Strona 6 z 20 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 195

Temat: Działanie skrzynii biegów AT8 Veloce 280HP - zastrzeżenia, prośba o Wasze komentarze

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Czekajcie czekajcie, czy ja dobrze widzę? Narzekacie, że przy wcisnięciu gazu w podłogę silnik się przydusza? No słuchajcie, tak działają systemu kontroli trakcji w autach z automatem, ograniczają moment obrotowy zeby koła nie buksowały. Tak jakoś od ładnych wielu lat. Komp dobrze wie, że nie ma szans efektywnie ruszyć przy pełnej mocy i robi co może, żeby możliwie najefektywniej wystartować. Najwyraźniej ma na sztywno zaprogramowany ogranicznik na pierwszym biegu, żeby działać przed faktem a nie korygować hamulcem już po. To, że subiektywne odczucia wam się nie podobają, to inna kwestia.
    Chyba nie jechałeś wersja 280KM.. nawet nie wciskając w podłogę tylko trochę jest opóźnienie na reakcję na padał gazu.. Tak jakby skrzynia zastanawiała się co dalej A potem jest bach i wciska w fotel.. Może to jest system kontroli trakcji ale moim zdaniem nie do konca dziala to jak powinno.. zbyt asekuracyjnie skoro łatwiej ruszyć w trybie N niz D to troche dziwne..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #52
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    zbyt asekuracyjnie skoro łatwiej ruszyć w trybie N niz D to troche dziwne..
    chodzi Ci o subiektywne odczucia, czy robiłeś rzeczywisty pomiar przyspieszenia? Ktoś narzekał, że nie ma launch control, a launch control właśnie tak działa, że ogranicza odpowiednio moc, żeby zapewnić maksymalna przyczepność i co za tym izie przyspieszenie. Może to jest własnie swoisty launch control, tylko nie odpalany z guzika, a po prostu zawsze aktywny. I gdyby tak było, to by wyjaśniało czemu alfa przyspiesza tak samo dobrze i powtarzalnie co konkurencja, która dedykowany launch control posiada.

    Subiektywne wrażenia trzeba schować, i zrobić pomiary, bo bez tego duskusja robi się mocno jałowa.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 07-12-2018 o 11:22
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    chodzi Ci o subiektywne odczucia, czy robiłeś rzeczywisty pomiar przyspieszenia? Ktoś narzekał, że nie ma launch control, a launch control właśnie tak działa, że ogranicza odpowiednio moc, żeby zapewnić maksymalna przyczepność i co za tym izie przyspieszenie. Może to jest własnie swoisty launch control, tylko nie odpalany z guzika, a po prostu zawsze aktywny. I gdyby tak było, to by wyjaśniało czemu alfa przyspiesza tak samo dobrze i powtarzalnie co konkurencja, która dedykowany launch control posiada.

    Subiektywne wrażenia trzeba schować, i zrobić pomiary, bo bez tego duskusja robi się mocno jałowa.
    Nie robiłem ale oglądałem jak robia testy 0-100 to wciskają jednocześnie gaz i hamulec podnoszą obroty do 3k I ruszają. W normalnych warunkach na skrzyżowaniu nikt tak nie robi raczej.. chodzi o płynne dynamiczne ruszenie do przodu a to jest chwila nic i potem strzał..

    Subiektywne odczucie moje jak i wielu osób które mja ten silnik jest zle i tyle mowie to z własnego doświadczenia.. przy starszej wersji oprogramowania ponoc nie było tego zjawiska albo bylo zdecydowanie mniej odczuwalne.. Na filmiku petryna którego link dalem wyżej wspomina on o tym zjawisku.. podobnie w nowym audi ktore testował i to nie była wedle jego wierzy wina esp tylko optymalizacja pod kontem nowych testów spalania

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #54
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Po prostu trzeba gazem mądrze operować, a nie wciskać na pałę w podłogę i oczekiwać niewiadomo czego.
    Ja też odnoszę wrażenie, że o lagu w trybie D piszą głównie osoby, które przesiadły się z manuala na automat z konwerterem i oczekują, że automat w ułamku sekundy wkręci silnik na wysokie obroty, jak nacisną pedał gazu do dechy.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #55
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Nie robiłem ale oglądałem jak robia testy 0-100 to wciskają jednocześnie gaz i hamulec podnoszą obroty do 3k I ruszają. W normalnych warunkach na skrzyżowaniu nikt tak nie robi raczej.. chodzi o płynne dynamiczne ruszenie do przodu a to jest chwila nic i potem strzał..
    A ja z tego co pamiętam, to jak chyba w TG porównywali Giulię Q z C klasą i M3, to po prostu wciskali gaz w podłogę od zera i uzyskiwali bardzo powtarzalne wyniki, zgodne z oczekiwaniami (danymi od producenta). Żeby uzyskać płynne, dynamiczne ruszenie w 280 konnym, calkiem lekkim aucie trzeba po prostu delikatnie operować gazem. Ja odnoszę wrażenie, ze pierwszy raz wsiedliście do mocnego samochodu.

    Przecież ten wóz ma 5,5 sekundy do setki. To jest bardzo mocne auto, a widze oczekiwania są takie, żeby się nim jeździło łatwo i przewidywalnie jak fabią 1.2.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ale ma q4 i 400Nm to z trakcja chyba nie powinno byc az takich problemow. poza tym najpierw sie zastanawia a potem i tak nagle lup, wiec nawet jakby chcieli cos zlagodzic pod katem trakcji to im nie wyszlo.
    kiedy to przeszkadza? wyjaz z podporządkowanej drogi przy zlej widocznosci albo gdy jest duzy ruch - wciskaz gaz a auta mysli, zaczyna lekko wytaczac sie i nagle jeb i w zakrecie jeszcze tyl poleci bokiem... zle to dziala i tyle. pojezdzij sam i porownaj do 200hp. czasem mam wrazenie ze malym fiatem bym szybciej wyjechal. jest to ciut irytujace

  7. #57
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    A czy ktoś zmierzył, czy pomimo tej przypadłości auto mieści się w tych 5,5 sek do 100?

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale ma q4 i 400Nm to z trakcja chyba nie powinno byc az takich problemow. poza tym najpierw sie zastanawia a potem i tak nagle lup, wiec nawet jakby chcieli cos zlagodzic pod katem trakcji to im nie wyszlo.
    kiedy to przeszkadza? wyjaz z podporządkowanej drogi przy zlej widocznosci albo gdy jest duzy ruch - wciskaz gaz a auta mysli, zaczyna lekko wytaczac sie i nagle jeb i w zakrecie jeszcze tyl poleci bokiem... zle to dziala i tyle. pojezdzij sam i porownaj do 200hp. czasem mam wrazenie ze malym fiatem bym szybciej wyjechal. jest to ciut irytujace
    Dokładnie.. to zrywanie trakcji w moim starym 165KM oplu jest bardziej przewidywalne.. tutaj fakt nie zauważyłem zeby trakcie zrywalo wiec może faktycznie jest tak jak tutaj piszecie a

    Czytałem jeszcze zagraniczne fora tłumacza A tym ze najpierw turbo musi podladowac cisnienie i wtedy ostro rusza stad ten lag.. radzą gaz i hamulec jednocześnie i tak ruszyć.

    Z tym ze czesc osób mowi ze w pierwszych wersjach tego nie było..

    Co do pomiarów to nie jest to aż tak istotne (nam chodzi o płynność ruszania).. pewnie trzyma wynik bo te pomiary w których ktoś trzyma gaz i hamulec sa zazwyczaj o ok 0.2-0.3 sek szybsze niz podaje fabryka. (Pomiar stelvio 280HP autocentrum moge dac link.jesli chcecie)

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  9. #59
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale ma q4 i 400Nm to z trakcja chyba nie powinno byc az takich problemow. poza tym najpierw sie zastanawia a potem i tak nagle lup, wiec nawet jakby chcieli cos zlagodzic pod katem trakcji to im nie wyszlo.
    kiedy to przeszkadza? wyjaz z podporządkowanej drogi przy zlej widocznosci albo gdy jest duzy ruch - wciskaz gaz a auta mysli, zaczyna lekko wytaczac sie i nagle jeb i w zakrecie jeszcze tyl poleci bokiem... zle to dziala i tyle. pojezdzij sam i porownaj do 200hp. czasem mam wrazenie ze malym fiatem bym szybciej wyjechal. jest to ciut irytujace
    Chłopie, jeśli tak jest to Ty po prostu dajesz za dużo gazu. Dokładnie to co pisałem, wsiadły ludki w auto, które ma 5,5 sekundy do setki i oczekują, że będzie się tym jeździć jak dokładnie skodą fabią, tylko szybciej Bo przecież ma Q4, to już w ogóle ma przyczepnosć absolutną, i jest nowe ładne i sportowe, więc już w ogóle samo powinno jeździć.

    To jest po prostu typowe zderzenie oczekiwania/rzeczywistość. Może to dlatego, że nie da się wyłączyć tej kontroli trakcji, czujecie się tak bezpiecznie dusząc gaz niemiłosiernie przy każdej okazji.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Chłopie, jeśli tak jest to Ty po prostu dajesz za dużo gazu. Dokładnie to co pisałem, wsiadły ludki w auto, które ma 5,5 sekundy do setki i oczekują, że będzie się tym jeździć jak dokładnie skodą fabią, tylko szybciej Bo przecież ma Q4, to już w ogóle ma przyczepnosć absolutną, i jest nowe ładne i sportowe, więc już w ogóle samo powinno jeździć.

    To jest po prostu typowe zderzenie oczekiwania/rzeczywistość. Może to dlatego, że nie da się wyłączyć tej kontroli trakcji, czujecie się tak bezpiecznie dusząc gaz niemiłosiernie przy każdej okazji.
    Taa i taki Pertyn ktory jezdzi codziennie innym autem i czesto o wiele mocniejszyi tez sobie to wymyślił..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulia] Prośba do właścicieli Veloce lub Giulii z pakietem Sport
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2018, 22:21
  2. Demontaż plastiku lewarka skrzynii biegów - jak?
    Utworzone przez Michał666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 16:19
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 23:42
  4. Wadliwe działanie skrzyni biegów Sportronic 4HP20.
    Utworzone przez Markus91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory