach, i czy w trakcie się zorientował że jedzie pod prąd a nie zawrócił (internet jest pełen filmików ludzi którzy świadomie kontynuują jazdę pod prąd do najbliższego zjazdu, zamiast zjechać na bok, zawrócić jak to będzie bezpieczne/możliwe). Szkoda, 2 ludzi nie żyje, a kierowca Stelvio w ogóle nie miał w tym żadnej swojej winy.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 26-11-2018 o 10:58
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Prędkości się nie sumują. Co nie zmienia faktu, że przy 140-150 na godzinę i tak zerowe szanse. Tutaj widać, że kabina w Stelvio nie była jakoś zmasakrowana, ale zapewne samo przeciążenie wystarczyło.

  10. #50
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Prędkości się nie sumują.
    ooo, bardzo odważna teoria. możesz rozwinąć?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulia] Giulia kolizje
    Utworzone przez klag3 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 29-08-2022, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory