Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 195

Temat: Działanie skrzynii biegów AT8 Veloce 280HP - zastrzeżenia, prośba o Wasze komentarze

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    lagowanie skrzyni w Audi A6/A7/Q8 wyjaśnione:

    https://youtu.be/n9XaKLxd8qw

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    No dobra jest lag w trybie D tez Ale mniej odczuwalny bo auto szybciej się zbiera ale lag taki spowodowany brakiem turbo dopiero jak turbo sie włączy to idzie. Musiałby być lunch control albo start z wyższych obrotów zeby tego laga nie było.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    U mnie też objaw nr 5 czyli brak reakcji w trybie D przy zwolnieniu na progu czy skręcie na ciasnym skrzyżowaniu i następnie wciśnięciu gazu. Do tego często jest wtedy ostre szarpnięcie. Przy ruszaniu też jest zwłoka na D, której nie ma na N - jeśli po prostu stoi się na hamulcu i przełoży nogę na gaz (czyli normalnie, a nie hamulec + gaz i puszczenie hamulca). Dlatego po mieście jeżdżę praktycznie wyłącznie w trybie N bo nie ma takich zawieszek. Giulia Veloce listopad 2017 bez późniejszej aktualizacji softu skrzyni.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Już gdzieś pisałem, że miałem ten sam objaw, szczególnie przy skręcie w prawo, takim, gdzie była np. ewentualność wejścia pieszego. Po aktualizacji nie mam żadnych zastrzeżeń do skrzyni (odpukać), w żadnym trybie (A nie używam, na co dzień po mieście jeżdżę na N, chyba, że dojeżdżam do głównej, na którą zwykle trzeba energicznie wjechać). SS mam zawsze wyłączony (robię już to automatycznie po uruchomieniu silnika).

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    gadałem z kumplem który ma nowiutkie BMW 440i xDrive z automatem (też 8ZF z tego co wiem) od jakiś 4 tygodnii. Potwierdził mi że ma opóźnienia przy przełączaniu biegów przód-tył, też mówi że ok 1.5 sek. Innych spraw mi jeszcze nie potwierdził, mówi że jeszcze jeździ delikatnie a redukcje przed dojazdem do skrzyżowania robi też jak ja na manetkach - stąd nie może odnieść się np do #5. w marcu będę się z nim widział osobiście, przejadę się z ciekawości jego autem i zdam Wam relacje
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Ale to zawracanie na trzy to teraz masakra , nie da rady tego zrobić szybko, po Świętach zgłaszam to w serwisie . Lag skrzyni jest okropny!


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    po Świętach zgłaszam to w serwisie . Lag skrzyni jest okropny!
    Zgłaszać nikt nie broni, nic z tym nie zrobią. Tyle trwa przełączenie R-D / D-R

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    Zgłaszać nikt nie broni, nic z tym nie zrobią. Tyle trwa przełączenie R-D / D-R
    Hmm, to słabo to wymyślili ;(
    i szkoda, ze promień skrętu jest taki duży


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Peterr ; 01-11-2018 o 21:36

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Hmm, to słabo to wymyślili ;(


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Gdzieś widziałem taki filmik gdzie bylo porównanie ze skrzynia chyba w hybrydzie toyoty i jej automatem do zwykłego automatu chyba u zachara ale nie moge znalezc linku i tak to niestety wygląda w klasycznych automatach.. zresztą zalecenie jest takie ze samochod musi w pełni stać i dopiero wtedy przełączyć bieg. Jak gdzieś znajdę link to dorzucę.. ale fakt zawracanie czy parkowanie troche sie przez to przedluza..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    1. Opóźnienie ok 1sek przy ruszaniu – problem przy np włączaniu się do ruchu z drogi podporządkowanej. Występuje niezależnie od ustawionego trybu DNA. Z tego co wiem ten problem dotyczy innych Giulii Veloce i Stelvio FE (skarżył się Pertyn na kanale Youtube), a nie dotyczy wersji 200HP Giulii (testowałem taką z 2017 przed zakupem i nie zauważyłem). Zgaduję że jest to jakieś skastrowanie programu ECU lub skrzyni dla wersji 280HP. W każdym razie nie jest to ani fajne, ani bezpieczne.
    mam to samo W Super nie miałem. Wystarczyło dotknąć gaz i już była zdecydowana reakcja.


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    2. Gdy na lekkim podjeździe Start-stop wyłączy silnik (np skrzyżowanie), to po puszczeniu hamulca i próbie ruszenia, auto potrafi najpierw ujechać do tyłu powiedzmy 15cm. Zgaduję że może to być związane z opóźnieniem opisanym w #1. Jest to kolejna niebezpieczna cecha. To występuje na lekkich wzniesieniach, gdy Hill Holder jeszcze nie łapie (bo on łapie od bodajże 6% nachylenia)
    nie spotkałem się z tym ale postaram się specjalnie zwrócić na to uwagę.


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    3. Przy wycofywaniu na drogę która leci w dól (z miejsca parkingowego prostopadłego) zatrzymuję się, wrzucam bieg do przodu, czekam ok 1sek, puszczam hamulec a auto potrafi czasem zjechać do tyłu ze 20-30cm. Pewnie związane z #1 i #2, kolejna niebezpieczna cecha. Dzieje się też tak że auto praktycznie nie rusza (delikatnie tylko do przodu idzie) i dopiero po jakiejś 1-2sek załapuje.
    też nie miałem takiej sytuacji ale jest opóźnienie przy przełączaniu przód tył żeby samochód faktycznie sam ruszył.


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    4. Przy ciut szybszym ruszaniu w trybie D DNA po zapaleniu silnika potrafi auto ruszyć normalnie, przejedzie powiedzmy 3m, po czym przydławić się na ok 2sek kompletnie tak że ciało ląduje na pasach czy prawie na kierownicy – bardzo niekomfortowe zachowanie.
    nie miałem tego.
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    5. Przy jeździe w trybie D DNA np pasem do włączania się do ruchu z prędkością ok 20-40km/h, np. znalezieniu luki do zmiany pasa i dociśnięciu mocno gazu, albo przy dojeżdżaniu z drogi podporządkowanej gdy zwolnię, widzę że ktoś jedzie ale moge jeszcze wskoczyć, po dociśnięciu gazu auto zrzuci bieg (nie wiem czy na 2 czy na 1 bieg) ale w taki sposó auto totalnie zwolni powodując że ciało leci na kierownicę (coś jak #4 powyżej), i dopiero po ok 1-2 sek nagle auto wystrzela jak szalone. Pewnie częściowo jest to związane z zachowaniem opisanym w punkcie #4, albo zbyt drastyczną redukcją. Ciężko powiedzieć skoro nie wyświetla biegu, a też znając już takie zachowania, najczęściej łopatkami sobie zredukuję za wczasu i nie ma problemu.
    mam to codziennie bo do domu mam podporządkowane z ograniczoną widocznością i muszę hamować, trochę się toczyć i dodać gazu. Wtedy jest szarpniecie/opóźnienie

    Ogólnie podobno jest aktualizacja do mojej skrzyni i mi to zrobią przy wymianie maglownicy.

    Co do automatu to jak ktoś jeździ jak taksówkarz to w miasto idealna ale do dynamicznej jazdy czy szybkiego parkowania się totalnie nie nadaje. Manualem w mieście można zrobić każdy manewr jak redukcja, cofanie, podjeżdżanie, utrzymywanie prędkości na jednym biegu i korzystanie z elastyczności silnika o niebo lepiej i szybciej. W korku trzeba tylko sprzęgłem machać ale w automacie musisz za sto stać na hamulcu. Jedno i drugie rozwiązanie do d... Kiedyś jeździłem 30% manual 70% automat Teraz odwrotnie i powraca mi przyjemność z jazdy. Nawet (ten mizerny) wydech lepiej brzmi jak się korzysta z właściwych obrotów silnika i zmienia biegi we "właściwych momentach". Doszedłem do wniosku, że Przy następnym samochodzie jak będzie możliwość to wezmę manual. Nie widzę zalet automatu oprócz lepszego przyspieszenia do setki które jest w sumie nudne bo trzymasz cegłę na gazie i możesz pić sobie kawę w tym czasie. 0 połączenia z samochodem i układem napędowym. Może to przyzwyczajenie jazdy 13 lat manualami i dopiero 2 lata automatami. Takie moje wnioski.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [Giulia] Prośba do właścicieli Veloce lub Giulii z pakietem Sport
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2018, 22:21
  2. Demontaż plastiku lewarka skrzynii biegów - jak?
    Utworzone przez Michał666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 16:19
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 23:42
  4. Wadliwe działanie skrzyni biegów Sportronic 4HP20.
    Utworzone przez Markus91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory