Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Stelvio trzaski prawa przednia część kabiny.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie Stelvio trzaski prawa przednia część kabiny.

    Czy ktoś to miał i znalazł przyczynę? Nie fotel raczej , bardziej słupek/drzwi strona prawa od ok 100 km/h. Coś jak trzaski / trzeszczenie . Boje się dać temat w ciemno magikom z ASO bo mogę bardziej zepsuć ...
    E0 BUSSO

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    A.R STELVIO 2.0 280 EXECUTIVE
    Postów
    56

    Domyślnie

    W zasadzie u mnie występują podobne trzaski ale mam wrażenie że pochodzą z deski jakoś nie mogę ich zlokalizować , jeśli sobie z tym poradziłeś proszę podpowiec w jaki sposób

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Może to to o czym Pertyn ględzi między 7:40 a 9:05

    https://www.youtube.com/watch?v=ya8haIM68F0

    Ponadto w komentarzu poza filmem wspomina o wielokrotnym problemie z reakcją silnika na gaz.

    Nie powiem, żebym był zadowolony, boć przecie już przed kamerami zdążyłem ponarzekać na poskrzypującą konsolę i postukujący podłokietnik oraz jakby ciut gorsze wykończenie auta, które notabene było w specyfikacji Super. Okazało się super tak samo, jak tradycja była ekstra u Barei. Bo zaraz potem, kiedy usiłowałem wciąż być wyrozumiały i nawet potraktowałem jaśnie panią jak przystało na system operacyjny Windows (zatrzymałem auto, wyłączyłem silnik, wysiadłem, zamknąłem, otworzyłem, wsiadłem, uruchomiłem silnik, multimedia ruszyły), kolejny foch nadszedł ze strony, której się absolutnie nie spodziewałem: samochód przestał reagować na pedał gazu!

    Tak po prostu. Wciskam i nic. Okropne wrażenie. Wciskam głębiej i też nic. Cofam stopę, naciskam ponownie – nic! Dopiero po trzeciej operacji deptania wszystko wróciło do normy, ale ten numer samochód wyciął mi jeszcze JEDENAŚCIE RAZY!!! W ciągu dwóch dni od czasu kręcenia filmu! W sumie dopiero teraz do mnie dotarło, że takie coś może się skończyć bardzo średnio, jeśli się uaktywni np. przy próbie ucieczki ze skrzyżowania…

    http://pertyn.com/alfa-romeo-stelvio-super-2-2d-210/
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 31-08-2018 o 08:40
    Alfa Romeo Nel Cuore

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ewidentnie egzemplarz z jakimś problemem elektrycznym. Najpierw tak sobie gaśnie i nie gada cały infotainment, a potem wcale nie działa pedał gazu.

    Co do skrzypienia, to w Giulii Veloce Pertyn skarżył się na jakieś tam odgłosy ale jakby z samej karoserii, przy czym zganiał to na mocno przetrenowaną sztukę z parku prasowego. W mojej sztuce z przebiegiem rzędu 5000km pojawiają się dźwięki pewne kiedy np. wyjeżdżam na ukos z podjazdu i zjeżdżam kolejnymi kołami z krawężnika (niskiego) na ulicę - ostatnie zjeżdża przednie prawe koło i wtedy słuchać pewien dźwięk z okolic drzwi pasażera czy też jego słupka B. Nie skrzypienie, nie trzask, takie "coś" pomiędzy. Może po prostu drzwi pracują po uszczelce a już fabryczny silikon się wytarł. W 159 też drzwi kierowcy i pasażera np. przy jeździe po bruku wydawały takie dźwięki i przestawały po nasmarowaniu uszczelek, stąd pomysł że to może to samo.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    U mnie zdecydowanie tylko powyżej setki na budziku. Poniżej solidne to Stelvio jak odlane z 1 kawałka metalu. Wygasza dziury , progi, itd bez szemrania, nic nie trzeszczy, nie klekocze. Powyżej 100-110 włącza się ten świerszcz.
    Jestem z łodzi , tu mało tego jest więc chyba ASO w Warszawie odwiedzę jako bardziej obeznane z modelem ,które polecacie ??

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Kolega z forum polecal Ostrobramską. Ja tam jade.
    Nie jeżdżę natomiast do PGD i na Połczyńska (chociaz sa lepsi niz PGD). Dukiewicz bardzo ok-ale drogi i wciskaja niepotrzebne rzeczy (jakies czyszczenia, azot, wymiany ma wszelki bo sie cos konczy-oczywiscie do autoryzacji, ale lekki pressing jest).

    Masz jakies opinie nt. Serwisu przy Stykowieckiej? Drugi tej samej firmy jest na JP2 w Łodzi.

    - - - Updated - - -

    Kolega z forum polecal Ostrobramską. Ja tam jade.
    Nie jeżdżę natomiast do PGD i na Połczyńska (chociaz sa lepsi niz PGD). Dukiewicz bardzo ok-ale drogi i wciskaja niepotrzebne rzeczy (jakies czyszczenia, azot, wymiany ma wszelki bo sie cos konczy-oczywiscie do autoryzacji, ale lekki pressing jest).

    Masz jakies opinie nt. Serwisu przy Stykowieckiej? Drugi tej samej firmy jest na JP2 w Łodzi.

    - - - Updated - - -

    Kolega z forum polecal Ostrobramską. Ja tam jade.
    Nie jeżdżę natomiast do PGD i na Połczyńska (chociaz sa lepsi niz PGD). Dukiewicz bardzo ok-ale drogi i wciskaja niepotrzebne rzeczy (jakies czyszczenia, azot, wymiany ma wszelki bo sie cos konczy-oczywiscie do autoryzacji, ale lekki pressing jest).

    Masz jakies opinie nt. Serwisu przy Stykowieckiej? Drugi tej samej firmy jest na JP2 w Łodzi.

    - - - Updated - - -

    Kolega z forum polecal Ostrobramską. Ja tam jade.
    Nie jeżdżę natomiast do PGD i na Połczyńska (chociaz sa lepsi niz PGD). Dukiewicz bardzo ok-ale drogi i wciskaja niepotrzebne rzeczy (jakies czyszczenia, azot, wymiany ma wszelki bo sie cos konczy-oczywiscie do autoryzacji, ale lekki pressing jest).

    Masz jakies opinie nt. Serwisu przy Stykowieckiej? Drugi tej samej firmy jest na JP2 w Łodzi.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Prawa przednia szyba
    Utworzone przez dobryalf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-03-2018, 18:52
  2. [GTV] Lampa przednia prawa & kokpit
    Utworzone przez badrequest w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-04-2017, 21:06
  3. Odgłosy skutania/pukania przednia prawa część
    Utworzone przez Sebek2442 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 19:10
  4. Poduszka silnika prawa przednia 2,4 jtd
    Utworzone przez Kreatyna55 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 19:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory