Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 144

Temat: Wymiana oleju po 1000-2000 km przebiegu - tak czy nie?

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Chodziło mi o "polemizowanie z zaleceniami producenta". Olej po krótkim dystansie warto wymienić bo zawiera on śladowe (ale jednak) ilości mikro opiłków metali. Co do zacierania silników to zacierają się one bo ktoś za bardzo ufa zleceniom producenta. To, ze ktoś przejechał x kilometrów w trybie long life na kiepskim oleju jeszcze o niczym nie świadczy. Ile jest osób, który pala papierosy na potęgę i dożywają sędziwego wieku. Znaczy palenie nie szkodzi bo sąsiad pali 2 paczki dziennie ma 70 lat i jakoś żyje? 115 tysięcy to niektórzy na busach robią w mniej niż pół roku.

  2. #32
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    No ale mówimy tu o osobowkach a nie busach.
    Miałem wcześniej diesla insignie. Tam panewki padały na potęgę, ale tylko jak ktoś nie dbał, czyt nie wypalal dpf do końca, przerywal wypalanie i ropa dostawała się do oleju, 2, 3 x i zamiast oleju mamy ropę+olej i brak smarowania.

    Jest ktoś z giulia komu silnik się zatarl?

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Powiedz to ludziom co im się silniki pozacierały bo mieli takie podejście.
    Co mam im powiedzieć, "mieliście takie podejście to wam się pozacierały"?
    Mam kupić olej na swój koszt i na swój koszt zmienić, bo ALD ma w dupie wszytko, co jest poza instrukcją bądź gwarancją? Producent przewiduje wymianę po 15 000 km. Robiąc tak, postępuje się zgodnie z zaleceniami producenta. Zatrze się w okresie gwarancji? To niech producent wymienia silnik na nowy, gigla mnie to. Zatrze się w trzecim roku trwania abonamentu czyli po wygaśnięciu gwarancji? To problem między FCA a ALD, nie mój. Zatrze się po tym, jak ja skończę wynajem a ktoś inny odkupi i przejedzie 1000km? Przykra sprawa. Odniosę się do niej na konferencji prasowej w poniedziałek.


    PS, dla niekumatych, ja nie polemizuję z logiką wymiany oleju po wstępnym okresie eksploatacji auta, tylko mówię o realiach abonamentu
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Co można znaleźć w oleju w BMW po 22 tys. przebiegu:
    https://www.youtube.com/watch?v=nhxYLPvTQOo

    Ja się cieszę że ten olej zmieniłem, wolę dmuchać na zimne.

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Co mam im powiedzieć, "mieliście takie podejście to wam się pozacierały"?
    Mam kupić olej na swój koszt i na swój koszt zmienić, bo ALD ma w dupie wszytko, co jest poza instrukcją bądź gwarancją? Producent przewiduje wymianę po 15 000 km. Robiąc tak, postępuje się zgodnie z zaleceniami producenta. Zatrze się w okresie gwarancji? To niech producent wymienia silnik na nowy, gigla mnie to. Zatrze się w trzecim roku trwania abonamentu czyli po wygaśnięciu gwarancji? To problem między FCA a ALD, nie mój. Zatrze się po tym, jak ja skończę wynajem a ktoś inny odkupi i przejedzie 1000km? Przykra sprawa. Odniosę się do niej na konferencji prasowej w poniedziałek.
    Ale czego innego Ty właściwie oczekujesz? Trzymanie się zaleceń producenta, co do interwałów wymiany oleju i innych elementów eksploatacyjnych, jest jedynym sensownym zapisem w trójstronnej umowie przy wynajmie długoterminowej. Przez okres trwania tej umowy ten samochód jest tak naprawdę niczyj - sprzedawana jest usługa, a nie auto. A co się stanie z nim po tym okresie to jest jedynie kwestia wzajemnych uzgodnień między FCA i ALD - może nawet trafić na złom, jeśli nikt nie będzie widział swojego interesu w jego dalszej eksploatacji/sprzedaży/itp.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Tak się kończy, jak się wierzy we wszystkie słowa producenta
    - "docieranie, głupi jesteś, oni mają super precyzję, to nie 1980, zreszta juz to robili przed sprzedażą"

    https://www.youtube.com/watch?v=lZ60o56g1qA

    A wychodzi na to, że najlepiej wymieniać olej:
    1) praktycznie od razu, po ok 100 km
    2) potem po ok 2000 km
    3) i dopiero po tyych 2 wymianach mozna sie bawić mniej wiecej w to, co zaleca producent, ale i tak najlepiej połowę z tego, co zaleca, czyli co 5-15 tys.

    Sam jestem zły na siebie, że pierwszy wymieniłem po 10k, bo jak chciałem po 2k, to prawie wszyscy (nawet tutaj) się pukali w czoło, ze to "nie te czasy".

  7. #37
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Tak się kończy, jak się wierzy we wszystkie słowa producenta
    - "docieranie, głupi jesteś, oni mają super precyzję, to nie 1980, zreszta juz to robili przed sprzedażą"

    https://www.youtube.com/watch?v=lZ60o56g1qA

    A wychodzi na to, że najlepiej wymieniać olej:
    1) praktycznie od razu, po ok 100 km
    2) potem po ok 2000 km
    3) i dopiero po tyych 2 wymianach mozna sie bawić mniej wiecej w to, co zaleca producent, ale i tak najlepiej połowę z tego, co zaleca, czyli co 5-15 tys.

    Sam jestem zły na siebie, że pierwszy wymieniłem po 10k, bo jak chciałem po 2k, to prawie wszyscy (nawet tutaj) się pukali w czoło, ze to "nie te czasy".
    Ale jak jest gwarancja to na c... J się pchać w koszty? Się zatrze to wymienia silnik.
    W poprzednim nowym aucie wymienilem po 30tys, tak jak zaleca VW, silnik ma obecnie 118tys i ma się dobrze...

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Jak chce się mieć auto dłużej, to trochę mnie to obchodzi, bo koszty oleju to pikuś.

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ee bez przesady. Nadgorliwosc gorsza od faszyzmu [emoji3] ciekawe ile jest przypadków zatarcia silnika przez to że ktoś nie wymienił oleju po 1000km [emoji23]

    Jesli byloby to konieczne to aso by pierwszy serwis robiło po 1000km, bo i tak klient płaci za to... To dlaczego ustawiają po 15,30?

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #40
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    popatrzmy jaki paradoks- dawniej producenci nawet na swój koszt mieli w przeglądach wymianę oleju właśnie po pierwszych 1-3 tkm i silniki bezawaryjnie dojeżdżały do miliona km i więcej teraz taka super hiper technologia w silnikach olejach wymiany co 30 tkm i czasem do 150 tkm nie można dojechać bo silnik nadaje się na złom.

Podobne wątki

  1. Dziwne buczenie w przedziale 1000-2000 obr
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 19:26
  2. Rekordowe spalanie oleju 4 l / 1000 km
    Utworzone przez RedMax w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 16:20
  3. szarpanie od 1000 do 2000 obr
    Utworzone przez majkel_dg w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 22:57
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 14:54
  5. [MiTo] Dotarcie - co myślicie o wymianie oleju co 1000-2000 km?
    Utworzone przez szczurek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 01:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory