Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Awaria systemu Start Stop w Guli Veloce

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    Gulia Veloce
    Postów
    2

    Domyślnie Awaria systemu Start Stop w Guli Veloce

    Już trzykrotnie w ciągu 2 miesięcy odstawiałem samochód ( Gulia Veloce) lawetą z powodu awarii START- STOP. W trakcie jazdy pojawia się Kontrolka tego systemu z wykrzyknikiem, oraz komunikat ; sprawdź silnik; Samochód albo pracował w trybie awaryjnym, lub całkowicie się blokował. Naprawa to przeprogramowani, kasowanie błędów. Nie znaleziono żadnej usterki. Tracę cierpliwość- nie mogę ruszyć się dalej od domy, a za 6 miesięcy kończy mi się gwarancja. Proszę o radę
    ;

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Jeśli serwis nie radzi sobie z różnych powodów z usunięciem usterki sprawe powinni skierować na wyższy poziom (TeSeO – Technical Service) i tam podejmowane są decyzje i od nich przekazywane są informacje do serwisu co z danym problemem robić. Ale to powinien zrobić serwis, zgłosić problem z którym sobie nie radzą właśnie do nich. Tak było w moim przypadku. Głosna praca silnika. Serwis rozłożył ręce, zgłosił problem do nich i na ich polecenie były wykonywane wymiany elementów, które potencjalnie mogły mieć wpływ na usunięcie usterki. Trwało to trochę, aż w końcu trafili na punkt który był przyczyną usterki. Akurat tutaj pomogła wymiana modułu sterującego wtryskami.
    Ze swojej strony tracąc cierpliwość osobiście zgłosiłem problem mailowo: customercare.poland@fcagroup.com lub telefonicznie 0080025320000

    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    W Twoim interesie jest również posiadanie całej historii sprawy (zgłoszenia, odpowiedzi, opis "napraw") na trwałym nośniku - można wtedy kontynuować temat i po gwarancji gdyż problem zgłoszono przed jej upływem, a jeżeli dojdzie do walki w sądzie - masz konkrety...

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    no jeszcze mozna wykupic rozszerzenie gwarancji - kilka miesiecy temu znacznie obnizyli ceny na 2.0t, pewnie dlatego ze oddzielili quadrifoglio z poprzedniej oferty. ja placilem ok 4tys brutto za dodatkowe 2 lata z limitem 60tys km. przy veloce tym bardziej jest to dobra oferta bo wiecej jest opcji i drozsze a placisz tyle samo co przy golej 2.0. cena dla aut kupionych ponad 0.5roku wczesniej jest podobno jakies 20% wyzsza, ale i tak raczej warto - nowy model, jeszcze niesprawdzony w wieloletniej eksplatacji wiec jest ryzyko.

    a swoja droga postaw serwis na bacznosc bo widac ze pudruja zamiast probowac zrobic - musza sie wziasc za temat porzadnie.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mttomasz Zobacz post
    Już trzykrotnie w ciągu 2 miesięcy odstawiałem samochód ( Gulia Veloce) lawetą z powodu awarii START- STOP. W trakcie jazdy pojawia się Kontrolka tego systemu z wykrzyknikiem, oraz komunikat ; sprawdź silnik; Samochód albo pracował w trybie awaryjnym, lub całkowicie się blokował. Naprawa to przeprogramowani, kasowanie błędów. Nie znaleziono żadnej usterki. Tracę cierpliwość- nie mogę ruszyć się dalej od domy, a za 6 miesięcy kończy mi się gwarancja. Proszę o radę
    ;

    Rozwiązali Twój problem? U mnie podobnie tyle, że póki co się nie blokuje, tylko wyskakuje komunikat, traci moc i nie działają tryby DNA. Po kilku uruchomieniach kontrolka znika i wszystko jest ok. Po czym znowu to samo po kilku tygodniach.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    wykupcie przedluzona gwarancje albo moze udaloby sie wam wymusic na fca zeby dali wam na pismie potwierdzenie ze w tej sprawie i po gwarancji wezma to na siebie skoro nie naprawili w trakcie. moze konsultacja z jakims prawnikiem bylaby pomocna i pismo od niego do fca?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    U mnie podobnie jak u mttomasz. Auto ma miesiąc, niecałe 3000. Ciąg zdarzeń: komunikat o konieczności uzupełnienia paliwa; kontrolka START/STOP; wywaliło mi klimatyzację (nie działa); auto tylko trybie N; po tankowaniu paliwa zapaliła się kontrolka check engine (jeździ, pali-po placu można sie przejechać, przebieg oryginalny - Lipa, że w nowym aucie taka przygoda(czuje się jakbym samochód brał z podejrzanego komisu a nie z salonu). Samochód od czwartku stoi w carserwise. Auto z wypożyczalni mam do wtorku. W czwartek dzwonili do mnie z mediolanu-daje mi to nadzieję na to, że serwis się spisze (rożne opinie o nich można znaleźć).

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Gdy byłem niedawno na przeglądzie w ASO w Bielsku, mechanik oznajmił mi, że coś mi tam od spodu samochodu poprawi: podobno zdarzają się takie przypadki, że w samochodzie bez przyczyny zapalają się przeróżne kontrolki z błędami, a powodem jest jakieś niby przebicie, coś z przewodem od masy, uziemienia - tak mi to jakoś pokrętne wytłumaczył. Nie było tego na zleceniu/fakturze za przegląd. Nie znam niestety więcej szczegółów, ale może komuś z Was właśnie przytrafiła się ta usterka - ja już jestem przed nią zabezpieczony

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wykupcie przedluzona gwarancje albo moze udaloby sie wam wymusic na fca zeby dali wam na pismie potwierdzenie ze w tej sprawie i po gwarancji wezma to na siebie skoro nie naprawili w trakcie. moze konsultacja z jakims prawnikiem bylaby pomocna i pismo od niego do fca?
    Dziwne podejście... Dlaczego mam opłacać partaczy na kolejne 2 lata czy ileś tam, jeżeli ewidentnie sobie nie radzą z naprawami?
    Dokumentacja sprawy, wszystko za potwierdzeniem odbioru w ASO - jeżeli nie naprawią - do sądu z nimi. Najlepiej przed zakończeniem gwarancji, po drugiej nieudanej próbie naprawy.
    Jeszcze dużo zależy od tego, czy masz samochód kupiony w zakupie konsumenckim, czy na firmę/DG. Jak na firmę/DG - różnie się to może skończyć, ale w zakupie konsumenckim nie odpuszczać, ma być naprawione.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Gdy byłem niedawno na przeglądzie w ASO w Bielsku, mechanik oznajmił mi, że coś mi tam od spodu samochodu poprawi: podobno zdarzają się takie przypadki, że w samochodzie bez przyczyny zapalają się przeróżne kontrolki z błędami, a powodem jest jakieś niby przebicie, coś z przewodem od masy, uziemienia - tak mi to jakoś pokrętne wytłumaczył. Nie było tego na zleceniu/fakturze za przegląd. Nie znam niestety więcej szczegółów, ale może komuś z Was właśnie przytrafiła się ta usterka - ja już jestem przed nią zabezpieczony
    egzorcyzmy pod samochodem?

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Dziwne podejście... Dlaczego mam opłacać partaczy na kolejne 2 lata czy ileś tam, jeżeli ewidentnie sobie nie radzą z naprawami?
    Dokumentacja sprawy, wszystko za potwierdzeniem odbioru w ASO - jeżeli nie naprawią - do sądu z nimi. Najlepiej przed zakończeniem gwarancji, po drugiej nieudanej próbie naprawy.
    Jeszcze dużo zależy od tego, czy masz samochód kupiony w zakupie konsumenckim, czy na firmę/DG. Jak na firmę/DG - różnie się to może skończyć, ale w zakupie konsumenckim nie odpuszczać, ma być naprawione.
    zgoda, przecież sam w swoim poście sugerowałem jako alternatywę kontakt z prawnikiem, pismo, żądanie naprawienia usterki nawet po gwarancji skoro sobie nie radzą a naprawą w trakcie trwania gwarancji. z przedłużeniem gwarancji po prostu jest to łatwiejsze wyjście żeby się nie szarpac już dziś (np brak czasu)


    Cytat Napisał ciafok Zobacz post

    egzorcyzmy pod samochodem?
    wiem co Michałowi robili - odkręcili kabel masowy z budy na skrzynię, profilaktycznie przeczyścili, prysnęli sprayem i przykręcili. po prostu mieli kilka przypadków aut (Jeep/Alfy), że tam coś było niedokręcone/brudne i auto łapało błędy. U mnie zaraz po Michale też zrobili taki zabieg, wszystko wyglądało tip-top czyste/dokręcone i nic nie zmieniło w kwestiach z którymi ja jeżdżę do ASO.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulietta] START\STOP auto gasnie podczas jazdy, informacja "star\stop niedostepny"
    Utworzone przez olaras w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2018, 11:15
  2. [Giulietta] Awaria Start&Stop
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 22-05-2018, 13:30
  3. awaria systemu ABS i vdc
    Utworzone przez pawels4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-02-2017, 08:45
  4. [Giulietta] 2 razy problem z odpaleniem - awaria / błąd start stop?
    Utworzone przez Kilgore w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2017, 19:19
  5. [Giulietta] czyzby awaria Start&Stop ?
    Utworzone przez rockduck w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 16:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory