Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Temat: Hamulce - ile tys kilometrów

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Jak ktoś dużo po mieście jeździ to trzeba dużo hamować Nie ma miejsca na hamowanie silnikiem bo wjedzie przed ciebie 8 samochodów a drugie 8 będzie trąbić z tyłu że się wleczesz.

    Ogólnie zawsze się śmiali ze mnie na serwisie że po jednym dniu mam czarne felgi (w 159) ale tu jakoś 15tys i jest ok.
    Ostatnio edytowane przez azar ; 20-09-2018 o 13:17
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jak ktoś dużo po mieście jeździ to trzeba dużo hamować Nie ma miejsca na hamowanie silnikiem bo wjedzie przed ciebie 8 samochodów a drugie 8 będzie trąbić z tyłu że się wleczesz.

    Ogólnie zawsze się śmiali ze mnie na serwisie że po jednym dniu mam czarne felgi (w 159) ale tu jakoś 15tys i jest ok.
    nie zrozumielismy sie, moze troche zrobilem skrot myslowy. nie hamuje tylko silnikiem, ale silnikiem plus hamulcami - po prostu redukuje biegi odpowiednio wczesniej manetkami zamiast polegac tylko na hamulcach i czekac az automat sam zrzuci bieg przy niskich obrotach (kiedy prawie nie ma hamowania silnikiem). Po prostu te wszystkie hamowania po miescie robie jakbym jezdzil manualem, a wtedy hamulce powinny starczyc na 60-80tys km z mojego doswiadczenia (dynamiczna jazda, dwie alfy 159 przez 8 lat i glownie jazda po miescie).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie hamujecie silnikiem widać, ja tam przed skrzyzowaniami akurat redukuje biegi, glownie do tego mi manetki służą, w trybie manualnym prawie nigdy nie jezdze.
    Dojazd do pracy 20 km zajmuje mi ok. 1h20 min, w takich korkach nie ma jak hamować silnikiem...

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie hamujecie silnikiem widać, ja tam przed skrzyzowaniami akurat redukuje biegi, glownie do tego mi manetki służą, w trybie manualnym prawie nigdy nie jezdze.
    O ile faktycznie już wymagały wymiany te klocki - ile mm miały. Bo tarcze jeśli z powodu przebarwienia tylko j.w. w przykładzie - nie wymagały.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nuakszot Zobacz post
    Dojazd do pracy 20 km zajmuje mi ok. 1h20 min, w takich korkach nie ma jak hamować silnikiem...
    Twoj przypadek jest raczej niestandardowy, pisze o normalnym ruchu z ltorym eiekszosc forumowiczow ma do czynienia

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    To ja jednak chyba wolę wymieniać klocki niż skrzynię Nie znam się tak na automatach ale nie jestem pewien czy to lubią.

    Ogólnie nie jestem wielkim fanem hamowania silnikiem bo oszczędności z tego są na granicy błędu a jazda jest mniej komfortowa dla podróżujących jak i dla elementów przeniesienia napędu.

    Hamuję silnikiem (w manualu) tylko jak są do tego warunki czyli np widzę z daleka że jest czerwone a w okolicy jest pusto. W górach żeby nie spalić klocków. I to w zasadzie tyle. W automacie tego nie robię. Niech automat robi za mnie po to go kupiłem
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Bzdura, jak bawiłem się w testy spalania w Stelvio (prawie nocna jazda po mieście bez korków, tylko światła), to jazda typu gaz-hamulec-gaz itd. to przy spokojnej jeżdzie min 12l, a przy dynaminczej 15+.
    Natomiast dojeżdżajac do świateł na hamowaniu silnikiem + żeglowaniu (w zalezności co w danym momencie lepsze), spalanie schodziło poniżej 8 l (mam dowody, foty )
    Absolutnie niemozliwe takie spalanie, gdy jeździmy cały czas na gazie, nawet lekkim podtrzymującym. Mój wniosek jest taki, że Stlevio pali mało tylko wtedy, gdy bawimy się w eko jazdę. Tylko i wyłącznie, przy normalnej jeżdzie, nie chce mi zejśc poniżej 13, a śtrenia z baku i tak u mnie zazwyczaj ok 14,5, bo się w eko jazde nie bawię
    Choć jak jest mozliwośc i nikomu nie przeszkadzam, do dojeżdzam eko do świateł, bo nie widze sensu jechac na gazie, jak będe tam dłuzej stał.
    Natomiast totalnie mnie wkur...ają lidzie, którzy bawią się w eko jazdę, blokują innym dojazd do pasów do skrętu wrrrrrr
    To powinno być karalne wtedy. Jedzie taka piz.da 30 sek 100 m bo ma czerwone na prosto, a w tym czasie za nim 5 aut chce dojechac do pasów do skrętu. Dojeżdżają, waść Pan ma zielone, innym cyk czerwone.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 20-09-2018 o 16:33

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    z tego co wiem skrzynii nic nie bedzie. 2 glowne rzeczy ktore uszkadzaja takie automaty to przelaczanie biegow na odwrotny kierunek jazdy gdy jeszcze auto sie toczy w poprzednim kierunku, a drugi to zatrzymanie sie, wrzucenie biegu neutralnego, przegazowanie na wyzsze obroty i wrzucenie biegu zeby szybko wystartowac.

    ja nie hamuje silnikiem (+ hamulcami) dla oszczednosci czegokolwiek, tylko po prostu tak lubie i dobrze sie to ma do dynamicznego stylu jazdy jaki preferuje.

    automat nawet w trybie D moim zdaniem za pozno redukuje biegi, tak naprawde gdybym chcial z jakis powodow od razu przyspieszyc, to nie mam wlasciwego biegu, tylko za wysoki. mam automat i w 90% czasu jazdy zdaje sie na niego, ale hamujac przed np skretem/rondem czy przygotowujac sie do wyprzedzania, wole miec wlasciwy bieg zapiety, i to glowna moja motywacja. druga sprawa jest taka, ze lubie jak w trybie D DNA przy redukcji na 4, 3 czy 2 robi to z taka jakby przegazowka ktora fajnie brzmi, licze tez ze po zmianie wydechu zacznie bedzie to jeszcze fajniejszy efekt.

    - - - Updated - - -
    [MENTION=76254]Firste[/MENTION], nie pomyliles watkow? komu odpisujesz? tu piszemy tylko o hamulcach, slowa nie bylo o spalaniu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie pomyliles watkow? komu odpisujesz? tu piszemy tylko o hamulcach, slowa nie bylo o spalaniu.
    Azar:
    "Ogólnie nie jestem wielkim fanem hamowania silnikiem bo oszczędności z tego są na granicy błędu"

    No i hamowanie silnikiem i eko jazda ma jednak dużo do hamulców, ja bym powiedział, że to czynnik decydujacy przy podobnym przebiegu i trasach

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Co innego jazda gaz hamulec, co innego gaz i puszczenie gazu (płynna jazda), co innego hamowanie z zrzucaniem biegów, co innego żeglowanie, co innego zrzucanie begów bez hamowania.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Licznik kilometrów
    Utworzone przez Benq180399 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2018, 18:28
  2. [164] licznik kilometrów ;]
    Utworzone przez solda w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 20:50
  3. Licznik kilometrów
    Utworzone przez cin_ek w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 10:22
  4. [155] 20 litrów na 100 kilometrów?!?!?!
    Utworzone przez lukasjed w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-02-2009, 15:09
  5. [166] wyświetlacz kilometrów
    Utworzone przez Leszek K w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 16:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory