Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: FCW - auto mi wyhamowało gwałtownie

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,913

    Domyślnie FCW - auto mi wyhamowało gwałtownie

    Po blisko 4 miesiącach użytkowania i 6.3kkm przejechanych, dzisiaj auto mnie totalnie zszokowało. Jadę sobie drogą dojazdową do domu z prędkością gdzieś 10-15, może max 20km/h - droga w miarę równa wybrukowana kamieniem, nachylenie drogi ok 1-2% w górę i mniej więcej na końcu tego fragmentu zmienia się w wysypaną klińcem i robi się ciut większy podjazd (zgaduję 3-4%). z boku jest też studzienka kanalizacyjna. Auto nagle stanęło jak wryte - totalnie zablokowało koła jak przy awaryjnym hamowaniu, a start stop wyłączył silnik! na ekranie mignęło coś chyba właśnie Hamuj, ale nie było wcześniej ostrzeżenia ani PDC się nie piskały. Ekran jak już na niego spojrzałem bardziej świadomie pokazywał normalne informacje Trip. Jeżdżę tą drogą codziennie, przejechałem setki razy i nigdy nie było takich jaj. Wieczorem z kamerki ściągnę filmik to dorzucę.
    Jestem w szoku i nie podoba mi się to.
    Ustawienie czułości FCW mam średnio.

    Mieliście coś takiego kiedykolwiek?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Mi kiedys fcw zatrzymał auto podobnie przy wjeździe do garażu... Malo zębów nie zgubiłem.
    Prędkość tez kolo 20km/h. Wjazd po luku.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Nigdy, tzn od około 17k kilometrów nie miałem problemów z FCW w swojej Giuli. Raz nawet uratowało mi to tyłek jak jakiś baran postanowił w ostatniej chwili skręcać, bez żadnej sygnalizacji. Generalnie jestem bardzo zadowolony z działania tego systemu.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super 2.0T
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Po blisko 4 miesiącach użytkowania i 6.3kkm przejechanych, dzisiaj auto mnie totalnie zszokowało. Jadę sobie drogą dojazdową do domu z prędkością gdzieś 10-15, może max 20km/h - droga w miarę równa wybrukowana kamieniem, nachylenie drogi ok 1-2% w górę i mniej więcej na końcu tego fragmentu zmienia się w wysypaną klińcem i robi się ciut większy podjazd (zgaduję 3-4%). z boku jest też studzienka kanalizacyjna. Auto nagle stanęło jak wryte - totalnie zablokowało koła jak przy awaryjnym hamowaniu, a start stop wyłączył silnik! na ekranie mignęło coś chyba właśnie Hamuj, ale nie było wcześniej ostrzeżenia ani PDC się nie piskały. Ekran jak już na niego spojrzałem bardziej świadomie pokazywał normalne informacje Trip. Jeżdżę tą drogą codziennie, przejechałem setki razy i nigdy nie było takich jaj. Wieczorem z kamerki ściągnę filmik to dorzucę.
    Jestem w szoku i nie podoba mi się to.
    Ustawienie czułości FCW mam średnio.

    Mieliście coś takiego kiedykolwiek?
    Naprawiałem 159 w ASO na Ostrobramskiej w Warszawie i rozmawiałem sobie trochę o Giulii z panem z serwisu. Mówił mi, że naprawiają właśnie Giulię, która "stanęła dęba" podczas jazdy i wjechał w nią inny samochód :] Jaką czułość masz ustawioną w FCW? Ja miałem podobną akcję do Twojej tylko na rondzie, przy którym na zjeździe był ustawiony znak obudowany żółtym plastikiem ochronnym. Przy zjeździe z ronda FCW nie wyhamowała, ale piskała komunikatem. Mam ustawioną czułość na niską.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,283

    Domyślnie

    Zawsze musi być pierwszy raz - u mnie na parkingu podziemnym jest spory zjazd a na końcu szlaban a za nim "śpiący policjant" i to był pierwszy raz. Teraz za szlabanem nie dodaję "gazu" tylko się "staczam" i jest wszystko OK. Są dziwne sytuacje jak np. przesuwane przez wiatr, po ulicy gazety czy pudełka kartonowe i system wykrywa to jako wtargnięcie i uruchamia hamowanie - i taka sytuacja może trochę kosztować (nie tylko nerwów).

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,425

    Domyślnie

    Też raz miałem, jadąc wieczorem (ciemno) za jakimś autem, które skręcało w prawo, w ulicę poprzeczną. Toczyłem się za nim wolniutko i nagle jakbym jednocześnie depnął na hamulec i do tego zapiął 1. bieg.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,913

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfoholik Zobacz post
    Naprawiałem 159 w ASO na Ostrobramskiej w Warszawie i rozmawiałem sobie trochę o Giulii z panem z serwisu. Mówił mi, że naprawiają właśnie Giulię, która "stanęła dęba" podczas jazdy i wjechał w nią inny samochód :] Jaką czułość masz ustawioną w FCW? Ja miałem podobną akcję do Twojej tylko na rondzie, przy którym na zjeździe był ustawiony znak obudowany żółtym plastikiem ochronnym. Przy zjeździe z ronda FCW nie wyhamowała, ale piskała komunikatem. Mam ustawioną czułość na niską.
    czułość średnia(pisałem), sa jeszcze ustawienia blisko i daleko. dotychczas bylem zadowolony jak system działa, ostrzegal mnie w kilkunastu sytuacjach i tyle, nigdy jednak nie zahamowal i to kiedy nie bylo powodu.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,283

    Domyślnie

    System uznał że powód był, reakcji nie - więc zahamował. Przez prawie cały dzień "bawiliśmy się" ciąganiem kartonowego pudła aby zobaczyć jak ten system działa i wydaje się że działa OK.

  9. #9
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    W Stelvio nie miałem takiego zdarzenia ale... w VOLVO xc60 2018. przy 90km/h na terenie niezabudowanym auto zapragnęło się nagle zatrzymać - żadnych przeszkód !!! zawróciłem i pojechałem 50 jeszcze raz i to samo - okazało się , ze namalowane miejsce na przystanek autobusowy ( straszliwie grubo białej farby) powodowało takie zachowanie !

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,913

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    System uznał że powód był, reakcji nie - więc zahamował. Przez prawie cały dzień "bawiliśmy się" ciąganiem kartonowego pudła aby zobaczyć jak ten system działa i wydaje się że działa OK.
    uznał ale źle. wieczorem wrzuce filmik sami ocenicie. na pewno zgłosze to do ASO z żądaniem przekazania przez TESEO do Włoch.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-09-2018 o 12:49

Podobne wątki

  1. Auto Gaz i serwis czakram opinie.Albo inny Auto Gaz w RZ
    Utworzone przez e5nio w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 21:41
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 20:05
  3. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 17:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory