Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: po zakupie używanego

  1. #11
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    folia

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    A to można naklejać bez konsekwencji? Policja się nie ...
    Nie będzie miała wpływu na światło ?


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    W mojej 156 reflektory się zmatowiły ale samochód miał 5 lat Z czego oni robią ten plastik? Szkła nie dali bo oczywiście waga no i ciężko takie fikuśne kształty odlać.

    Są bajery folie na światła. Policja nic do tego nie ma jak światła są odpowiednio ustawione i świecą jasnym światłem.

    Niestety tak to jest jak się stosuje duże powierzchnie reflektorów. W 159 to nie do pomyślenia
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    A to można naklejać bez konsekwencji? Policja się nie ...
    Nie będzie miała wpływu na światło ?
    Oczywiście, że może i powinna się przy...... Tak samo jak diagności. Reflektory mają homologację bez folii, siatek stalowych i serduszek WOŚP, więc tak ma jeździć.
    W końcu, dzięki temu może kiedyś będzie mniej złomu na polskich drogach... Pełno "gieniuszy" technicznych, co nawet nie mają pojęcia, że z jakąś g...ną folią na lampach można np. oślepiać innych.

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Chyba co poniektórych ponosi... Na zdjęciach nie widać dokładnie czy to są odpryski czy pęknięcia w mikrostrukturze (znane we wszystkich autach). Jeżeli to pierwsze to jest to normalna eksploatacja i nie obejmie tego żadna gwarancja. Było jest i będzie we wszystkich autach czy to mercedes S czy 159. Można to wypolerować i zabezpieczyć folią bezbarwną lub lakierem bezbarwnym co oczywiście nie jest łamaniem prawa. Jeżeli to są pęknięcia w mikrostrukturze to obejmuje to gwarancja i powinieneś dostać nowe lampy. Ale myślę że to za nowe auto i nie sądzę aby to miało miejsce. Z resztą, wymieniliby Ci lampy. Pęknięcia w mikrostrukturze nie słyszałem żeby pojawiały się wcześniej niż kilka lat - a nawet kilkanaście i wtedy oczywiście jak ktoś niechcący wspomniał zależy to od wielkości reflektora. Tak czy siak ze zdjęć nie można w 100% wywnioskować co się stało a niektóre komentarze i teorie przypisane do tego są niepoważne.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Oczywiście ciężko na podstawie tych zdjęć coś stwierdzić na 100% ale mi to wygląda na kurz od środka. Żeby pampy doprowadzić do takiego stanu to by chyba trzeba jechać za tirem przez 1000km po piaskowej drodze 150km/h.

    Gołym okiem to widać czy jest od środka czy od zewnątrz. Można też przejechać opuszkiem palca czy powierzchnia jest chropowata.
    Potem rozwiązanie jest proste. jak od środka to na serwis jak z zewnątrz to trudno Można się wykłócać że zbyt szybko się to stało i materiał wadliwy ale na 99% powiedzą że to od niewłaściwego użytkowania.

    btw 159 ma chyba szklane lampy i do tego bardzo małe więc nawet jak się "porysują" to nie widać jak w obudowanych kloszach. O to mi chodziło.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jak kurz od środka to właśnie też reklamacja. I nie ma znaczenia gdzie i ile jeździsz to nie ma prawa się zakurzyć w środku.
    Cytat Napisał azar Zobacz post
    btw 159 ma chyba szklane lampy i do tego bardzo małe więc nawet jak się "porysują" to nie widać jak w obudowanych kloszach. O to mi chodziło.
    Nie kolego. To tandetny plastik jak każdy inny. Z tym że właśnie ma małą powierzchnię więc nie pęka w mikrostrukturze a odpryski są nie widoczne. Choć widziałem już mocno podziobane.
    Na odpryski nic nikt nie poradzi. Albo dasz folię albo będziesz je miał prędzej czy później. Marka też nie ma znaczenia bo wszystkie są robione tak samo z tego samego. Czyli lakierowany poliwęglan.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Z czego oni robią ten plastik? Szkła nie dali bo oczywiście waga no i ciężko takie fikuśne kształty odlać.
    Nie chodzi o kształty i nie chodzi o wagę, chodzi o normy bezpieczeństwa, żeby stłuczone szkło nie pokiereszowało gęby potrąconemu pieszemu itd.

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    btw 159 ma chyba szklane lampy i do tego bardzo małe więc nawet jak się "porysują" to nie widać jak w obudowanych kloszach. O to mi chodziło.
    159 ma plastikowe klosze i tak samo łapią odpryski, tylko mnie je widać bo klosze są małe a strumień światła w nich mocno skupiony.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    witam,
    jak ktoś ma ochotę na dobry humor to proszę sobie przeczytać poniższą odpowiedź jaką dostałem z ASO Bielsko-Biała ul. Katowicka 24 w temacie stanu technicznego reflektorów w Giulii (chodzi o wypiaskowanie). Treść pisana chyba przez panienke co poprzednio pracowała w kronice beskidzkiej w dziale nekrologów, zwłaszcza jak się czyta " ... że jest nam niezmiernie przykro", ojej . I kolejne pierd* „.... szczególnie cenną formę pozyskiwania informacji” itd. Nie mogę Niech sobie k* na forum wejdą to pozyskają ogrom takich informacji

    Oto cała treść:

    W odpowiedzi na Pańskie zgłoszenie dotyczące jakości zewnętrznej powłoki reflektorów przednich pragniemy zapewnić, że jest nam niezmiernie przykro z powodu wszystkich niedogodności, które Pana spotkały.
    Chcemy również podziękować za podzielenie się z nami uwagami i spostrzeżeniami związanymi z problemami jakościowymi, które wystąpiły w Pańskim samochodzie.
    Zapewniamy, ze stanowią one dla nas szczególnie cenną formę pozyskiwania informacji oraz materiały do analizy i będą miały wpływ na zdefiniowanie nowych rozwiązań.
    Wracając do Pańskiego zgłoszenia to zostało ono przekazane do działu Wsparcia Technicznego, które ma wgląd do tego typu zgłoszeń w całej Europie i ewentualnych rozwiązań. Uzyskaliśmy informacje, że jest to uszkodzenie mechaniczne, które nie podlega reklamacji w ramach gwarancji.
    Z przykrością zmuszeni jesteśmy odmówić wymiany reflektorów w ramach gwarancji czy rękojmi sprzedaży samochodu.
    Z wyrazami szacunku
    Customer Care
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 01-10-2018 o 19:33

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    A czego Ty się spodziewałeś? No proszę Cię.... to jest oczywiste że to klasyfikuje się jako eksploatacja. I tak miło odpisali na tak niepoważne roszczenia reklamacyjne. Ciekawe jaki ubaw mieli po tamtej stronie jak przeczytali Twoją reklamację pewnie też nie skąpili epitetów Pisałem wyżej, że jeśli to odpryski to nawet nie masz co liczyć na uznanie reklamacji. To zjawisko było jest i będzie w każdym aucie. Jedni jeżdżą za piaskarką więcej a inni mniej.
    A jak dobrze przeczytałem to kupiłeś to auto używane, to już w ogóle nie wiesz co się z tym działo. Może ktoś sobie już polerował lampy i nie masz warstwy ochronnej.
    Równie dobrze mógłbyś walczyć o wymianę gwarancyjną maski/zderzaka lub szyby bo odpryski się pojawiły takie rzeczy nie podlegają gwarancji. Podrapane klamki i wytarte dywaniki też nie

Podobne wątki

  1. [159] Kupno używanego AR 159 3.2
    Utworzone przez Paweł1976 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:33
  2. [156] Kupno używanego alternatora
    Utworzone przez destikero w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 10:43
  3. Blok.Tulejować? czy szukać używanego?
    Utworzone przez kabanow w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 22:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory