Strona 10 z 20 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 195

Temat: Działanie skrzynii biegów AT8 Veloce 280HP - zastrzeżenia, prośba o Wasze komentarze

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adrian1115
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ex GT 1.9 JTD/ex 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    312


  2. #92
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    nie, nie miałem, ale generalnie każde auto, jakim jeździłem, w szczególności w klasycznym automacie, gorzej startowało, jeśli wciskało się gaz na pałę, niż płynnie dawkowało gaz. Trzeba zrozumieć, że przy mocach i elastyczności dzisiejszych silników, zerwanie przyczepności na pierwszym biegu to dla samochodu absolutnie żaden problem. Kurna, nawet 80 koni wystarczy żeby spalić kapcia. Przecież na jedynce moment obrotowy na kołach masz tak ogromny, że wystarczy do pociagnięcia naczepy tira. Przy starcie moc ma znikome znaczenie, to przyczepność gra główną rolę, więc ku wielkiemu zdziwieniu kolegi azara tak, im mocniej wciskasz gaz, tym gorzej wystartujesz. Teraz na zimówkach na mokrym w moim trupie przy 2000 obrotów zaczynają już się koła uślizgiwać. I też sobie mogę gaz dusić narzekajac, że mi kontrola trakcji mało pedałów nie wyrwie, ale to by nie było narzekanie na samochód, tylko na prawa fizyki.

    W skrócie - albo się trzeba nauczyć delikatnie obchodzić z gazem, albo narzekać, że bezmyślny komputer nie reaguje dokładnie tak, jak sobie tego życzysz.
    To się przejedz i wtedy będziesz miał okazję porównać swoje teorie z praktyka.. tam nawet przy stosunkowo lekkim wciśnięciu gazu nic się nie dzieje.. A tak jak juz koledzy pisali z taka reakcja na gaz ciezko płynnie włączyć się do ruchu..

    Nie twierdzę że to nie wina kontroli trakcji ktora blokuje sporo za wczasu ale dziwnie, zeby nie powiedzieć zle sie z taka przypadłościa jezdzi.

    Tak naprawdę przydałoby się oficjalne stanowisko Alfy Romeo dlaczego tak to dziala.. A z wielu relacji wynika ze na poczatku produkcji nie było tego efektu..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #93
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Ty dalej swoje.. podstawowe pytanie miales okazję jezdzic stelvio lub gulia 280KM jesli nie to bez sensu ta dyskusja i proszę odpuść bo kilka osob pisze że zauważyło podobne objawy + Pertyn w filmiku to prezentuje i o tym mówi a Ty dalej twierdzisz że jesteśmy ulomni i nie potrafimy jeździć.. tu nie chodzi o czas pomiaru 0-100 A o możliwość przewidywalnego, plynnego, ruszenia.
    A mnie też napiszesz, że nie miałem okazji jeździć Guilią 280 KM ? , bo ruszanie z pedałem gazu wciśniętym do dechy ma właśnie sens tylko podczas pomiaru 0-100, bo mierzysz od momentu ruszenia, a nie naciśnięcia na gaz. A w codziennej jeździe moje Veloce w trybie D rusza płynnie i przewidywalnie i jeszcze nikomu nie wjechałem w bagażnik Pewnie ktoś mi popsuł auto, jak stało w salonie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Tak naprawdę przydałoby się oficjalne stanowisko Alfy Romeo dlaczego tak to dziala.. A z wielu relacji wynika ze na poczatku produkcji nie było tego efektu..
    A z tą propozycją się w pełni zgadzam. Przydałoby się w ogóle trochę więcej materiałów technicznych dotyczących działania różnych wyrafinowanych systemów w Giulii i Stelvio.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 09-12-2018 o 19:07
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #94
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A mnie też napiszesz, że nie miałem okazji jeździć Guilią 280 KM ? , bo ruszanie z pedałem gazu wciśniętym do dechy ma właśnie sens tylko podczas pomiaru 0-100, bo mierzysz od momentu ruszenia, a nie naciśnięcia na gaz. A w codziennej jeździe moje Veloce w trybie D rusza płynnie i przewidywalnie i jeszcze nikomu nie wjechałem w bagażnik [emoji14] Pewnie ktoś mi popsuł auto, jak stało w salonie
    Właśnie w tym rzecz ze wyglada na to ze to kwestia softu jaki ma się zainstalowany. Może zacznijmy od tego.. stad wlasnie dyskusja zeby zrozumieć źródło problemu. Z tego co rozumiem pozostałe osoby poza mną tez sobie coś ubzduraly.. ja nie wciskam gaz do dechy i czuc to opóźnienie na reakcję..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 09-12-2018 o 19:20

  5. #95
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Właśnie w tym rzecz ze wyglada na to ze to kwestia softu jaki ma się zainstalowany. Może zacznijmy od tego.. stad wlasnie dyskusja zeby zrozumieć źródło problemu. Z tego co rozumiem pozostałe osoby poza mną tez sobie coś ubzduraly.. ja nie wciskam gaz do dechy i czuc to opóźnienie na reakcję..
    To problem występowania "laga w trybie D" należy rozdzielić na dwa różne problemy. Czym innym jest lag przy ruszaniu z gazem wciśniętym do dechy, o którym pisze np. Azar, a czym innym jest opóźnienie reakcji na gaz przy normalnym ruszaniu w trybie D i ten drugi problem u mnie nie występuje.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #96
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Nawet autonomiczne auta trzeba się nauczyć obsługiwać, a nie na pałę wciskać jeden guzik i strzelać focha, że auto nie rozumie o co chodzi.
    Tylko uczy tego fabryka aby jak użytkownik wejdzie mógł na pałę podać tylko punkt docelowy. Po to ludzie wymyślili automatyczne ssanie aby nie trzeba było o tym pamiętać. Wg ciebie pewnie trzeba by delikatnie ustawiać i się uczyć jaka dawka jest optymalna. Po to ludzie wymyślili automat żeby dopasowywał biegi do obrotów i robił to automatycznie i szybko. Szybciej i dokładniej niż użytkownik. Szczególnie przy starcie.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Sam w otwarty sposób przyznajesz, że twoje oczekiwanie jest takie, że jak wsiądziesz do szybkiego samochodu, to będziesz szybko jeździł.
    Oczekuję tylko tyle żeby dorównał konkurencji albo nawet wersji 200KM i nie miał laga na starcie. Cała reszta szybkiej jazdy mi bardzo odpowiada.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    nie, nie miałem, ale generalnie każde auto, jakim jeździłem, w szczególności w klasycznym automacie, gorzej startowało
    ok nie ma tematu. Szkoda gadać.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #97
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrian1115 Zobacz post
    tu sprawa dotyczy auta z 600Nm, w Giulii 280HP jest 400Nm. Do tego auto lżejsze i ponad to te 0.5s z Audi zamienia się w 1s w Giulii.

    Najgorsze dla mnie jest to że raz jest to opóźnienie prawie niezauważalne, innym razem jest cholernie zauważalne - to powoduje że w sytuacje przeskoku gdzieś przez skrzyżowanie, wbicia się itp czasem robi mi się mokro pod pachami bo coś poszło albo ze zbyt dużym opóźnieniem albo właśnie od razu gdy spodziewałem się lekkiego chociaz opóźnienia. oczekiwałbym od auta zachowania powtarzalnego/przewidywalnego a najlepiej żeby żaden komputer nie myślał za mnie i nie ingerował za dużo - szybko bym się nauczył gdzie jest granica i jak wciskac gaz zeby sprawnie odjechać, a nie to co dzisiaj że nie do końca wiem jak tym razem się zachowa.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    ok nie ma tematu. Szkoda gadać.
    To drugi wątek w którym mu to napisałem...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #98
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ja nie mam Gulii, nie jeździłem nią, ale się wypowiem. Nie jest ani za, ani przeciw. Ale jeździłem w pięknym mieście na D w ZEA Porsche i to nie jaką popierdółka 280 KM, tylko 530 KM potworem 911 4x4. Otóż to co był fascynujące w tym aucie to właśnie kick down. Ten potwór wystrzeliwał do przodu bez jakiegoś czekania, jąknięcia czy innych tego typu. Na pewno nie była to jakaś sekunda czy dwie bez reakcji. Najbardziej śmieszne jest to, że mimo rozgrzanych opon gigantycznych rozmiarów, rozgrzanego asfaltu, ten moment i moc powodowały, że po kick downie czuć był przez chwilę jak te wszystkie kagańce elektroniczne ledwo opanowują tę moc przerzucaną na 4 koła. Auto trzymało się kursu, ale czuć było na kierownicy jak koła szarpią się z asfaltem jakby go chciały zwinąć. Podsumowując: po takich moich doświadczeniach wydaje się, że z tą Giulia 280 km coś jednak jest nie do końca hallo. Powinna startować od razu, a nie myśleć co chce zrobić kierowca. Bo skoro kierowca wciska gaż do dechy to wiadomo co chce.

  9. #99
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tylko uczy tego fabryka aby jak użytkownik wejdzie mógł na pałę podać tylko punkt docelowy. Po to ludzie wymyślili automatyczne ssanie aby nie trzeba było o tym pamiętać. Wg ciebie pewnie trzeba by delikatnie ustawiać i się uczyć jaka dawka jest optymalna. Po to ludzie wymyślili automat żeby dopasowywał biegi do obrotów i robił to automatycznie i szybko. Szybciej i dokładniej niż użytkownik. Szczególnie przy starcie.
    Ano nie do końca, automat sam zmienia biegi, ale nadal to ty kontrolujesz jak te biegi zmienia. To nie wiedziałeś, że nie tylko to jak głeboko wciśniesz gaz, ale tez jak szybko to zrobisz, ma wpływ na reakcję skrzyni i strategię zmiany biegów? To ty dajesz komputerowi znać co chcesz zrobić. Skrzyni też się trzeba nauczyć, i można by to było opanować perkfekcyjnie, gdyby nie mechanizmy adaptacji, które pomimo tego, że na ogół są przydatne, to czasami potrafią mocno zirytowac, na przykład kiedy zamulisz auto przez kilka dni, po czym nagle chcesz wykonać szybkie wyprzdzanie ,a auto stoi w miejscu. Kolejna rzecz, której nie da się przeskoczyć.

    A jeśli chodzi o optymalne przyspieszenie, gdzie komputer całkowicie cie wyręcza, to nazywa się to launch control. I do tego trzeba auto wyraźnie powiadomić przez naciśniecie kilku guziczków, a i samo potrzebuje chwili na przygotowanie. Witamy w rzeczywistości
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #100
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    To ja pierdziele taka rzeczywistość!

Podobne wątki

  1. [Giulia] Prośba do właścicieli Veloce lub Giulii z pakietem Sport
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2018, 22:21
  2. Demontaż plastiku lewarka skrzynii biegów - jak?
    Utworzone przez Michał666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 16:19
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 23:42
  4. Wadliwe działanie skrzyni biegów Sportronic 4HP20.
    Utworzone przez Markus91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory