Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Temat: ogranicznik prędkości

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    Genrealnie z 98 vs 95 to jeśli silnik jest zaprogramowany na 95 to na 98 nie będzie przyrostu mocy, moze byc nawet spadek.
    albo nawet check engine co się zdarzało w Giulii.


    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    @azar - ogólniki powinny Ci wystarczyć, takie jak cichsza i stabilniejsza praca silnika a przy tym pewnie nominalna moc.
    Właśnie jeśli można to wolę konkrety. O ile moc się zwiększa?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    [MENTION=73165]azar[/MENTION] - ogólniki powinny Ci wystarczyć, takie jak cichsza i stabilniejsza praca silnika a przy tym pewnie nominalna moc.
    Cichsza i stabilniejsza praca może występować dlatego że mocy jest mniej ;-) Nie ma szans żeby przy tych silnikach na tej samej klasy 95 i 98 było więcej mocy na 98. Silnik jest dostosowany do 95 i tak jest wystrojony. Wlewanie 98 oprócz droższej jazdy nie zmienia nic. Oktanowość != kaloryczność.

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    Cichsza i stabilniejsza praca może występować dlatego że mocy jest mniej ;-) Nie ma szans żeby przy tych silnikach na tej samej klasy 95 i 98 było więcej mocy na 98. Silnik jest dostosowany do 95 i tak jest wystrojony. Wlewanie 98 oprócz droższej jazdy nie zmienia nic. Oktanowość != kaloryczność.
    Nie wlewam 98, piszę cały czas o różnicy w jakości paliwa 95. Nie zajmuję się też dokładną analizą, co i w jakich ilościach jest w paliwie "naszym" a niemieckim, włoskim czy też z Austrii. Różnica jest mała ale wyczuwalna.
    Może na wiosnę skuszę się zrobić pomiar na hamowni na "naszym" paliwie i to samo zrobię we Włoszech.

    - - - Updated - - -

    Mam zainstalowane i kalibrowane dodatkowe urządzenia (typu czarna skrzynka). Licznik samochodowy (przy oponach 225/45/R18 i 255/40/R18 wskazuje 2 km więcej niż z trzech urządzeń dodatkowych.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Stelvio Q jest z lepszej stabilności ma tylko szersze opony (i to tylko z tyłu) i poszerzone nadkola (sama szerokość budy bez zmian), nie sądzę, by to jakoś zwiększało dramatycznie stabilność wzgledem normalnej.
    Wg PDF jest nawet wyższe, ale w to nie wierzę.
    edit
    A sorry, Q ma jeszcze dyfozor, ale jest on tak mały i płytki, a Stelvio tak cieżkie (prawie 2 tony w Q), że pełni role niewiele większą od wizualnej.
    Nie siej takich "wieści"...
    Najpierw sobie wejdź pod spód i porównaj głównie zawieszenie. Poza tym wjedź w ten sam łuk wersją Q i zwykłym z tą samą prędkością i zobaczysz różnicę. Aerodynamika też tutaj ma znaczenie ale to każdy widzi od razu.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Najpierw sobie wejdź pod spód i porównaj głównie zawieszenie. Poza tym wjedź w ten sam łuk wersją Q i zwykłym z tą samą prędkością
    Mówiliśmy o Vmax, tego się raczej na łukach nie robi A łuki na autostrdach mają się nijak do tych na torach.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Mówiliśmy o Vmax, tego się raczej na łukach nie robi A łuki na autostrdach mają się nijak do tych na torach.
    Jeśli przy 230 nagle wyjedzie Ci ktoś na twój pas i będziesz go musiał ominąć to docenisz wtedy fakt, że nie mogłeś jechać 260... Także, głupi tego ograniczenia nie wymyślił.

    Kupując SUV'a trzeba się niestety liczyć z tym, że to nie sedan i pewne minusy tutaj wychodzą. Na Wasze szczęście Stelvio trzyma się wyjątkowo dobrze drogi i jest stabilniejsze od wszystkich aut tej klasy, którymi jeździłem ( moim zdaniem nawet lepiej niż Macan).
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 12-09-2018 o 09:23

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    A więc ja jechałem z maksymalną prędkością Stelvio, i według mnie nie jest stabilny fakt trochę wiało. Może wynika to też z niskiej masy ...
    Tak więc może i dobrze, że jest ten ogranicznik prędkości.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jeśli przy 230 nagle wyjedzie Ci ktoś na twój pas i będziesz go musiał ominąć to docenisz wtedy fakt, że nie mogłeś jechać 260...
    To i przy 100 portki pełne

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    A więc ja jechałem z maksymalną prędkością Stelvio, i według mnie nie jest stabilny fakt trochę wiało. Może wynika to też z niskiej masy ...
    Tak więc może i dobrze, że jest ten ogranicznik prędkości.

    - - - Updated - - -


    To i przy 100 portki pełne
    Mój jest bardzo stabilny przy Vmax na łukach, górach. Wręcz zadziwiająco stabilny (porównuje z Q5).

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post

    Mam zainstalowane i kalibrowane dodatkowe urządzenia (typu czarna skrzynka). Licznik samochodowy (przy oponach 225/45/R18 i 255/40/R18 wskazuje 2 km więcej niż z trzech urządzeń dodatkowych.
    Po rozmiarze opon widzę, że masz Giulię bo oczywiście na 2 pytania o auto nie potrafisz lub nie chcesz odpowiedzieć... Także pisanie o jej osiągach w temacie o Stelvio sobie odpuść.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    Mój jest bardzo stabilny przy Vmax na łukach, górach. Wręcz zadziwiająco stabilny (porównuje z Q5).

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Panie! Q5 przy Stelvio to, jak łóżko wodne przy mataracu z kokosem
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 12-09-2018 o 09:36

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Panie! Q5 przy Stelvio to, jak łóżko wodne przy mataracu z kokosem
    Q5 miało sportowe zawieszenie, więc było znacznie stabilniejsze w zakrętach. Niejeden Prosiak (Cayenne) był zdziwiony co się dzieje w zakrętach w Alpach, że mu taki dieselek siedzi na tyłku.

    Co do Stelvio, to mimo, że czuć sztywność to lepiej wybiera nierówności niż taka Q5, przy jednoczesnym prowadzeniu o niebo lepszym.

    Adaptacyjne amorki w Stelvio to też fantastyczna sprawa. Jazda jak po szynach w zakrętach.

Podobne wątki

  1. Ogranicznik 3d
    Utworzone przez sobol3k w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2018, 16:22
  2. Ogranicznik prędkości w 166 ?
    Utworzone przez KamilloV8 w dziale 166
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 04-08-2016, 22:04
  3. [GTV Spider] Ogranicznik drzwi
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 21:37
  4. Ogranicznik prędkości w GT
    Utworzone przez weynrob w dziale GT
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 11:04
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 21:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory