Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Stelvio - kilka pytań na dzień przed zakupem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    honda cr-v
    Postów
    1

    Domyślnie Stelvio - kilka pytań na dzień przed zakupem

    Witam wszystkich,

    Jestem tutaj nowy, zamierzam dołączyć do grona posiadaczy alfy a dokładnie stelvio.
    Ponieważ w chwili obecnej jestem na etapie konfiguracji to mam następujące pytania:
    - ile upustu i gdzie można zdobyć na auto do produkcji - pochwalcie się, gdzie najlepiej idą negocjacje i co można uzyskać
    - czy lepszym rozwiązaniem będą felgi 19'' czy 20'' - komfort, prowadzenie....
    - czy waszym zdaniem lakierowane ramki szyb i lakierowane zaciski hamulcowe to takie must have?
    - jakie pozycje z wyposażenia szczególnie polecacie?

    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    - Upust u mnie dostało ALD, więc się nie wypowiem.
    - 19" wydają się być idealnym kompromisem. Zwłaszcza jak zamierzasz używać SUVa zgodnie z przeznaczeniem :-)
    - Lakierowane ramki na czarno super wyglądają z czerwonym lub jasnym niebieskim (i pewnie z jaśniejszymi kolorami). Nadają sportowy charakter. Ja zawsze marzyłem o czerwonych zaciskach, więc był must-have :-) zwłaszcza w połączeniu z felgami-telefonami.
    - sportowe fotele, adaptacyjne zawieszenie + szpera, android auto

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Giulietta 1.4 TCT (2015), Stelvio FE
    Postów
    35

    Domyślnie

    przy aucie za tę cenę śmiesznie wygląda 6.5 calowy wyświetlacz centralny
    wyświetlacz pomiędzy zegarami może być mniejszy, ale ten 7 cali fajnie się sprawdza
    z must have to kamera i czujniki, gps albo android auto, xenony, składane lusterka bo są ogromne, wewnętrzne lusterko elektrochromatyczne
    reszta jest w standardzie raczej
    z rzeczy zbędnych ale fajnych to łopatki, których się nie używa, aluminiowe nakładki na pedały, które nic nie dają, elektryka w fotelach niepotrzebna, półskóra wystarcza, tkanina nie, dźwięk i tak będzie średni, drewno nie wygląda dużo lepiej niż ten ładny plastik, lakierowane na czerwono zaciski robią robotę, 20 calowe felgi rozwalają mózg, adaptacyjny tempomat o dziwo działa i to bardzo dobrze, tylne przyciemniane szyby się przy dzieciakach przydają.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Ja mam Stelvio FE. I po przejechaniu 10kkm:
    Fotele sportowe napewno niestety w FE ich nie mam. I na fotelach akurat bym nie oszczędzal

    Android Auto obowiązkowo w dzisiejszych czasach tez nie mam ale lepsze to niż navi wbudowane.

    Tempomat adaptacyjny jesli jeździsz w trasy moim zdaniem fajna sprawa.

    A przy 20 felgach opcja adaptacyjnego zawieszenia mogłaby się przydać inaczej nawet w trybie A jednak jest twardo





    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    lopatki dla mnie must have, ja uzywam caly czas glownie do redukcji przed skrzyzowaniami, progami zwalniajacymi, wyprzedzaniem czy zmiana pasa ruchu jak jest duzy ruch i trzeba gdzies wskoczyc szybko. no i jak chce troche funu z jazdy to tez lopatkami macham.no i sa wyjatkowe, dodaja autu czegos czego nie ma u konkurencji a spotyka sie w super autach tylko (ze sa stale, piekne aluminiowe i duze)

    polecam sportowe fotele, calkiem inna liga niz pozostale oferowane w modelu.

    polecam wyswietlacz 7" pomiedzy zegarami, natomiast uwazam ze ten 6.5 od radia wystarcza - mi moze dlatego ze korzystam głównie z android auto a tam 8.8" nic nie daje - aa uzupelnia szerszy ekran logo aa. jesli ktos ma iphona to inna gadka bo cp korzysta z calego ekranu. ja nawigacji nie bralem, eole google maps z aa.

    czujniki parkowania przod i tyl i kamera to minimum wg mnie, widocznosc przy parkowaniu jest taka sobie,szczegolnie w sttelvio. najlepiej caly pakiet typu asystent kierowcy plus - chwale sobie i czujniki martwych stref i ostrzezenie przed nadjezdzajacym samochodem przy wycofywaniu i komplet lusterek elektrochromatycznych.

    felgi do stelvio wg mnie 19 to minimum zeby to jakos wygladalo

    aluminiowe panele i pedaly tez dodaja autu charakteru, pasuja do alfy.

    a ponad to podgrzewana kierownica i jesli ktos slucha radia to dab domowic, obecnie tylko iles stacji polskiegobradia jest nadawane w dab ale pewnie sie to zmieni z czasem
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 08-10-2018 o 11:59

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ten DAB uważałem za coś niepotrzebnego (brałem auto ze stocku, bez wpływu na wyposażenie) zupełnie fajnie sprawdza się poza granicami RP. Jest bardzo duży wybór stacji.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateo_007 Zobacz post
    Witam wszystkich,

    - czy waszym zdaniem lakierowane ramki szyb i lakierowane zaciski hamulcowe to takie must have?


    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
    Przeciez to jest w 100% zalezy od gustu kupujacego
    dla jednego kolorowe zaciski to szal pal, a dla innych po prostu wiocha
    wiec na to pytanie powinienes sobie odpowiedzic sam

    w

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    może Stelvio
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    ... adaptacyjne zawieszenie ..
    To działa jakoś automatycznie w zależności od prędkości czy zmienia się przy przełączeniu trybów DNA?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał samiec_alfa Zobacz post
    To działa jakoś automatycznie w zależności od prędkości czy zmienia się przy przełączeniu trybów DNA?
    Przy przelanczaniu trybow I dodatkowo można zmiekczyc w trybie D.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Ten DAB uważałem za coś niepotrzebnego (brałem auto ze stocku, bez wpływu na wyposażenie) zupełnie fajnie sprawdza się poza granicami RP. Jest bardzo duży wybór stacji.
    Też byłem miło zaskoczony (ale poza granicami Polski).
    Dokładnie to samo jest z nawigacją, gdzie jest TMC to działa dobrze.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Julka z 2016... kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Vieworld w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 397
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 12:29
  2. [147] kilka pytań przed zakupem.
    Utworzone przez Drifter w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 07:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory