Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Giulia Veloce hamulce od Qudrifoglio

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie Giulia Veloce hamulce od Qudrifoglio

    Tak dla zainteresowanych, modyfikacja hamulców zaadaptowanych od Quadrifoglio.

    Tarcze, zaciski przód. Osłona tarczy, tarcza, zaciski tył pochodzą od ARQ Klocki nowe, tarcze wyważone i wyrównane, zaciski odnowione ( tłoczki, uszczelnienia, farba )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0256.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	88.1 KB
ID:	251370 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0257.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	89.6 KB
ID:	251371 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0258.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	70.2 KB
ID:	251372

    Najwięcej pracy zajmuje dopasowanie, frezowanie punktów montażu zacisku. Do tego celu wykonałem odpowiedni frez którym dopasowałem punkty montażowe.

    Hamulce na tylnej osi planuje zmodyfikować Grudzień - Styczeń
    Obręcze kół R19 najlepiej z modelu ARQ przód ET 34 J 8,5 na tył nie powinno być problemu z ET J9

    Podczas hamowania z prędkości 50km/h włącza sie szybciej ABS - kwestia przyzwyczajenia nogi lub opona 225 i tu powinny być opony 235 lub najlepiej 245
    Hamulce zrobiły sie bardziej bezpośrednie. Auto hamuje tak jak tego oczekiwałem. Tak jak Gjulietta QV
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 20-10-2018 o 16:45

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Fenomenalnie... Współczuję w razie zdarzenia takim składakiem/SAMem walki o OC (bo z AC na pewno nic nie dostaniesz)...

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Miejsce na opis hamulców tył. W opracowaniu.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 19-10-2018 o 10:38

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Fenomenalnie... Współczuję w razie zdarzenia takim składakiem/SAMem walki o OC (bo z AC na pewno nic nie dostaniesz)...
    ale bzdura

    Co to ma do wypłaty z OC sprawcy? Jeśli sam w jakiś sposób nie przyczynisz się do spowodowania zdarzenia, to nikt ci nie może odmówić odszkodowania. Nie wiem jak swap hamulców może się do tego przyczynić. Nawet jak pijany byłeś, albo nie miałeś prawka, ale nie miało to wpływu na zdarzenie, to dostaniesz kasę.

    Co najwyżej jest problem z odzyskaniem kasy za takie modyfikacje, wypasione felgi z kilka k PLN itp itd.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Najwięcej pracy zajmuje dopasowanie, skrócenie i frezowanie punktów montażu zacisku. Do tego celu wykonałem odpowiedni frez którym skróciłem punkty montażowe o 13,5 mm
    no trochę rzeźbienie zwrotnicy ryzykowne, nie był opcji na żaden adapter? Bo rozumiem, że z Q zwrotki przednie nie wejdą, skoro masz Q4. Z tyłu się tylko różnią mocowaniem jarzma?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a

    no trochę rzeźbienie zwrotnicy ryzykowne, nie był opcji na żaden adapter? Bo rozumiem, że z Q zwrotki przednie nie wejdą, skoro masz Q4. Z tyłu się tylko różnią mocowaniem jarzma?
    Miałem do porównania zwrotnice od ARQ są identyczne, jedynie Veloce ma dłuższe mocowanie z uwagi na mniejsze tarcze. Dlatego do ARV lepiej i taniej odpowiednio dopasować mocowanie. Lub założyć zwrotnice z ARQ

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zwrotka.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	60.5 KB
ID:	251383

    Z tyłu są inne zwrotnice, zaciski mocowane sa bezpośrednio, natomiast mocowania i kąty wahaczy do zwrotnicy sa identyczne. Na pewno średnica łożyska jest pod grubszą oś, dlatego planuje przełożyć piasty z ARV
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 20-10-2018 o 16:49

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Z tyłu są inne jarzma, natomiast mocowania i kąty wahaczy sa identyczne. Na pewno średnica łożyska jest pod grubszą oś.
    to jaki jest plan na tył? Też adapter/modyfikacja starej?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    to jaki jest plan na tył? Też adapter/modyfikacja starej?
    Zwrotnica tył z ARQ- w całości pasują do wahaczy, piasty z ARV z uwagi na inne średnice.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 20-10-2018 o 16:50

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Musze ciebie zmartwić ponownie. Miałem modyfikowany układ hamulcowy w Giuliecie i otrzymałem należność z OC i AC
    Ja też Ciebie muszę zmartwić: po prostu rzeczoznawca nie dojrzał. Ubezpieczalnia zrobi wszystko, żeby nie zapłacić lub chociaż przedłużyć sprawę (czyli np. sprawa sądowa, którą to Ty musisz im założyć).
    Znam przypadek odmowy wypłaty z OC z powodu wiejskich xenonów zamontowanych do reflektorów H4. A odbyło się to tak, że panowie nie mogli się dogadać na miejscu, w wyniku czego teoretyczny sprawca stwierdził wezwanemu policjantowi, że poszkodowany go oślepił nieprzepisowymi xenonami, zażądał sprawdzenia i ujęcia tego faktu w notatce policji, co też się stało. Przykre, może i dyskusyjne ale prawdziwe. Więc trzeba uważać ze zmianami. Sam miałem problem, może zakończony szczęśliwie, bo podparłem się homologacją FIA - hamulce tarczowe na wszystkich kołach Seicento, z czego przednie wentylowane. Tyle, że u mnie nie chodziło o wypłatę jakiegoś odszkodowania co o badanie techniczne.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Miejsce na opis innego rozwiązania hamulców tył. W opracowaniu.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 19-10-2018 o 10:39

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Idąc tym tokiem można również powiedzieć ze opony na jakich pojazd opuścił fabrykę, pióra wycieraczek, obręcze kół itd.
    Problem który tu poruszyliście miał by podstawy przy przeróbkach na niehomologowane podzespoły, lub gd bym przerobił zacisk.
    Na dzień dzisiejszy Zaciski, klocki, tarcze maja homologacje drogową.

    Tak na marginesie, w dowodzie rejestracyjnym rubryka K nr. homologacji jest taki sam jak w ARV i ARQ
    To samo przerabiałem do czasu, aż spotkałem nieco nadgorliwego policjanta Kazał mi zrywać z przodu folie przyciemniające i wyjaśnił przy okazji dlaczego - poza osłabieniem jakiegoś tam stopnia widoczności - NIE powinno się tego robić (i wiem oczywiście, że moja sprawa była nielegalna a Twoja jest legalna). Otóż ubezpieczalnie walczą jak mogą i jak tylko znajdą MOŻLIWOŚĆ odmowy, to z niej na pewno skorzystają. Nawet z najmniejszej pierdoły. Mogą być co prawda pewni przegranej na sali sądowej bo im uzmysłowisz, że hamulce nie miały wpływu na zdarzenie, ale i tak łatwo stracić trochę nerwów i nie mieć pewności powodzenia. Z resztą łatwo się postawić na ich miejscu, wszyscy by zrobili tak samo Odmówią, najwyżej sąd i tyle. Ja zerwałem folie z przyjemnością bo policmajster stwierdził, że jak ubezpieczalnia oceni, że nie zauważyłem innego samochodu, budynku czy jakiegoś zwierza przez przyciemnione szyby, to dupa, a nie wypłata odszkodowania oczywiście i tak dałoby się lecieć na sądy i te sprawy, ale kto ma na to czas? Tym bardziej bez pewności wygranej. Dlatego od tego czasu koniec z przeróbkami mającymi JAKIKOLWIEK wpływ na ważne części samochodu, jak swapy hamulców, zenony, wymiana świateł z tyłu na jakieś LEDowe czy przyciemnianie szyb tam, gdzie się tego robić nie powinno. Z resztą nawet niehomologowane opony MOGĄ przez nadgorliwego rzeczoznawcę przyczynić się do braku opcji wyhamowania przed bęcwałem, który Ci wyjechał z podporządkowanej

    Tobie jednak życzę powodzenia! Pięknie wyglądają

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [Giulia] Giulia Veloce Ti
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 24-09-2018, 22:12
  3. [Giulia] Giulia Veloce vs ...
    Utworzone przez azar w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 09:45
  4. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  5. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory