Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: po zakupie używanego

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Nawet mój tfu tfu leasingodawca miał w doopsku odpryski na masce w aucie o przebiegu 800km, bo stwierdzili, że to "eksploatacja" i "zdarza się". Pewnie co innego będą mówić przy zdawaniu auta za 2 lata z górką, tym niemniej w praktyce ciężko jeździć bez zewnętrznych uszkodzeń. Przyznaję, nijak się ma odprysk na masce do "wypiaskowanych" świateł, pytanie jakie można zadać to czy to zmniejsza ich skuteczność czy jest to li tylko walor estetyczny. Można polemizować, że zmatowiona powłoka klosza powoduje rozproszenie wiązki światła a tym samym potencjalne oślepienie innych kierowców w obu kierunkach, ale kto taką polemikę podejmie - bo jak widać nie producent
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #22
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Niestety. Taka prawda i nie rozumiem oburzenia w tej sprawie. Odnośnie pogorszenia widoczności to z tego co widzę, to w ogóle odpryski nie są w polu pracy świateł mijania więc co tu dyskutować. Gdyby jednak były to musiałoby to już być w stopniu "zasłaniającym" soczewkę w dzień. Czyli za dnia już byś dokładnie nie widział soczewki. Jeżeli odpryski są jeszcze na zasadzie "sitka" to różnica między taką a nową lampą jest pomijalna. Sprawdzałem to na wielu lampach (szklanych i poliwęglanowych) i różnica po polerce nawet mocno podziobanych lamp jest taka o sobie. Powiedzmy kosmetyczna/niewielka. Taka kropka nad "i" po regeneracji odbłyśników. Efekt bezdyskusyjnie widoczny był po zrobieniu lamp, które były matowe. I nie piszę tu bo sobie raz polerkę zrobiłem. Nie piszę o efekcie placebo tylko o regeneracji wielu lamp montując i sprawdzając w identycznych warunkach dwa reflektory (przed i po regeneracji).
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 02-10-2018 o 07:15

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Giulietta 1.4 TCT (2015), Stelvio FE
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał gwynebleid Zobacz post
    1. Co znajduje się w bagażniku?
    Mam zestaw naprawczy, książkę, trójkąt, hol, śrubokręt. Nie mam apteczki, gaśnicy i czegoś jeszcze bo są puste miejsca w styropianie. Prosiłbym o sprawdzenie.
    ?
    czy mógłby ktoś zajrzeć do bagażnika i mi odpowiedzieć na te pytanie?

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Gaśnica nie zmieści się tam wiec jest wkładana oddzielnie w pięknym opakowaniu FIAT wraz z dodatkowym trajkotem ostrzegawczym.
    Apteczka nie dają bo nie jest wymagana w PL.

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ja mam runflaty więc nie mam fix&go a mimo to dostałem gaśnicę i dodatkowy trójkąt (bo oryginalny jest na klapie zamocowany) w "worku" FIAT. Apteczki brak.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Samochód wyjeżdżający z salonu powinien być sprawny technicznie w myśl polskich przepisów: trójkąt plus gaśnica i koło zapasowe (dojazdowe lub pełnowymiarowe) z narzędziami do wymiany/zamiennie fix&go. Jeżeli opony umożliwiają poruszanie się bez powietrza (np. RF) to tych ostatnich elementów nie musi być.

Podobne wątki

  1. [159] Kupno używanego AR 159 3.2
    Utworzone przez Paweł1976 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:33
  2. [156] Kupno używanego alternatora
    Utworzone przez destikero w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 10:43
  3. Blok.Tulejować? czy szukać używanego?
    Utworzone przez kabanow w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 22:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory