Strona 8 z 20 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 195

Temat: Działanie skrzynii biegów AT8 Veloce 280HP - zastrzeżenia, prośba o Wasze komentarze

  1. #71
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Nie wiem jak jeździ 280-konna Giulia, ale to co opisujecie przypomina trochę zachowanie launch control w autach grupy VW, a piszę to na przykładzie mojego Superba 280KM 4x4, czyli setupu podobnego do Giulii. Tam jak włączycie launch control, czyli włączony tryb sportowy, wyłączona trakcja, wciśnięty jednocześnie hamulec oraz gaz to samochód wchodzi na obroty i je utrzymuje, a jak puści się hamulec to startuje ... ale po około sekundzie. Efekt jest taki, że stoi się z włączonym launch-control, auto gotowe do ostrego startu, puszcza się hamulec i ... nic ... nadal nic ... i nagle jeb!!! start jakby się chciał wznieść co najmniej w powietrze, wciśniecie w fotel jest rewelacyjne. Bez launch control, z pedałem w podłodze, auto startuje od razu, ale efekt jest trochę gorszy, bo musi wejść na obroty. Jeśli chodzi o wynik pomiaru przyspieszenia to zapewne jest on liczony od momentu gdy auto ruszy, a nie od momentu gdy kierowca wciśnie gaz (lub puści hamulec), więc to opóźnienie nie jest wliczane w przyspieszenie.

  2. #72
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    Jeśli chodzi o wynik pomiaru przyspieszenia to zapewne jest on liczony od momentu gdy auto ruszy, a nie od momentu gdy kierowca wciśnie gaz (lub puści hamulec), więc to opóźnienie nie jest wliczane w przyspieszenie.
    Właściwie to poruszyłeś bardzo ciekawą kwestię. W jaki sposób producent mierzy przyśpieszenie. Od momentu wciśnięcia pedału w podłogę czy od momentu ruszenia samochodu. Różnica może być jak widać znacząca. Pomiary Driftboxem czy czymś podobnym są na podstawie sensorów ruchu. Kierowcę jednak bardziej interesuje czas od "depnięcia".
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #73
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Pomiary Driftboxem czy czymś podobnym są na podstawie sensorów ruchu.
    Co więcej mają opcję pomiaru 1 foot roll out, czyli zaczynają mierzyć czas po przejechaniu około 1 stopy. Podobno wszyscy tak mierzą, żeby wyniki były porównywalne: https://www.roadandtrack.com/car-cul...-2-28-seconds/

  4. #74
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    g0trek to by miało sens gdyby nie druga podniesiona przeze mnie (i nie tylko mnie, i wiele razy) kwestia, że tak samo "się zastanawia" jak np. zwalniasz na progu i za nim chcesz znów przyspieszyć - nie wcale jakoś gwałtownie, po prostu przyspieszyć. W trybie N - nie ma sprawy. W trybie D - zawieszka, po czym mocne i nieprzyjemne szarpnięcie. Tak jakby skrzynia się nie mogła zdecydować czy wrzucić 1 czy 2 więc wrzucała 3 po czym gwałtownie jednak 2... No i tak jak pisałem też, to nie jest taka przerwa na wkręcenie się na obroty czy zbudowanie boosta żeby od razu dać z kopyta. To jest po prostu taka przerwa i nic się nie dzieje kompletnie. Wciskasz (niekoniecznie w podłogę), oczekujesz że ruszy a ona sobie stoi i myśli.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #75
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Pertyn też zwracał na to uwagę. Zastanawiające dlaczego w D i dlaczego w Veloce. W Giulii tylko RWD podobno nie ma tego zjawiska.
    W USA sprzedają wersję 280 RWD, zresztą zauważyłem że różne marki które mają mocniejsze odmiany modelowe, w Europie oferują je tylko z napędem na 4 koła a w USA RWD.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  6. #76
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar SmreQ
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    STELVIO 2.0 280 AWD
    Postów
    22

    Domyślnie

    Ja dzisiaj miałem nieciekawą sytuację, mianowicie skręcałem w lewo z głównej drogi. Z naprzeciwka jechał autobus, który zwolnił żeby mnie puścić. Puszczam hamulec, dodaje gazu a tu nic - auto stoi :/ Po około 2 sekundach ruszył, autobus musiał ostro hamować żeby się we mnie nie władować...byłem na trybie N. Mam nadzieję, że będzie jakiś soft, który coś z tym zrobi.

  7. #77
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał SmreQ Zobacz post
    Ja dzisiaj miałem nieciekawą sytuację, mianowicie skręcałem w lewo z głównej drogi. Z naprzeciwka jechał autobus, który zwolnił żeby mnie puścić. Puszczam hamulec, dodaje gazu a tu nic - auto stoi :/ Po około 2 sekundach ruszył, autobus musiał ostro hamować żeby się we mnie nie władować...byłem na trybie N. Mam nadzieję, że będzie jakiś soft, który coś z tym zrobi.


    post nr 3 o podobnej syt mówi:

    http://www.forum.alfaholicy.org/giul...#ixzz5Z5mxjXFp

  8. #78
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    g0trek to by miało sens gdyby nie druga podniesiona przeze mnie (i nie tylko mnie, i wiele razy) kwestia, że tak samo "się zastanawia" jak np. zwalniasz na progu i za nim chcesz znów przyspieszyć - nie wcale jakoś gwałtownie, po prostu przyspieszyć. W trybie N
    Trybie N u mnie było to samo. Wiele razy już pisałem, że w drodze do domu mam kilka podporządkowanych skrzyżowań i mogłem to wywołać na życzenie. Po ostatnim update ten efekt się zmniejszył tzn skrzynia trzyma wyższe obroty i ciut szybciej/wcześniej zmienia bieg. Niestety nie został wyeliminowany w 100% zdarza się teraz ale w innych sytuacjach.


    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    W Giulii tylko RWD podobno nie ma tego zjawiska.
    Nie ma. Jeździłem teraz zastępczą po tych samych skrzyżowaniach i nic nie szarpało.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #79
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Chyba nie jechałeś wersja 280KM.. nawet nie wciskając w podłogę tylko trochę jest opóźnienie na reakcję na padał gazu.. Tak jakby skrzynia zastanawiała się co dalej A potem jest bach i wciska w fotel.. Może to jest system kontroli trakcji ale moim zdaniem nie do konca dziala to jak powinno.. zbyt asekuracyjnie skoro łatwiej ruszyć w trybie N niz D to troche dziwne..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Mylisz tutaj pojęcia (podobnie jak kilka innych osób). To, że wciskasz gaz do dechy ze startu i nic się nie dzieje, w sensie obroty silnika nie rosną, to jest typowy throttle lag i skrzynia nic tu nie ma do rzeczy i o niczym nie myśli. Zawsze w hierarchii reakcji jest najpierw silnik potem reszta układu napędowego. ZF 8hp nie myśli, tylko działa i nie bez powodu jest uważany za najlepszy automat na rynku.

    Filozofem wśród automatów to jest nowy Aisin AW F8FXX. Do kulania spoko, ale można zapomnieć o jakiejkolwiek dynamicznej, czy dynamicznie-płynnej jeździe. W trybie manualnym to dopiero jest lag, bo od momentu jak naciśniesz na manetkę to upływa z jakieś 1 - 1,5 sekundy zanim zmieni bieg. A już jakieś dynamiczne przyśpieszenie w ruchu to jest komedia, (szczególnie jak chce się to zrobić bez dramatu) bo na ogół muli z 2 sekundy na 8 biegu, potem ni stąd ni zowąd, jeb, redukcja o 4 biegi, silnik wyje, kark połamany. W moim odczuciu w Giulii, ZF jakoś zawsze wie, który bieg ma wbić.

  10. #80
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Skrzynia skrzynią, soft do skrzyni robi różnicę. Ta sama skrzynia z innym softem to może być praktycznie inna skrzynia. Chwalono ogólnie Alfę za soft do skrzyni zarówno w Giulii Q jak i "zwykłej" ale jednak coś się omsknęło w tym sofcie.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [Giulia] Prośba do właścicieli Veloce lub Giulii z pakietem Sport
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2018, 22:21
  2. Demontaż plastiku lewarka skrzynii biegów - jak?
    Utworzone przez Michał666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 16:19
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 23:42
  4. Wadliwe działanie skrzyni biegów Sportronic 4HP20.
    Utworzone przez Markus91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory