Strona 10 z 24 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 236

Temat: Zakup nowego Stelvio i ... slaba oferta handlowcow jakby brak checi sprzedazy

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Co do chęci sprzedaży to coś jest na rzeczy. Szukam AR Gulia 2.0T, powysyłałem kilka zapytań (ADF, CarSerwis, Ganinex Katowice). Odzew i podejście do klienta po prostu dramat. Mam wrażenie, że odpisują bo muszą i jest to dla nich strasznie trudne i chyba ... bolesne. Niektórzy dealerzy nawet nie zechcieli odpisać na proste zapytanie o ofertę sic!. Uzyskanie odpowiedzi na niektóre proste pytania (np. o okres gwarancji, czy interwały przeglądów) to droga przez mękę. Dość mocno jestem zniechęcony do zakup kolejnej AR. W porównaniu do dealerów BMW czy MB to nie ma nawet porównania. Lepszy kontakt, konkretne informacje, lepsze warunki leasingu i rabaty na zakup samochodu. Czuć, że chcą sprzedać Ci samochód i zachęcają do tego. W AR koszt leasingu o kilka % wyższy, rabatów na zakup nie zauważyłem (w porównaniu do cen z konfiguratora ze strony)...
    Z Częstochowy masz blisko do Opola , AutoTim Janeczko. Na wrocławskich dealerów nie trać czasu .

  2. #92
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Z Cennika a Nie z ceny auta które stoi już na placu do sprzedania...

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  3. #93
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Co do chęci sprzedaży to coś jest na rzeczy. Szukam AR Gulia 2.0T, powysyłałem kilka zapytań (ADF, CarSerwis, Ganinex Katowice). Odzew i podejście do klienta po prostu dramat. Mam wrażenie, że odpisują bo muszą i jest to dla nich strasznie trudne i chyba ... bolesne. Niektórzy dealerzy nawet nie zechcieli odpisać na proste zapytanie o ofertę sic!. Uzyskanie odpowiedzi na niektóre proste pytania (np. o okres gwarancji, czy interwały przeglądów) to droga przez mękę. Dość mocno jestem zniechęcony do zakup kolejnej AR. W porównaniu do dealerów BMW czy MB to nie ma nawet porównania. Lepszy kontakt, konkretne informacje, lepsze warunki leasingu i rabaty na zakup samochodu. Czuć, że chcą sprzedać Ci samochód i zachęcają do tego. W AR koszt leasingu o kilka % wyższy, rabatów na zakup nie zauważyłem (w porównaniu do cen z konfiguratora ze strony)...
    Przykro to czytac...ale to nic nowego i nie tylko Polskie zjawisko. Jak chcialem kupic Stelvio to tez musialem prawie blagac aby ktos mi sprzedal. Teraz szukam Subaru XV dla corki tu w niemczech iw Austria i tez jest to samo. Brak zainteresowania ze strony sprzedajacych.Jedynie w USA, gdiz emieszkalem ponad 30 lat jest na odwrot...jak diler sie zorientuje ze szukasz samochodu to ciezko sie od niego odgonic...nie dadza spokoju zrobia wiele aby sprzedac. Tam az strach sike przyznac ze szuka sie samochodu...w Niemczech i Austrii oraz w Belgi gdzie mieszkalem poprzednio....klient to tylko zawraca glowe sprzedawca. Tak pewnie wielu mysli. Jak
    by zyli z pensji zalezn ej od tego ile samochodow sprzedadza to by bylo inaczej.
    Dalej bede plagal i byc moze uda mi sie kupic XV za dobra cene i to to z 2.0 silnikiem poki jeszcze sa.

  4. #94
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Dalej bede plagal i byc moze uda mi sie kupic XV za dobra cene i to to z 2.0 silnikiem poki jeszcze sa.
    Może zgłoś cię do Dukiewicza. Jak tak chwalą Alfę to może z Subaru jest podobnie.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #95
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    moze w MB czy BMW ceny sa po prostu mocno przesadzone i jest z czego schodzić skoro na starcie ci ktos oferuje 20% rabatu, to ile musi zarabiać, że lekka reka tyle tnie na starcie
    co do maili i odpisywania, to sie im w sumie nie dziwie, pewnie takich maili maja tysiace, lepiej chyba zadzwonic albo sie pokazac osobiscie..
    Co do cen, to mają z czego schodzić skoro ze stocku sprzedają samochody katalogowo warte po 200k w cenach o 40-50k niższych. Oczywiście samochody z produkcji to inna sprawa, ale także mają z czego dać upust. Byłem, dzwoniłem... nie zmienia to wiele, czekasz na ofertę ... czasami cały czas czekasz

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    pewnie sam bys byl wkur... jakbys odpisywal i nic bys nie sprzedal
    Wkur... czy nie oczekujesz profesjonalnego podejścia, to nie zakupy w Biedronce i jak chcesz wydać 120k+ to wymagasz uwagi. Nie każdy deal się udaje, ale to nie powód żeby nie próbować. Jak głosi powiedzenie "wszystkich panien nie zaliczysz, ... ale trzeba próbować"

  6. #96
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Na auta do produkcji w AR też są rabaty, jesli dobrze pamiętam ok 10-12% na Super i ciut więcej na Veloce. Business zdaje się nie można nic urwać, tam już jest spory rabat wliczony na start.

  7. #97
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    pewnie sam bys byl wkur... jakbys odpisywal i nic bys nie sprzedal
    Za to się płaci sprzedawcom. Za kontakt z klientem. Nawet jeśli czasem to cały dzień odpisywania na maile. Niektóre dni to kliku klientów w salonie przez cały dzień więc po przeczytaniu całego facebooka można odpisać na kilka maili
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #98
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tada TB Zobacz post
    Jak zamawiałem swoją Julkę to jako jedyny zgodził się na zamówienie do produkcji choć miał na placu z bardzo podobnym
    wyposażeniem.
    bez przesady, w żadnym salonie w którym rozmawiałem ze sprzedawcą (a rozmawiałem osobiście w BB, Katowicach, Żorach, a w W-wie w Carserwisie u Bołtowicza), nikt na siłę nie wciskał mi auta z placu, a każdy od razu praktycznie zmuszał mnie żeby mi przygotować ofertę na mój konfig, i bez słowa z mojej strony od razu wrzucali rabat na auto do produkcji). Bez przesady, moze i serwisy AR w wielu miastach zajeżdżają jeszcze przyzwyczajeniami z PRL, ale towar (auto) nie jest reglamentowany wiadomo że klient sobie zamawia co chce, choćby podobne auto mieli na placu (gdzieś tam wspomnieli czy mnie nie interesuje w lepszej cenie). na autach ze stocku po prostu dają lepsze rabaty, więc wielu klientów takich szuka - wtedy mu coś dopasowują.

    Co do odpowiedzi na zapytania - pisałem z p.Markiem Babińskim z Carserwisu (chyba już odszedł z niego), w czasie gdy jeszcze nie bardzo zakładałem szybki zakup Giulii, chyba ze jakiejś ze stocku w dobrej ceiei w miarę konfigu bliskim mojemu ideałowi, w sumie mnie tak nakręcił, i tak dobrze odpisywał (nawet w weekend i w nocy) że temat zakupu jednak nagle stał się aktualny. co ciekawe jednak w momencie kiedy ja się nakręciłem ( po dobrych paru mailach gdzie trochę koncepcja mi się zmieniła co bym brał (wyższy konfig)), on chyba założył że zawracam głowę (albo miał urlop i nie przekazał komuś kontaktu?), bo coś przestał odpisywać i w sumie lokalnie zacząłem rozmawiać z dealerami i za jakiś miesiąc zamówiłem auto. Pan Sławek z Żor mocno też cisnął, ale w sumie w BB Pan Marek fajnie mnie obsługiwał, pojeździłem 4 autami (2x Giulia, 2x Stelvio) a potem mi zaproponował GIulię na 1 dzień na testy(co prawda 200HP, ale dobrz, bo jezcze wtedy wahałem się czy 200HP RWD czy 280HP Veloce; jak utknąłem w śniegu RWD to już wiedziałem co mam wybrać), u niego kupiłem.

    Na sprzedaż ja nie narzekam. Za ro na serwis w BB bardzo i też trochę jednak na to że auta jeszcze nie są 100% dopracowane a do tego problmeatyczne wychodzą z fabryki i trzeba się bujać po serwisach żeby je w końcu doprowadzić do stanu w jakim powinny być doparacowane na etapie wypuszczenia do produkcji i dostarczenia do klienta.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #99
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cztery salony w tym ADF i Auto Tim po obejrzeniu ich oferty i mojej prośbie o ofertę na moją konfigurację kontakt się urywał.
    ADF stwierdził że mają tylko te i innych nie będzie a Tim już się nie odezwał po tym jak stwierdziłem że wezmę tą co oferuję z placu ale na 16" felgach a nie
    na 17" jak namawiali . Nawet dobrze się stało bo z Żor dostałem ofertę tańszą i w lepszej wersji niż inni dawali.
    Dodatkowo dostałem ze 4 konfiguracje na różne silniki i wyposażenia bez żadnego marudzenia.

  10. #100
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar SmreQ
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    STELVIO 2.0 280 AWD
    Postów
    22

    Domyślnie

    Witajcie! Wiem, że to nie ten dział ale niestety nie mogę zamieścić posta w 'bazarze'. Chcę zrobić cesję na moje Stelvio. Auto z 2017 roku, 2.0 benzyna 280 KM w bardzo dobrej konfiguracji. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany proszę o kontakt na priv i podam więcej informacji.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-12-2015, 16:52
  2. Zakup nowego termostaty !
    Utworzone przez Poaland w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 20:19
  3. Zakup nowego samochodu: GT czy 159
    Utworzone przez m.stank2 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 18:51
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 15:50
  5. JTD okresowo brak mocy jakby chodził na 3 gary
    Utworzone przez ervin w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 20:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory