Strona 5 z 20 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 195

Temat: Działanie skrzynii biegów AT8 Veloce 280HP - zastrzeżenia, prośba o Wasze komentarze

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Owszem byłaby moc. Powinni zrobić jakiś Launch Control i by sprawę załatwiło. Tak trzeba trochę poczekać na kopnięcie.

    Co do placebo nie przeczę bo na prawdę zmiany są tak subtelne że nie mogę dokładnie ich określić.
    W każdym razie nie jest na minus jak to czasem może się zdarzyć przy "aktualizacjach"
    Pewnie zrobią w 2019/2020 w końcu interes musi się kręcić, na 2018 dodali android auto

    Mnie strasznie dziwi że nawet w qv nie ma lunch Control.

    Ostatnio oglądałem recenzję Cupra Ateca i idzie pieknie z lunch control niestety albo stety nie wygląda jak Alfa

    Może to Alfe troche zmotywuje do poprawek



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Na laga w D pomaga tryb manualny i łopatki. Wtedy skrzynia nie myśli czy na pewno chcesz ruszyć tylko jedzie od razu. Ogólnie to musi być wina tylko i wyłącznie softu, bo w trybie N idzie ze świateł od razu a w D myśli... i myśli...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Na laga w D pomaga tryb manualny i łopatki. Wtedy skrzynia nie myśli czy na pewno chcesz ruszyć tylko jedzie od razu. Ogólnie to musi być wina tylko i wyłącznie softu, bo w trybie N idzie ze świateł od razu a w D myśli... i myśli...
    To aż przetestuje Zazwyczaj łopatek używam przy wyprzedzniu do redukcji zeby sie przygotować czuje się pewniej niz przy kick Down, no i przy zmianie z wstecznego na drive. W normalnej jezdzie w innych wypadkach nie widzę takiej potrzeby ale czasem jak chce ostrzej ruszyć to taka niepewność czuje i to takie dziwne uczucie nic... I bach ciagnie

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #44
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    "Niepewność czuję" to jest motto tej marki
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Na laga w D pomaga tryb manualny i łopatki. Wtedy skrzynia nie myśli czy na pewno chcesz ruszyć tylko jedzie od razu. Ogólnie to musi być wina tylko i wyłącznie softu, bo w trybie N idzie ze świateł od razu a w D myśli... i myśli...
    probowalem w manualnym przed chwilą w dynamicu i lag jak byl tak jest. może nowsze auta juz mają lag zawsze a we wczesniejszych wersjach "zapomnieli" dołożyć w trybie manualnym

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Tak czytam ten wątek i to co tu część opisuje jako lag skrzyni, to z objawów wygląda to na typowy imput lag na linii pedał gazu - przepustnica (tak wiem, jako takiej nie ma). Dziwi więc, że nikt jeszcze nie podlinkował rozwiązania, które u nas na kontynencie i za oceanem już stosuje się od dłuższego czasu, bo z reakcją na gaz faktycznie w 280PS jest coś na rzeczy. Bardzo możliwe, że ta gorsza reakcja na gaz to jakaś pochodna walki z emisjami tym bardziej, że w 200PS ten problem nie występuje.

    W każdym razie, Novitec robi moduł, który się wpina między pedał gazu a centralkę. Poprawa reakcję na gaz o 70%:
    http://www.novitec-sportiva.com/en/2...itec-GP1?c=261

    centerline: (w sumie wygląda jak novitec):
    https://www.centerlinealfa.com/catal...giulia-stelvio

    madness:
    https://madnessautoworks.com/Alfa%20...opedal-pid7066

  7. #47
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    ale przeciez to ci tylko zmniejsza/skraca skok gazu i tyle... zamiast wciskac na 100% to ten sam efekt masz przy wcisneici juz przy 50%... imho bez sensu jak dla mnie...

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Nie wyczytałem tam niczego "skórconym skoku" pedału gazu, czy zmianie kąta otwarcia przepustnicy tylko piszą o reakcji na gaz. To są dwie różne rzeczy. Możesz mieć lepszą rekcję na gaz bez głupoty jaką zrobili np. w 1.4MA 170PS gdzie w trybie D faktycznie połowa gazu to był prawie WOT.
    Poza tym: "The GP1 is only recommended for drivers who drive almost exclusively in D-mode and where it appears that the accelerator pedal is still to slow to react, especially when starting." No to chyba w sedno tej całej dyskusji o zmulonym sprincie?

  9. #49
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    nie wiem jak to jest w pedale Giulii (jest jeden i ten sam dla wszystkich wersji silnikowych), ale może w nim jest jakiś filtr (a jak to filtr robi opóźnienie/wygładzenie sygnału) a takie coś można poprawić jakimś prostym układem o charakterze proporcjonalno różniczkującym. To w teorii. W praktyce wielu pisze coś co może sugerować że to ECU dodaje tego laga kiedy widzi gwałtowne dodanie gazu (dlatego niektórzy twierdzą że mają opanowane dodawanie płynne-szybkie ale nie gwałtowne i wtedy nie ma laga), a tu taki układ PD to mógłby jeszcze łatwiej wywoływać takie działanie ECU. może się podepnę kiedys oscyloskopem pod pedał i pomierzę - przydąłby mi się schamat/pinout żeby to szybko zrobić a nie szukać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #50
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Czekajcie czekajcie, czy ja dobrze widzę? Narzekacie, że przy wcisnięciu gazu w podłogę silnik się przydusza? No słuchajcie, tak działają systemu kontroli trakcji w autach z automatem, ograniczają moment obrotowy zeby koła nie buksowały. Tak jakoś od ładnych wielu lat. Komp dobrze wie, że nie ma szans efektywnie ruszyć przy pełnej mocy i robi co może, żeby możliwie najefektywniej wystartować. Najwyraźniej ma na sztywno zaprogramowany ogranicznik na pierwszym biegu, żeby działać przed faktem a nie korygować hamulcem już po. To, że subiektywne odczucia wam się nie podobają, to inna kwestia.

    Po prostu trzeba gazem mądrze operować, a nie wciskać na pałę w podłogę i oczekiwać niewiadomo czego. Ta sama dyskusja, co nasz kochany azar ,który się dziwił, że przy wciskaniu gazu w podłoge na skręconych kołach ta bezczelna kontrola trakcji mu wchodzi w drogę.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 07-12-2018 o 11:12
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. [Giulia] Prośba do właścicieli Veloce lub Giulii z pakietem Sport
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2018, 22:21
  2. Demontaż plastiku lewarka skrzynii biegów - jak?
    Utworzone przez Michał666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 16:19
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 23:42
  4. Wadliwe działanie skrzyni biegów Sportronic 4HP20.
    Utworzone przez Markus91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory