Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 144

Temat: Wymiana oleju po 1000-2000 km przebiegu - tak czy nie?

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    Tylko co to obchodzi większość pierwszych właścicieli (a tu głównie są tacy). Niewiele osób robi jednym samochodem 200kkm. Raczej większość z nas zmieni auto zanim osiągnie 100kkm.
    Mnie na przykłąd obchodzi... Jestem pierwszym właścicielem już 6-go samochodu z salonu i chciałbym nim zrobić 200kkm... (na razie rekord ok. 165kkm, ale jeszcze mam ten wóż więc liczę dalej)

    No i poza tym - nikt nie pisze, że jak nie wymienisz oleju po 2kkm to silnik się od razu rozsypie. Chodzi o niezawodność i osiągi w dłuższej perspektywie.
    Tak jak [MENTION=76254]Firste[/MENTION] pisze - postarzanie produktów już dawno jest znanym faktem i ta wiedza w zasadzie już należy do tzw. "kultury technicznej"... Nawet podobno biurwy Brukselskie mają się za to zabrać niebawem.
    Ostatnio edytowane przez ciafok ; 19-01-2019 o 15:48

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Tak jak [MENTION=76254]Firste[/MENTION] pisze - postarzanie produktów już dawno jest znanym faktem i ta wiedza w zasadzie już należy do tzw. "kultury technicznej"... Nawet podobno biurwy Brukselskie mają się za to zabrać niebawem.
    Co rozumiesz pod tym pojęciem w kontekście samochodów?
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 19-01-2019 o 16:05

  3. #53
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    Łysy zapodał temat to teraz ja coś napisze
    1. opiłki w oleju po spuszczeniu - są to opiłki metali żelaznych pochodzące z obróbki silnika które spokojnie spoczywały na dnie miski olejowej ( zaryzykuje twierdzenie że jest tam ich w dalszym ciągu sporo - na dnie miski )
    2. opiłki metali i inne ciała obce nie trafią do magistrali olejowej i węzłów smarnych ze względu na to że olej jest skutecznie filtrowany ( jedyny przypadek to zatkania filtra oleju )
    3. zalegające opiłki mogą uszkodzić jeden ważny element silnika - pompę oleju

    Osobiście wymienił bym olej + filtr po przebiegu powiedzmy 5 tkm ( lub sam filtr a olej przefiltrował ). Moja Giulia ma teraz 5 Tkm olej spuszczałem po przebiegu 1 tkm i nic niepokojącego nie widziałem ( nie robiłem testu na magnes ). Materiał jest według mnie stronniczy i merytorycznie wątpliwej jakości. Oczywiście wymianę oleju polecam robić co max 15 tyś km. Widać że BMW oszczędza na montażu silników - tylko jaki to ma wpływ na trwałość silnika ? Do odpowiedzi na to pytanie konieczny jest demontaż pompy oleju i weryfikacja przylgni.

  4. #54
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Na pewno nie rozstrzygniemy tu, czy wymieniać olej po krótkim przebiegu od rozpoczęcia eksploatacji czy nie, bo zdań jest więcej niż dyskutantów. Mogę tylko tu dodać, że ja wymieniam, bo tak się nauczyłem w czasach, w których pewnie większości nie było na świecie - no, taki już stary jestem) ale poza tym, obsługuję wiele aut flotowych, które są eksploatowane przez tych, którym zawsze się spieszy, robią po 60-100 tys. rocznie, olej wymieniają najpóźniej jak się da (wiadomo, oszczędności). Floty wycofują je po zakończeniu leasingu, zwykle 3-letniego, z przebiegami 160-240 tys. km (w zależności od klienta) i są silnikowo sprawne. Czasem gorzej jest z osprzętem, elementami zawieszenia (chociaż elementy wpływające na bezpieczeństwo są wymieniane na czas). Następni właściciele nierzadko nadal odwiedzają nasz serwis, "bo Panie, był serwisowany, ma dobrą historię, niech tak będzie dalej" i wcale nie wykazują jakiejś tendencji do kończenia żywota. A zdarzają się użytkownicy, którzy potrafią zniszczyć silnik czy auto po 50-70 tys. Ale jak widzę, że gość odbiera auto, które czekało na niego od dnia poprzedniego (zimne) i jeszcze dobrze nie zapiął pasów, a już sprawdza przyspieszenie do 100. Wnioski wyciągnijcie sami.

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    ad1 - nie sądzę, by były to opiłki z okresu obróbki silnika, jeżeli oni choć raz nie zmieniają oleju po jakiś testach, to by było wręcz absurdalne. To by znaczyło, że po tzw. wstepnym fabrycznym docieraniu, nie zmieniają oleju, aż wierzyć mi się nie chce.
    ad2 - tutaj już nawet nie idzie o to, czy to moze coś uszkodzić czy nie, tylko o to, że nawet w dzisiejszych czasach mimo perfekcji wykonania nieosiągalne z 30 lat temu, nadal silnik/tłoki cylindra dostają swoje. Jak "obciera" to obciera, swoje smaru musi dostać.

  6. #56
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    First jakie testy , jakie docieranie silnik jest składany zalewany oliwą i odpalany. Popracuje z 15 min zamontowany w pojeździe i po testach

  7. #57
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie


  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    A wiecie co jest najlepsze w tym wszystkim (dla producentów samochodów, naturalnie)? Że pełno jest takich, co nawet jak zobaczą to nie uwierzą...
    Ale nic na siłę - każdy ma prawo wierzyć w dobre intencje producentów, ich reklamy, long-life i zerowe koszty obsługi silnika przez rok czy nawet dwa.

    Ja sobie wymieniłem olej po 3kkm od wyjazdu z salonu, wymienię sobie zaraz po kolejnych 11kkm (bo jednak Selenia Digitek PE 0w-30 to żaden long-life...), i mam zamiar pojeździć tym autem jak najdłużej.

    A odpowiadając na tytułowe pytanie wątka - Tak

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Z drugiej strony patrząc, jest tutaj rozwiewany swego rodzaju mit, jedni tak, drudzy tak...

    Ale popatrzmy na to trzeźwo. Daje się na fure 150 000 - 200 000zł !! Przecież wymiana oleju to 200zł, choćby dla świętego spokoju iść w skrajność i przez pierwsze 10 000km wymieniać olej co 1000km No to inwestując 200koła to chyba szczątkowy wydatek, a gdzie wątpliwości, aby po pierwszych kilku tys wymienić olej za 200 zeta Dla świętego spokoju wymieniasz i nie ma tematu.

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    No właśnie, ci co wymieniali olej przy poniżej 3kkm, wyglądał on podobnie wizualnie jak te po 10-20?

Podobne wątki

  1. Dziwne buczenie w przedziale 1000-2000 obr
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 19:26
  2. Rekordowe spalanie oleju 4 l / 1000 km
    Utworzone przez RedMax w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 16:20
  3. szarpanie od 1000 do 2000 obr
    Utworzone przez majkel_dg w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 22:57
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 14:54
  5. [MiTo] Dotarcie - co myślicie o wymianie oleju co 1000-2000 km?
    Utworzone przez szczurek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 01:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory