Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54

Temat: FCW - auto mi wyhamowało gwałtownie

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Po prostu przestraszyła się tej rudery po lewej stronie...
    Ciekawy zbieg okoliczności z tą bramą, radar wykrył zbliżający się obiekt (brama otwiera się w Twoją stronę)? Ale system wizyjny powinien to skomentować "chyba cię pojebało" i nie hamować... no ale cóż - lepiej raz się pomylić i zahamować niż raz się pomylić i nie zahamować...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    pare lat temu auta nie mialy fcw i bylo dobrze. wystarczyloby mi gdyby ostrzegal dzwiekowo a nie hamowal sam.

    niestety rudera straszy a do tego nie zanosi sie na to ze zniknie z krajobrazu podczas mojego zycia.

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ale to nie FCW u Ciebie zadziałało tylko AEB. Dwa różne systemy.
    FCW wyświetla komunikat i pipczy z głośnika. AEB staje dęba jak na załączonym filmie, w końcu nie bez powodu jest E w AEB.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    OK, niech będzie AEB, bez różnicy dla mnie jak się nazywa, liczy się żeby działało kiedy potrzeba a nie działało na duchy
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ciekawe jak to działa na wąskich Włoskich uliczkach, skuterach i turystach
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    pewnie takie przyhamowanie raz w tygodniu maja

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Odświeżam temat, jak to u Was działa? U mnie po 2 miesiącach/~5000km spokoju znów dało się we znaki.

    1. Parking w galerii handlowej, toczyłem się, auto gwałtownie wyhamowało (AEB) do 0 przed progiem zwalniającym.

    2. 2 pasmowa jezdnia we Wrocławiu, 50km/h w korku, Skoda przede mną przyhamowała, ja za nią, jak skoda zaczęła odjeżdżać, zdjąłem nogę z hamulca żeby dodać gazu - ale nie zdążyłem bo mnie zhamowało AEB, i momentalnie odpuściło. Ułamek sekundy dłużej i auto za sobą miałbym na dupie.

    Spróbuję jeszcze ze zmniejszeniem czułości, zanim wyłączę na dobre jeśli tak dalej pójdzie. Ustawienie "daleko" to zmniejszenie czułości? Nie chcę zwiększyć przypadkiem...

    Znajomy w Toyocie C-HR ma opcje wyłączenia AEB bez dezaktywacji FCW, fajnie jakby takie coś dodali w Giuliach.

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    1.zglos fo serwisu i zażądaj zgliszenia do teseo. tylko w ten sposob mozemy liczyc na to ze cos poprawia.

    2.tez mi sie cos podobnego zdazylo, ale nawet tu o tym nie pisalem - nie byl to az taki grzech systemu aeb bo i tak chodzilo o sytuacje wyzwolona mocnym hamowaniem auta poprzedzajacego.

    nie wiem czy zmiana ustawien fcw bedzie miala wplyw na aeb. a u siebie zmienilem bodajze na blisko, ale sprawdze jeszcze później w aucie

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Ja byłem przekonany, że moje auto nie hamuje, że tylko ostrzega (brałem auto ze stocku i tak mi wynikało ze specyfikacji) ale kilka razy lekko przyhamowało i zastanawiałem się czy to było odcięcie paliwa czy może trzymałem lekko hamulec i podniosło ciśnienie w płynie hamulcowym.

    Aż któregoś dnia jechałem po łuku na którym na drugim pasie stały TIRy w korku i Giulia depnęła po hamulcach sama tzn nie zahamowała do zera ale przyhamowała na tyle, że o mało w kierownicę nie przywaliłem.

    Znalazłem menu ustawienia i zmniejszyłem czułość i od tego czasu jest spokój.

    Czy ja dobrze rozumiem, że FCW działa właśnie tak jak opisuję, a ten drugi system zatrzymuje do zera w korku?

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Tak, FCW załącza się najpierw - sygnał dźwiękowy. AEB hamuje.

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] porozmawiam o tym jak będę w serwisie przy okazji. Btw to moja pierwsza Alfa, powoli się tam zadomawiam...

Podobne wątki

  1. Auto Gaz i serwis czakram opinie.Albo inny Auto Gaz w RZ
    Utworzone przez e5nio w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 21:41
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 20:05
  3. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 17:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory