Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 70

Temat: Uskok / przeskok przednich kół Stelvio

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio Super 2.0 200KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Fajnie, że ktoś poruszył temat. Ja się od pół roku zastanawiam czemu jak ruszam z parkingu na kostce przy skręconych kołach na maxa czuje dziwny przeskok/uskok. Teraz już wiem

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał TadekSz Zobacz post
    Fajnie, że ktoś poruszył temat. Ja się od pół roku zastanawiam czemu jak ruszam z parkingu na kostce przy skręconych kołach na maxa czuje dziwny przeskok/uskok. Teraz już wiem
    Widzę, że kolega ma wersję 200KM - jak ja. Na jakich felgach jeździsz? Ja mam 17-ki i za Chiny nie mogę tego przeskoku wyczuć...

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Widzę, że kolega ma wersję 200KM - jak ja. Na jakich felgach jeździsz? Ja mam 17-ki i za Chiny nie mogę tego przeskoku wyczuć...
    ja mam taki konfig 17 i 200.
    Ogólnie to występuje jak jest słaba przyczepność i na maksa skręcone koła.
    Ta słaba przyczepność też nie może być tak byle jaka, śnieg u mnie tego nie wywoływał (zapewne wleczenie koła jast wtedy płynne),
    a jedynie kostka a najlepiej kostkokratka (taka z miejscami na trawę)

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio Super 2.0 200KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Sorki że tak późno, ale rzadko tu zaglądam. Ja mam wersję Super, felgi 18 i przeskok właściwie mam tylko na kostce na parkingu w pracy.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    u mnie 19 w Gulii i dość sporo to czuć, fizyka

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateuszz
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    32

    Domyślnie

    Przepraszam że tak późno się odzywam, wróciłem z urlopu, Stelvio zrobiliśmy 3 tyś, autko śmiga bez problemu, sama frajda jest go prowadzić. Po wizycie w aso w Poznaniu stwierdzili że te uskoki to norma ze względu na przyczepność, faktycznie częściej to się zdarza na kostce i przy zimnych oponach, niemniej jednak będę dalej to obserwował.
    Jednak gwoździem programu naszego urlopu było zobaczenie przez okno hotelowe w Krakowie jak wokół naszego Stelvio na parkingu stoją inne Alfy, zapewne był zlot, zbiegliśmy szybko z dzieciakami ale już było za późno, wszyscy odjechali ale chciałbym wszystkich pozdrowić z tego parkingu przy Plaza.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuszz Zobacz post
    Przepraszam że tak późno się odzywam, wróciłem z urlopu, Stelvio zrobiliśmy 3 tyś, autko śmiga bez problemu, sama frajda jest go prowadzić. Po wizycie w aso w Poznaniu stwierdzili że te uskoki to norma ze względu na przyczepność, faktycznie częściej to się zdarza na kostce i przy zimnych oponach, niemniej jednak będę dalej to obserwował.
    Jednak gwoździem programu naszego urlopu było zobaczenie przez okno hotelowe w Krakowie jak wokół naszego Stelvio na parkingu stoją inne Alfy, zapewne był zlot, zbiegliśmy szybko z dzieciakami ale już było za późno, wszyscy odjechali ale chciałbym wszystkich pozdrowić z tego parkingu przy Plaza.
    Tak byl zlot ja nie wiedziałem. Spod plaży ich przegonili I ponoc pojechali pod centrum kongresowe

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    No to jak wszystkim stuka, jutro zaczynam z rana mojego katować - dopóki też nie usłyszę stukania...

    A tak na poważnie - może to faktycznie RFy albo 20-ki na żwirze - i ja nie mam tego, bo jeżdżę na porządnych balonach 17"?
    chodzi o te balony - opony sporo, poddaje się. w Giulii mam mega efekt na parkingu, ale mam 19" RF. W obu 159 i Giulietcie też to czułem, ale nie aż tak mocno (ale miałem wyższe profile i bez RF), i tam to występowało np na letnich 17 jak już było zimniej (twardsza guma?) a np na zimowych 16 nie było problemu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    W Giulii super też miałem taki efekt ale to normalne. W Veloce też to mam ale jeszcze dodatkowo jak parkuję i operuję kierownicą w skrajnych położeniach to pod koniec każdego słychać skrzypienie jak na drewnianym statku. W piątek mam przegląd i poproszę o sprawdzenie czy wszystko ok.

    Ogólnie trochę to słabe bo za każdym razem jak podwożę kolegów to muszę się tłumaczyć że Alfa się nie sypie i można bezpiecznie jechać
    Dość głośny efekt
    Prowadzi się nienagannie więc to raczej po prostu "ten typ tak ma" ale sprawdzę
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Prowadzi się nienagannie więc to raczej po prostu "ten typ tak ma" ale sprawdzę
    Każde auto w mniejszym lub większym stopniu posiada taki "feature" Opony nalesniki, mega promień skrętu i napęd na tył po prostu uwidaczniają objawy. Nie wymyślili jeszcze zmiennej geometrii zawieszenia, więc trzeba na razie z tym zyć, bo między innymi dzięki temu auto prowadzi się jak się prowadzi.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [1.8 TS] słabsza moc... czy to przeskok paska rozrządu...?
    Utworzone przez ziulek61 w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 09:46
  3. Dziwny przeskok w sprzęgle
    Utworzone przez marcin1234 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 09:18
  4. [146] Pasek wielorowkowy, a przeskok iskry.
    Utworzone przez dencior w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 19:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory