Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Temat: [Giulia] MY2019

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Najśmieszniejsze że do wersji Giulia można teraz zamówić nawet trójwarstwowe lakiery z Q -.-

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Giulia Business jest teraz dostępna także dla Alfisti

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Giulia Business jest teraz dostępna także dla Alfisti
    Skąd to info? Jakieś źródło? Stelvio business się nie łapie?

    To jak FCA Poland określa, kto jest alfisti? Mogę kupić sobie trupa 156 za 1000-1500 złotych i go zezłomować zaraz po zakupie Giulię/Stelvio, oszczędzając na wersji Biznes 20-30 tysięcy...

    EDIT: Właśnie rozmawiałem z konsultantem na Live Chat na stronie AR. Nie ma pojęcia na temat dostępności wersji business dla Alfisti.
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 24-08-2018 o 15:28

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Informacja jest z najnowszego cennika. Dotyczy i Giulia, i Stelvio.

    Jeśli dobrze pamiętam to Alfisti to ktoś kto kupił Alfę w salonie w ciągu ostatnich 10 lat.

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Giulia Business jest teraz dostępna także dla Alfisti
    Nawet jeśli jest jakaś oferta "dla Alfisti", to może się okazać, że trzeba dostarczyć skan faktury zakupu z polskiego salonu i aktualnego dowodu rejestracyjnego.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    To tak trochę niepoważnie. Jak zamawiałem samochód to mowili, że to jest unikatowy kolor dla veloce oraz q. Dlatego dopłaciłem do niego prawie 30k, a teraz najbiedniejsze wersję będą w missano blue -.- czuje się trochę wydymany.
    Ale za to jak elegancko i za jaką kasę - zarezerwowane tylko dla klientów premium LOL

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    To tak trochę niepoważnie. Jak zamawiałem samochód to mowili, że to jest unikatowy kolor dla veloce oraz q. Dlatego dopłaciłem do niego prawie 30k, a teraz najbiedniejsze wersję będą w missano blue -.- czuje się trochę wydymany.
    Nie martw się, w Polsce nadal jest unikatowy. Ja na razie nie spotkałem ani razu Misano Blue na drodze, innych zresztą też tyle, co kot napłakał, więc ciesz się póki możesz
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    Co do zakładania firmy żeby wziąźć wersję Business -....
    - wziąć

    Jeśli odpuści się odliczenia VAT - i w ogóle status płatnika VAT: jest to trywialnie proste - i opłacalne! Są teraz upośledzone opcje działalności - Na start i Na podróbę (uwaga - nie mają pełnych prawnych statusów DG w ZUS!). VAT trzeba odpuścić, bo kłopot z wystawieniem faktur, czepliwością US przy sprzedaży itp - ewentualnie za ok 3k/rok jakieś biuro to powinno ogarnąć. Bez VAT praktycznie bezobsługowo to idzie - raz na rok podliczenie odliczenia kosztów samochodu w pit i zmian przelewu stałego do ZUS. Na ogólnych zasadach koszty samochodu odlicza się od dochodu,m w tym dochodu z pracy czy zlecenia! Dodatkowa składka zdrowotna tez w 75% odlicza się od podatku - wychodzi z 70 zł/mc realnego kosztu. I leasing można wziąć.
    Ostatnio edytowane przez pawelek ; 26-08-2018 o 21:54

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Tak, wiem pisze się "wziąć". Nie mam pojęcia czasem skąd mi się to bierze, ale jak czytam czasem jakiś swój poprzedni post (np zacytowany przez kogoś) i widzę jakie byki potrafię walnąć, to mi się robi potem bardzo wstyd. Ten powyżej to nic, już nie raz zdarzało mi się napisać "ktury". Może często pisanie w pośpiechu odpowiedzi wyłącza skupienie na ortografii?
    Kiedyś działało mi sprawdzanie pisownii w oknie odpowiedzi, a nic nie uruchamiałem/nie ustawiałem/nie doinstalowywałem, teraz nie działa (nie mam pojęcia jak to włączyc), i tym więcej byków niestety w moich postach.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    - wziąć

    Jeśli odpuści się odliczenia VAT - i w ogóle status płatnika VAT: jest to trywialnie proste - i opłacalne! Są teraz upośledzone opcje działalności - Na start i Na podróbę (uwaga - nie mają pełnych prawnych statusów DG w ZUS!). VAT trzeba odpuścić, bo kłopot z wystawieniem faktur, czepliwością US przy sprzedaży itp - ewentualnie za ok 3k/rok jakieś biuro to powinno ogarnąć. Bez VAT praktycznie bezobsługowo to idzie - raz na rok podliczenie odliczenia kosztów samochodu w pit i zmian przelewu stałego do ZUS. Na ogólnych zasadach koszty samochodu odlicza się od dochodu,m w tym dochodu z pracy czy zlecenia! Dodatkowa składka zdrowotna tez w 75% odlicza się od podatku - wychodzi z 70 zł/mc realnego kosztu. I leasing można wziąć.
    I kto ci da leasing na firmę która istnieje tydzień? I której nawet nie ma w rejestrach?

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [Giulia] Giulia z USA
    Utworzone przez _rob_ert_ w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 16-06-2023, 15:17
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. giulia
    Utworzone przez gibson w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2016, 08:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory