Strona 12 z 24 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 236

Temat: Zakup nowego Stelvio i ... slaba oferta handlowcow jakby brak checi sprzedazy

  1. #111
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No to w końcu Alfa jest premium czy nie?
    Takie premium z bonusowym chromosomem :p

  2. #112
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    ...To ja wolę mieć zaprzyjaźnionego dealera w Alfie i dobrą cenę zamiast pić premium kawę w salonie w którym i tak jestem i pozostanę anonimowy (taka niemiecka kultura obsługi jeleni).
    Aa, czyli w Alfie trzeba "po znajomościach" , brrr. Mnie akurat mierzi takie sposób zakupów, każdy kto nie jest zaprzyjaźniony staje się owym jeleniem, tak ? Zaprzyjaźniony w sumie też zmanipulowany jest, no bo jak to od przyjaciela nie kupić.
    Raczej trudno żeby wszyscy mieli zaprzyjaźnionych dealerów. Choć... i tak się przecież całą załogę pozna raz dwa po zakupie Alfy, czy jeszcze przed - ucząc sprzedawców konfiguratora, jak epsonix czynił.
    A wystarczyłoby - produkt - jego wersje - cena i to wszystko. Jasność z obu stron, bez pomyłek , stękania że sprawdzi , konfiguracji dla zaprzyjaźnionych (czyli innej dla nie-zaprzyjaźnionych) itp.

  3. #113
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Nadinterpretujesz - "zaprzyjaźniony" tzn taki którego ty znasz od lat bo serwisujesz/kupujesz tam auta i taki który ciebie zna od lat i nie traktuje jako klienta no name. Jeśli twierdzisz, że handlowcy / serwisanci w tych innych "renomowanych" markach nie traktują klienta jako obiekt do zarobienia, to nie wiesz w jakim świecie żyjesz albo mało miałeś z nimi do czynienia. W markach premium właśnie tacy "premium spece" pracują i zarabiają duże pieniądze na Klientach, nie oszukujmy się - caritas to to nie jest, a im wyższa cena tym mniej caritasu się spodziewaj.

    Ty wolisz zapłacić + 30.000 tys za tę premium kawę, inni niekoniecznie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No to w końcu Alfa jest premium czy nie?
    No nie jest, ale czy to źle? Uzasadniać?
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  4. #114
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No tak, każdy każdego "robi". Kupując ziemniaki robi nas sprzedawca, rolnik, dostawca...

    Jak jest cena przy produkcie w tabelce i nie bawi się nikt w negocjacje (taka polityka i koniec) to nie wiem gdzie jest pole do "robienia" ?
    Zaprzyjaźnienie i przywiązanie to właśnie manipulacja.
    Co do kawy premium - daleki jestem od tego aby za nią płacic i akurat na mnie umizgi działają odpychająco. Premium tak rozumiane mam w d. (ja akurat wolę te 30 tys na frajdę z jazdy wydać niż pozory) , ale traktowanie z szacunkiem normalnym już nie.

  5. #115
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Czy uzasadnisz narzut na cenie BMW/Mercedesa/Volvo czy Audi w wysokości min. 30% ceny? Jeśli to nie jest "ostre krojenie" klientów, to co nim jest, 5% w Maździe? Naprawdę nie widzisz jak mocno zawyżone są ceny samochodów "premium" tych marek?
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  6. #116
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Od czego "zawyżone" ? bo ja nie wiem. Co mnie obchodzi czy ona jest zawyżona czy nie . Interesuje mnie produkt/ usługa - słyszę cenę i albo mogę za to coś tyle zapłacić, albo nie i dziękuję grzecznie. Nie kupię nic się nie stanie, to nie produkty pierwszej potrzeby. Stać mnie to kupię . A gdy wiem którw marki bawią się w robienie z klienta idioty proszącego się o rabaty to wcale nie muszę tam chodzić. Jest naprawdę szeroki wybór.
    (tak ja wiem jakie techniki manipulacji itd i całe szkolenia sprzedawcy mają organizowane, oczywiście że warto je znać, ale i warto wiedzieć gdzie cena to cena , no powiedzmy z owym symbolicznym 2-3 - 5 (pięć??? hmm, ale cholera jeleń ze mnie AŻ DWA POTENCJALNE procent mnie rabusie skroili, łał!) procent wpisanym w formularz umowy z automatu, bez żadnego negocjowania, prymitywnych "technik negocjacji" , istnieje. Zawsze można tam pójść. I być noname. To akurat też wartość, po kiego sprzedawca ma znać moje imię przepraszam ? To też element jednej z technik manipulacji przecież.

  7. #117
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Przed Stelvio odwiedziłem salony Merca, Audi, BMW, nie zaproponowali żadnych fajnych rabatów (Merc nawet żadnego, wręcz straszył, że zaraz podrożeje XD ), mimo że dałem szanse by się odezwali, ściemnaiłem o rabatach u konkurencji itd.
    Nie wiem, może nie umiem się targować, ale te 30% do zbicia to niezła bajka

  8. #118
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Polityka sprzedażowa firm jest bardzo dziwna, nawet w obrębie jednej marki. I czasami zupełnie inaczej rozmawiają jeśli kupujesz auto prywatnie, a inaczej na firmę. Ja mam dodatkowo kilkanaście aut w firmie, czyli "flota" i wtedy niektórzy proponują jeszcze większy rabat, a inni nic.
    Natomiast nie zgodzę się z tym że kupując auto u "Niemca" przepłacasz 30%. Ja uważam że patrząc na wyposażenie i komfort to Mercedes czy BMW są zdecydowanie warte swojej ceny, chyba nawet bardziej niż marki aspirujące do premium jak Alfa czy Volvo. Ja rozumiem co oferuje Alfa, prowadzenie i osiągi, technologie budowy auta premium, ale z wykończeniem, wyposażeniem i elektroniką która nie nadąża za rozwojem. Ktoś powie że nie potrzebuje tylu "bajerów" a auto jest do jeżdzenia, i ok, kupuje alfę i ma dokładnie to co potrzebuje, trochę taniej niż u Niemca. Ktoś powie że potrzebuje tylko design i komfort, a własności jezdne czy napęd go nie jarają, kupi volvo i znowu trochę taniej będzie. Ale jak ktoś chce mieć pakiet to nie bardzo ma wybór, musi iść ciut wyżej. Do alfy nie dokupisz za żadne pieniądze bardzo wielu fajnych rzeczy po prostu ich nie produkują. I w tym momencie jak patrzę na wyposażenie alfy za 250 i auta które kupiłem za 300 to jestem przekonany że to nie ja tu przepłacam 30k za kawę

  9. #119
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    Polityka sprzedażowa firm jest bardzo dziwna, nawet w obrębie jednej marki. I czasami zupełnie inaczej rozmawiają jeśli kupujesz auto prywatnie, a inaczej na firmę. Ja mam dodatkowo kilkanaście aut w firmie, czyli "flota" i wtedy niektórzy proponują jeszcze większy rabat, a inni nic.
    Natomiast nie zgodzę się z tym że kupując auto u "Niemca" przepłacasz 30%. Ja uważam że patrząc na wyposażenie i komfort to Mercedes czy BMW są zdecydowanie warte swojej ceny, chyba nawet bardziej niż marki aspirujące do premium jak Alfa czy Volvo. Ja rozumiem co oferuje Alfa, prowadzenie i osiągi, technologie budowy auta premium, ale z wykończeniem, wyposażeniem i elektroniką która nie nadąża za rozwojem. Ktoś powie że nie potrzebuje tylu "bajerów" a auto jest do jeżdzenia, i ok, kupuje alfę i ma dokładnie to co potrzebuje, trochę taniej niż u Niemca. Ktoś powie że potrzebuje tylko design i komfort, a własności jezdne czy napęd go nie jarają, kupi volvo i znowu trochę taniej będzie. Ale jak ktoś chce mieć pakiet to nie bardzo ma wybór, musi iść ciut wyżej. Do alfy nie dokupisz za żadne pieniądze bardzo wielu fajnych rzeczy po prostu ich nie produkują. I w tym momencie jak patrzę na wyposażenie alfy za 250 i auta które kupiłem za 300 to jestem przekonany że to nie ja tu przepłacam 30k za kawę
    No to prawda ale za 250k to chyba ktoś bardzo musi chcieć tyle dac bo raczej spokojnie zejdziesz do 220 A nawet mniej ja za Swoje FE ze szklanym dachem dalem 205k A katalogowo prawie 250k jakos bylo.. A 200 vs 300k to juz jest jednak roznica.. I tak zgadzam się w alfie nie ma bajerów ale za te bajery w innych markach sie płaci odpowiednio

    Nie ma idealnych rozwiazan Mi było szkoda tych dodatkowych 100k dokładać.. musze zacząć wiecej zarabiać zeby mnie było stać na te dodatkówe 100k

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #120
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Od czego "zawyżone" ? bo ja nie wiem. Co mnie obchodzi czy ona jest zawyżona czy nie . Interesuje mnie produkt/ usługa - słyszę cenę i albo mogę za to coś tyle zapłacić, albo nie i dziękuję grzecznie. Nie kupię nic się nie stanie, to nie produkty pierwszej potrzeby. Stać mnie to kupię . A gdy wiem którw marki bawią się w robienie z klienta idioty proszącego się o rabaty to wcale nie muszę tam chodzić. Jest naprawdę szeroki wybór.
    (tak ja wiem jakie techniki manipulacji itd i całe szkolenia sprzedawcy mają organizowane, oczywiście że warto je znać, ale i warto wiedzieć gdzie cena to cena , no powiedzmy z owym symbolicznym 2-3 - 5 (pięć??? hmm, ale cholera jeleń ze mnie AŻ DWA POTENCJALNE procent mnie rabusie skroili, łał!) procent wpisanym w formularz umowy z automatu, bez żadnego negocjowania, prymitywnych "technik negocjacji" , istnieje. Zawsze można tam pójść. I być noname. To akurat też wartość, po kiego sprzedawca ma znać moje imię przepraszam ? To też element jednej z technik manipulacji przecież.

    Ja się tylko zastanawiam - czego ty bronisz (oprócz swojej racji)? Z czym się ze mną nie zgadzasz, bo nie nadążam za Tobą. Masz inne zdanie, w porządku. Mnie nie zależy na tym abyś Ty się ze mną koniecznie zgadzał.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-12-2015, 16:52
  2. Zakup nowego termostaty !
    Utworzone przez Poaland w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 20:19
  3. Zakup nowego samochodu: GT czy 159
    Utworzone przez m.stank2 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 18:51
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 15:50
  5. JTD okresowo brak mocy jakby chodził na 3 gary
    Utworzone przez ervin w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 20:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory