Strona 7 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 144

Temat: Wymiana oleju po 1000-2000 km przebiegu - tak czy nie?

  1. #61
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    Dobra to może zrzucimy się na wymianę oleju u kogoś w samochodzie co ma przebieg powiedzmy do 1000km, ja mam w jednej 5 tkm w drugiej 10 tkm zlejemy olej i wyślemy do analizy . Kto się dokłada do oliwy i robimy badanie ?

  2. #62
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Mnie na przykłąd obchodzi... Jestem pierwszym właścicielem już 6-go samochodu z salonu i chciałbym nim zrobić 200kkm... (na razie rekord ok. 165kkm, ale jeszcze mam ten wóż więc liczę dalej)

    No i poza tym - nikt nie pisze, że jak nie wymienisz oleju po 2kkm to silnik się od razu rozsypie. Chodzi o niezawodność i osiągi w dłuższej perspektywie.
    Tak jak [MENTION=76254]Firste[/MENTION] pisze - postarzanie produktów już dawno jest znanym faktem i ta wiedza w zasadzie już należy do tzw. "kultury technicznej"... Nawet podobno biurwy Brukselskie mają się za to zabrać niebawem.

    Ja swoim własnym autem najwięcej zrobiłem 156 ( z tego co pamiętam coś poniżej 150 ty) i Giuliattą (pod 170 tys). Ani jedna ani druga się nie psuła, silniki były też a bardzo dobrym stanie. Jeśli kiedyś kupię Giulię, to z pewnością będę chciał nią jeździć do przebiegu powyżej 200 tys. Po prostu moja praktyka wskazuje, że kupując nowe auto "jak się dba tak się ma" i w większości przypadków dbałość w serwisowaniu i "słuchanie auta" się opłaca.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  3. #63
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Wymieniałeś olej po 1000 czy 5000 km?

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    Dobra to może zrzucimy się na wymianę oleju u kogoś w samochodzie co ma przebieg powiedzmy do 1000km, ja mam w jednej 5 tkm w drugiej 10 tkm zlejemy olej i wyślemy do analizy . Kto się dokłada do oliwy i robimy badanie ?
    Proponuję taki eksperyment myślowy - jeżeli na ulicy zobaczę 3 brunetki z rzędu, to znaczy, że wszystkie kobiety to brunetki? Czy to, że jednego dnia pada oznacza, że pada przez cały rok? Czy to, że w jednym BMW olej wygląda tak, a nie inaczej, znaczy, że we wszystkich samochodach na świecie jest tak samo? (pomijam sprawę jaki to ma wpływ na kondycję silnika - ja tego nie wiem - może ktoś na Forum wie?).
    Jest to jakiś wykładnik, ale niestety nie ma nic wspólnego z rzetelną wiedzą - żeby cokolwiek stwierdzić, trzeba mieć odpowiednią próbę statystyczną... Czyli niestety możemy zbadać i 5 olejów z 5 samochodów, ale to wciąż za mało.

    Konkretna duuża statystyka mówi - i dla mnie to jest jednoznacznym wykładnikiem, że średnie auto w Polsce ma około 200 tysięcy kilometrów na liczniku. Znając życie, to ludzie przeciągają, albo osiągają granice interwałów wymiany oleju.

  5. #65
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    No właśnie, ci co wymieniali olej przy poniżej 3kkm, wyglądał on podobnie wizualnie jak te po 10-20?
    U mnie po 3kkm raczej wyglądał lepiej niż teraz po kolejnych 11kkm, ale trzeba mnieć mocno wprawione oko, żeby wyłapać takie szczegóły. Dlatego piszę "raczej" - bo zawodowym mechanikiem nie jestem, i nie mam za sobą setek wymian olejów tylko parędzięsiąt.
    Ale wygląd oleju nie ma większego znaczenia w kontekście opiłków.....

  6. #66
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Ludzie ale po co ta gównoburza? Jak ktoś chce to wymienia częściej, jak nie to rzadziej. Do Giulii zalecają co 15 tys. wymianę więc dość krótki interwał tak czy tak.

    Ja chcę żeby to auto służyło mi dłużej niż 3-5 lat, dla świętego spokoju wymieniam częściej. Kolega odda po okresie leasingu, to nie wymienia bo po co mu dodatkowe koszta, 3 lata pojeździ raczej spokojnie, kolejny właściciel będzie się martwił. Jeden będzie wymieniał co 5 tys i mu silnik padnie po 50 tys, inny co 15 i pojeździ spokojnie 200 tys - jaki z tego wniosek?

    Ja do końca nie wiem jak jest, wymieniłem dla świętego spokoju przy 2500 (tak wyszło chciałem ciut wcześniej). Żałuję że nie zlałem i nie zbadałem jaki ten olej był. Auto było stockowe, 2016 r więc stało 1.5 roku - nie jestem pewien czy olej był wymieniony przed wydaniem mi, pewnie nie.


    W ogóle widzę spiny w co drugim temacie na tym forum, dzień świra. Dyskutujmy na poziomie. Po co się napinać i atakować nawzajem, aż źle się to czyta.
    https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs

    Racja jest jak dupa, każdy ma swoją. Co do tematu wymian oleju - jednoznacznie tej kwestii chyba nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć. Są jakieś badania na ten temat?

    Pozdro!

  7. #67
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    "gównoburza"

    "...Dyskutujmy na poziomie. "

    " dupa"
    A w temacie - minusy w zasadzie raczej nie istnieją wcześniejszej wymiany, poza czasem poświęconym i kilkoma stówkami. Tu i ówdzie podnoszony jest dodatkowo argument taki, że olej zalany fabrycznie miałby być jakiś lepszy. A no i taki, że serwis coś sknoci przy tej prostej czynności serwisowej, co mało prawdopodobne ale...

  8. #68
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A w temacie - minusy w zasadzie raczej nie istnieją wcześniejszej wymiany, poza czasem poświęconym i kilkoma stówkami. Tu i ówdzie podnoszony jest dodatkowo argument taki, że olej zalany fabrycznie miałby być jakiś lepszy. A no i taki, że serwis coś sknoci przy tej prostej czynności serwisowej, co mało prawdopodobne ale...
    nie mamy wiedzy czy olej zalewany fabrycznie nie jest po prostu inny - niekoniecznie lepszy (np może być podobny, ale bez jakis dodatków - np modyfikatorów tarcia) - to może być olej przewidziany na powiedzmy takie ostatnie długie docieranie. gdybym miał pewność że olej jest idento jak zalecany na kolejne wymiany, to pewnie zmieniłbym u siebie olej po przejechaniu np 500km, ponieważ nie miałem takiej pewności, postanowiłem zrobić ok 5tyś, a że potem jakoś nie było mi chwilowo po drodze do ASO, to zmieniłem przy 7tyś.
    gdyby był też bagnet, to moze bym wyciągnął strzykawka te 100ml oleju z nowego auta, kupił te 5L nowej selenii i też odlał 100ml, i obie próbki wysłał do kolegi wlyszkow (archoil.pl) do analizy, przy potwierdzeniu że oleje są takie same, zmieniłbym właśnie prędko. niestety brak bagnetu przez którego prowadnicę łatwo w garażu mógłbym odessać olej, temat olałem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #69
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Proponuję taki eksperyment myślowy - jeżeli na ulicy zobaczę 3 brunetki z rzędu, to znaczy, że wszystkie kobiety to brunetki? Czy to, że jednego dnia pada oznacza, że pada przez cały rok? Czy to, że w jednym BMW olej wygląda tak, a nie inaczej, znaczy, że we wszystkich samochodach na świecie jest tak samo? (pomijam sprawę jaki to ma wpływ na kondycję silnika - ja tego nie wiem - może ktoś na Forum wie?).
    Hehe dokładnie Nie trawę tego youtubera. Już sam tytuł jest cickbaitowy. Ojej z NOWEGO bmw SZOK!!!. Kliknij ZOBACZ (bo na tym zarabiam). Tak samo jak to postarzanie czy planowanie zużycia to bzdura. To bardzie nieudolność, cięcia kosztów i brak dostatecznych testów. Są "współczesne" samochody serwisowane w ASO które robią bez problemu po 400tys km. Tylko trzeba serwisować w ASO a nie jak nawet tu na forum pojawiają się pytania gdzie u Janusza da się po taniości. Potem "łojezu psujo się" Jak połowa części to już zamienniki wymieniane w firmie Januszex w stodole.

    Tu na jednym filmiku jakieś opiłki. W sumie nie wiadomo nic o tym samochodzie i "hurr durrr tera panie to robio szmelc" Kiedyś to były czasy Teraz nie ma czasów

    I ta mityczna beczka się przewija znowu. Co z tego, że przejedzie 1mln jak to samochód o konstrukcji traktora i podobnym user experience. Wolę 100x ten "dzisiejszy szmelc" niż "kiedyś to było".

    A co jak olej lany w fabryce jest "specjalny na te mityczne dotarcie" a wy wylewacie go już po kilku tysiącach?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #70
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Ja mam auto od 5 dni i już ponad 1000km (dokładnie 1180) - więc 15 tys w moim przypadku to około 3-4 miesięcy, więc raczej krótko. Wtedy na bank zgodnie z zaleceniem zmienię olej i co tam jeszcze zalecają. Auto mam na 5 lat w leasingu i przez te 5 lat będę serwisował w ASO, bo chcę mieć 1. święty spokój, 2. wiedzieć kogo za j..a chwycić jak się coś spierdzieli. Za 2 lata dokupię dodatkową gwarancję.

Podobne wątki

  1. Dziwne buczenie w przedziale 1000-2000 obr
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 19:26
  2. Rekordowe spalanie oleju 4 l / 1000 km
    Utworzone przez RedMax w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 16:20
  3. szarpanie od 1000 do 2000 obr
    Utworzone przez majkel_dg w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 22:57
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 14:54
  5. [MiTo] Dotarcie - co myślicie o wymianie oleju co 1000-2000 km?
    Utworzone przez szczurek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 01:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory