Strona 7 z 23 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 225

Temat: Akumulator

  1. #61
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Na razie bez przygód wszystko w porządku.
    Przy sytuacji z aku (padł w niedziele 25.11), w poniedziałek(26.11) z rana zapowiedziałem się z przyjazdem późnym popołudniem i zostałem obsłużony od razu i oceniam, że rzetelnie (test aku, wgranie oprogramowania - podobno coś w desce rozdzielczej mi rozładowywało aku po zamknięciu auta). Szczególnie, że jak na razie odpukać nie było powtórki, nie mam powodów, żeby narzekać. Ale po zasilikonowaniu okna u [MENTION=79678]kozak[/MENTION] też się waham. Zauważyłem też, że Panowie reagują alergicznie na "auto zastępcze".
    Pierwszy kontakt - po zakupie auta w Opolu zauważyłem, że listwa przy szybie się odczepiła, po interwencji ASO z Opola załatwione w ADF od ręki - przyjeżdżam, montaż nowego elementu, odklejenie folii ochronnej w mojej obecności, wyjeżdżam (15 minut), ale to było załatwiane jako usługa pomiędzy ASO.

    Mam teraz parę głupich tematów (czasami coś świerszczy w dmuchawie/nawiewie, niedziałająca lewa rączka w bagażniku i czasami rozłącza mi telefon po podłączeniu przez USB), które zbieram bo szkoda mi czasu jeździć z takimi pierdółkami pojedynczo, więc raczej poczeka to na pierwszy przegląd, ale na decyzje gdzie konkretnie daje sobie jeszcze chwilę.

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    Mam teraz parę głupich tematów (czasami coś świerszczy w dmuchawie/nawiewie, niedziałająca lewa rączka w bagażniku i czasami rozłącza mi telefon po podłączeniu przez USB), które zbieram bo szkoda mi czasu jeździć z takimi pierdółkami pojedynczo, więc raczej poczeka to na pierwszy przegląd, ale na decyzje gdzie konkretnie daje sobie jeszcze chwilę.
    I liczysz że te drobiazgi Ci wyeliminują przy okazji przeglądu. Ja jeżdżę z listą od pierwszego dnia, auto już w ASO było kilkanaście razy i ciągle lista mało się skróciła. wystarczy popatrzeć że po zamówieniu części często czeka się kilka miesięcy zanim do ASO dojdą, a zanim ASO zamówi to podejmuje często różne próby naprawy/diagnozy bo nawet nie wie co wymienić. tu mam na myśli głównie ten problem z telefonem. musisz sprawdzić czy na innch kablach/telefonach jest to samo, inaczej na dzień dobry usłyszysz że pewnie kabel/telefon. to "świszczy w dmuchawie" to też raczej sprawa na kilka wizyt. może tą rączkę Ci zamówią na przeglądzie a naprawią na kolejnej wizycie.

    ja próbuję eliminować po kolei, lista długa, ASO ją zna od miesięcy, coś tam wyeliminowali, coś moze w tym tygodniu się uda, ale dochodzą nowe rzeczy (tarcze tylne i akumulator) więc średnio ona się skraca. od nowości nie miałem jeszcze auta jakie powinno wyjść z fabryki czyli bez wad - ciągle walczę o to aktywnie. no ale powodzenia.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #63
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Przed przeglądem pojadę i zgłoszę po czym bede domagał się naprawy robiąc jednocześnie przegląd. Znam Twoją sytuację ale wydaje mi się, że da się to w moim przypadku załatwić.

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wybitnego pecha mają Ci którzy mieli pad akumulatora i wracali skądś autem zastępcznym a auto na lawecie - tacy już byli i tu na forum i trochę więcej na alfaowner. choć w sumie sprawa bardziej klarowna, wiadomo zaczynają wsadzać nowe aku itp - u mnie spraw pośrednia - wg testera aku wystarczająco dobry (choć daleki od ideału po tym co widać na wydrukach, jednak wynik OK (przynajmniej ten robiony jakieś 2.5 miesiąca temu) nie pozwala ASO go wymienić).
    Weź go wyjmij z samochodu, rozładuj do zera i zostaw na tydzień. Potem naładuj,włóż do samochodu i jedź do ASO. Aku nie będzie już miał dobrych parametrów, będzie się kwalifikował do wymiany.

  5. #65
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    jest to jakis pomysl, ale to nie w moim stylu. jutro przy okazji serwisu powiem im zeby znowu zrobili test aku, moze akurat wypadnie slabiej i mi go wymienia? a w razie czego pewnie jak juz do wiosny dociagnie to i do kolejnej zimy nie bedzie sprawial problemow, a w kolejna przy pierwszych oznakach oslabienia znow pojade do ASO. oczywiscie gdyby w miedzyczasie zaczely sie problemy typu bledy przy rozruchu, to bede mocniej egzekwowal wymiane. poki co dzisiaj z niczego zaczal dzialac S&S, czyli IBS stwierdzil ze cos sie poprawilo.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #66
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    jestem w aso. tym razem na tescie akumulatora po 1h testowania przez maszyne wyszlo wymien akumulator. no, to czesc moich problemow mam z głowy mam nadzieje

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jestem w aso. tym razem na tescie akumulatora po 1h testowania przez maszyne wyszlo wymien akumulator. no, to czesc moich problemow mam z głowy mam nadzieje
    Szkoda, osobiście będę tęsknił za kolejnymi odcinkami Sagi O Akumulatorze - czytałem prawie jak codzienną gazetę
    No, chyba, że to nie akumulator był felerny tylko ładowanie siadło...
    Już dawno wysłałem raport z moim 'unsupported' ECU do twórcy MESa - może w wersji 4.4 już będzie i pomierzę u siebie...

  8. #68
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    ladowanie wydaje sie dobre - mam voltomierz wtykniety do gniazda zapalniczki wiec czasem zerkam podczas jazdy. oczywiscie z tym swoim glupim algorytmem jaki wymyslili w goulii/stelvio ze jak ibs widzi aku naladowany na ok 75% to podczas przyspieszania tylko doladowuje lekko (13.2V) a hamowania jest 14.4V. na starym aku taki stan dalo sie jednak tylko osiagnac po ladowaniu aku 10h, normalnie mam naladowanie typu 63-68% i wtedy laduje caly czas 14.4V.

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Jasne. Tak jak piszę - jeżeli wreszcie się pojawi moje ECU w MESie, od razu kupuję pełną wersję i zaczynam zabawę :-) Interface i kabelki już dawno mam.
    Co do problemów z accu - na 100% u mnie nie ma żadnych; co prawda ASS załącza się (po kilku dniach postoju) po kilku-kilkunastu kilometrach, ale wcale nie mam tego akumulatorowi za złe (nawet taki GPS tracker ze swoimi 100-ma mA swoje bierze, w skali kilkudniowego postoju...).

  10. #70
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AlfaRomeo Stelvio First Edition
    Postów
    32

    Domyślnie

    Update z mojej strony.

    Wczoraj odebrałem auto, został WKOŃCU wymieniony akumulator. Oby problemy odeszły raz na zawsze.

    Komputer też pokazał konieczność wymiany oleju (pojawiło mi się to po raz pierwszy przy przebiegu 11K - czy to nie za szybko?) więc od razu wymienili. Ale po odebraniu samochodu patrzę w komputer a tam: czas do następnego przeglądu 365 dni / 15K kilometrów. I teraz pytanie. Czy w związku z tym nie muszę jechać na przegląd który bym miał niedługo przy przebiegu 15K ? Czy wymiana oleju (i filtra) to jedyna czynność na takim przeglądzie ?

Podobne wątki

  1. [MiTo] Akumulator S&S
    Utworzone przez nightfly w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2017, 14:58
  2. Akumulator
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 18:11
  3. akumulator do 1.9 JTD 8v
    Utworzone przez Ceasar07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 20:28
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [145] Akumulator
    Utworzone przez Marcinl80 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory