Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 144

Temat: Wymiana oleju po 1000-2000 km przebiegu - tak czy nie?

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Ee bez przesady. Nadgorliwosc gorsza od faszyzmu [emoji3] ciekawe ile jest przypadków zatarcia silnika przez to że ktoś nie wymienił oleju po 1000km [emoji23]

    Jesli byloby to konieczne to aso by pierwszy serwis robiło po 1000km, bo i tak klient płaci za to... To dlaczego ustawiają po 15,30?

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
    Bo tak się producentowi auta opłaca. Za 150-200kkm przyjedziesz na duży remont silnika do ASO albo będziesz musiał kupić nowy samochod. Żadne odkrycie, tylko rzeczywistość od ok. 10 lat...

  2. #42
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Miałem auto co miało 280 tys km i nic się nie działo... Opel insignia, gdzie inni przy 80 tys robili remonty silnika... Jak dbasz tak masz. A olej zmieniałem tak jak kazalo aso...

    Kwestia jak kto katuje auto... A nie kiedy wymienia olej

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Bo tak się producentowi auta opłaca. Za 150-200kkm przyjedziesz na duży remont silnika do ASO albo będziesz musiał kupić nowy samochod. Żadne odkrycie, tylko rzeczywistość od ok. 10 lat...
    Jakieś konkretne dane na potwierdzenie tej teorii?

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Bo tak się producentowi auta opłaca. Za 150-200kkm przyjedziesz na duży remont silnika do ASO albo będziesz musiał kupić nowy samochod. Żadne odkrycie, tylko rzeczywistość od ok. 10 lat...
    Tylko co to obchodzi większość pierwszych właścicieli (a tu głównie są tacy). Niewiele osób robi jednym samochodem 200kkm. Raczej większość z nas zmieni auto zanim osiągnie 100kkm.

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    1)Dla mnie to są niestety pewne teorie nie poparte żadną konkretną statystyką - średnie auto w Polsce ma (za GUS) bodajże około 200kkm! - ile znacie ludzi, spośród wszystkich bliskich (Rodzina, przyjaciele), którzy wymienili silnik - osobiście z większego grona powiedzmy 100 znajomych znam dwóch - jeden miał sprowadzony samochód z Irlandii, a drugiemu się silnik zapalił w VW i nie było co wymieniać. Tak czy siak to raptem 2%.
    2) Postawcie się w roli producenta samochodów - jaką opinię o marce byście budowali, gdyby teorie o tym, że silnik po 200kkm ma się zepsuć były prawdą? JA bym nie chciał wrócić do takiej marki..
    3) I jeszcze pytanie odnośnie filmu z Miłośników Czterech Kółek - ile to BMW jeszcze pojeździ... 10kkm, 100kkm, 200kkm? Ja osobiście nie mam bladego pojęcia, ale może wypowie się ktoś konkretnie na ten temat?


    A co do tematu - może bym wymienił olej przy 2-3kkm, ale z pewnością trzymał bym się zaleceń producenta i z pewnością nie bawił się w częstsze wymiany, bo z mojej prywatnej statystyki wynika, że to zwyczajnie nie ma sensu (no chyba, że ktoś chce jeździć i 0,5 mln km, więc być może, być może częstsza wymiana przełoży się na żywotność silnika - ale niestety - znowu jak to w wątkach olejowych brak określenia zależności - interwał wymiany oleju, a czas życia silnika )
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 19-01-2019 o 13:46

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Ee bez przesady. Nadgorliwosc gorsza od faszyzmu [emoji3] ciekawe ile jest przypadków zatarcia silnika przez to że ktoś nie wymienił oleju po 1000km [emoji23]
    Jesli byloby to konieczne to aso by pierwszy serwis robiło po 1000km, bo i tak klient płaci za toa
    Ale myślisz, że producent myśli tylko i wyąłcznie o dobry ASO?
    Jemu chodzi o sprzedaż, a nie to, by sobie ze 100 zł na robociźnie zarobiło ASO na oleju, bez jaj.
    Tzw. postarzenie produktu nie jest już dawno żądną teorią spiskową, więc jeżeli producent może coś uczynić, by ludzie zaczeli narzekać już na 10-letnie samochody, a nie na 15-20 jak kiedyś, to to uczyni.
    Ciekawe jest to, że we wszelkich rankingach awaryjności testuje się w 99% auta do 8 lat.
    Zazwyczaj jest podział na 2-3-letnie. Potem 5-6, i na końcu 7-8. Nik nie bawi się w analizę, jak z awaryjnością 10-12-latków, wiec i producenci moga mieć to w dupie, bo nie wpływa to wielce na ich opinię.
    A co do tego, że pierwsze 2 częste zmiany oleju mogą być szkodliwe .... ciekawe, takiej teorii jeszcze nie słyszałem

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    popatrzmy jaki paradoks- dawniej producenci nawet na swój koszt mieli w przeglądach wymianę oleju właśnie po pierwszych 1-3 tkm i silniki bezawaryjnie dojeżdżały do miliona km i więcej teraz taka super hiper technologia w silnikach olejach wymiany co 30 tkm i czasem do 150 tkm nie można dojechać bo silnik nadaje się na złom.
    Co do pierwszego - kiedyś silnik ważył załóżmy 200kg, miał 2.5l pojemności skokowej, palił 7l i miał 60KM w serii i faktycznie dojeżdżał do mln kilometrów.
    Teraz silnik ma może i 100kg (lepsze prowadzenie, osiągi, mniejsze spalanie, większe bezpieczeństwo) ma 2l pojemności skokowej pali też 7l przy tym samym cyklu i ma 280KM w serii i ... nikt z nas nie wie jeszcze ile dojedzie - moim zdaniem spokojnie 250kkm bez awarii przy normalnym użytkowaniu. Więc jak to jest z ty, postępem - jest czy "ni ma"?

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    1)Dla mnie to są niestety pewne teorie nie poparte żadną konkretną statystyką - średnie auto w Polsce ma (za GUS) bodajże około 200kkm! - ile znacie ludzi, spośród wszystkich bliskich (Rodzina, przyjaciele), którzy wymienili silnik - osobiście z większego grona powiedzmy 100 znajomych znam dwóch
    Ja też znam 2-3, i to tych co ostro jeżdżą, niektórzy nawet 2 razy w tym samym aucie.
    Jak ktoś jeździ jak dziadek, to pewno moze mieć to w dupie.
    Jednak jak ktoś jeździ dynamiczni i chciałby, by mu nawet 5KM nie uleciało, to lepiej by dbał.
    Ja powiem tak, zazwyczaj mam spalanie ponad 15l z każdego baku do tego niestety albo miasto, albo autostrada (czyli powiedzmy +140 to norma )
    więc warunki, gdzie silnik nie ma lekko i czepię przyjemnosć z tego, że to 280 KM a nie jakieś 150. Tutaj trzymanie się założeń producenta (a nawet komputera jak długo zwleka) jest raczej średnim pomysłem.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 19-01-2019 o 14:09

  9. #49
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Co do pierwszego - kiedyś silnik ważył załóżmy 200kg, miał 2.5l pojemności skokowej, palił 7l i miał 60KM w serii i faktycznie dojeżdżał do mln kilometrów.
    Teraz silnik ma może i 100kg (lepsze prowadzenie, osiągi, mniejsze spalanie, większe bezpieczeństwo) ma 2l pojemności skokowej pali też 7l przy tym samym cyklu i ma 280KM w serii i ... nikt z nas nie wie jeszcze ile dojedzie - moim zdaniem spokojnie 250kkm bez awarii przy normalnym użytkowaniu. Więc jak to jest z ty, postępem - jest czy "ni ma"?
    Wiesz jak to wygląda teraz - wszystko jest jak piszesz ale tylko na papierze i jest głębokim życzeniem teoretyków- popatrz jakie masz dane w katalogach i ile auta palą- owszem będziesz miał 280 koni z 2 litrów ale żeby to osiągnąć auto spalać MUSI 2 x tyle albo i lepiej- to są fakty. Przykład moja Giulietta TB lata głównie na autostradach po 41 tkm średnie ma 9 litrów - popatrz sobie w katalog ile wpisał producent. Fizyki nie oszukasz wsadzając np 1.2 do auta o masie własnej z kierowcą niemal 2 ton. Musi swoje spalić a wysilenie tej jednostki jest ponad miarę. do tego zamiast np 5 czy 6 litrów oleju jest go np 3 litry i ma przejechać 30 tkm - to nie może się udać.
    od około 20 lat postęp wygląda tak, że rozrządy łańcuchowe nie wytrzymują czasem i 10 tkm, podobnie jak skrzynie biegów które dawniej przetrwać potrafiły i ze 3 karoserie, auta mają po 60 mikronów lakieru, strach podnieść niektóre 3 letnie auta podnośnikiem żeby nie wpadł do środka, a ASO nie potrafi i czasem nie chce naprawić nawet najbanalniejszych usterek. To są fakty które dotyczą niemal wszystkich marek
    To jest ta "nowoczesna motoryzacja" i jak to określiłeś "postęp".

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Wybacz Dareek, ale naprawdę nie wiem o czym piszesz. Specjalnie napisałem "spalanie przy podobnym cyklu" bo Mercedes beczka (niestety nie mogę teraz znaleźć dokładnej specyfikacji, ale weźmy 2.5 Diesla mial 16.5 do setki a w najgorszej konfiguracji jedyne 18.8s i Vmaxa od 160 do 175km/h. Palił jakieś 7l. Teraz przejedź się podobnie Giulią i idę o zakład, że spalanie będzie podobne. Poza tym moim zamiarem nie było oszukanie fizyki

    Co więcej - nie wiem o jakich łańcuchach piszesz - możesz się powołać na jakiś konkret - tak jak pisałem wcześniej znam 2 osoby, którym silnik faktycznie odmówił posłuszeństwa - jeden do był Nissan Primerka z przebiegiem na dwóch silnikach coś koło 400kkm, a drugi to VW ze skromnym przebiegiem - pozostali znajomi jeżdżą i dbają jak dbają i nic się nie dzieje.
    No i odnieś się proszę do konkretnej statystyki GUS, która mówi, że średnie auto w Polsce ma 200kkm.

    No i wrzucę prywaty trochę - Lancer 173kkm w LPG - wymieniam , oleje, filtry, płyny, opony, żarówki i hamulce. Podobnie w Giuliettcie, choć tu jest trochę więcej zabawy, ale sam silnik chodzi jak pszczółka (przebieg 213kkm, ostatnie 60kkm w LPG - jak dobije do 300kkm to dam znać). A znam taką osobę co z gazem w podłodze wyjeżdża z parkingu pracowego nowym GTI...
    Więc chyba jak się dba, tak się ma.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 19-01-2019 o 15:28

Podobne wątki

  1. Dziwne buczenie w przedziale 1000-2000 obr
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 19:26
  2. Rekordowe spalanie oleju 4 l / 1000 km
    Utworzone przez RedMax w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 16:20
  3. szarpanie od 1000 do 2000 obr
    Utworzone przez majkel_dg w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 22:57
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 14:54
  5. [MiTo] Dotarcie - co myślicie o wymianie oleju co 1000-2000 km?
    Utworzone przez szczurek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 01:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory