Strona 11 z 20 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 195

Temat: Działanie skrzynii biegów AT8 Veloce 280HP - zastrzeżenia, prośba o Wasze komentarze

  1. #101
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    104

    Domyślnie

    Z silnikiem 280hp jest problem z lagiem i tu nie ma co rozprawiać. Każde ASO dobrze o tym wie ale twierdzą że zgłaszali ale fabryka twierdzi że tak być musi. Możecie napisać 3 tomy teorii o tym jak to skrzynia się uczy czy o wyczucie auta itp ale to tylko może troszkę poprawić laga a on dalej będzie. "taki mamy klimat". BTW kolego od automatów - w garażu poza stelvio stoja 4 automaty z mocą 250+ i żaden laga nie ma więc na pewno nie jest to kwestia rzeczowego "automatu". Nie piszę po złości ale dziwię się trochę że ktoś próbuje na siłę wmówić że czarne jest białe tylko z odcieniem szarości. Pozdrawiam

  2. #102
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    A pytanie czy w 280 ale z tylnym napędem też jest lag?

  3. #103
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    A pytanie czy w 280 ale z tylnym napędem też jest lag?
    nawet jak go nie ma to co to zmieni skoro FCA mowi ze w Q4 tak ma byc i koniec ?

    jezdzcie zrobic program i problem zniknie. Po co to bić piane 11 stron o tym samym, lag jest i bedzie.

  4. #104
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Rozumiem ze zrobię program u tunera osiągi mapę i problem zniknie.

  5. #105
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    jezdzcie zrobic program i problem zniknie.
    tuner to zwykle zmienia tylko limity doładowań, co najwyżej mapę zapłonową dla otwartej pętli (czyli przy wciskaniu mocno gazu kiedy nie bierze się lambdy pod uwagę). to nie zmieni nic jeśli chodzi o działanie skrzynii. musiałby to być jakiś oblatany gość który wie jak zmodyfikować softy ECU/skrzyni we fragmentach które powodują lag.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #106
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    A mało takich ? Mogę Ci podać 3 którzy to ogarna bez problemu [emoji846] na wiosnę robię u siebie program to powiem co i jak.

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  7. #107
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    podaj, do dzisiaj praktycznie nikt nie potrafi praktyczne nic zmienić (chyba tylko Squadra Tunnig, chociaż mogę mieć nieaktualne informacje), wyłączyć trwale Start&stop, co pewnie jest zmianą jednej wartości gdzieś w kodzie (i CRC oczywiście). wiem że tunerzy mają ciągle ograniczenia w tuningowaniu wersji 280HP, bo soft jakim dysponują ma jakieś ograniczenie z ilością pamięci przeznaczonenj na mapy - chyba nie mogą wyjść poza zakres oryginalnych map. nie znam dokładnie szczególów ale wiem to z pierwszej ręki, info z przed kilku tygodni od znanego tunera.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #108
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Vagtune, jetronik, to. Z Wrocka. Z okolic Krakowa kojarzę compsport. Wiem że dsg ogarniaja, a beemki też,. Także to te same skrzynie co u nas (bmw).

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  9. #109
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    104

    Domyślnie

    U mnie już jedno podejście u mastersów i lipa. Problem z pamięcią. Program zrobiony ale nie można go wczytać. Walczą dalej. O lagu mówiłem maja się przyjrzeć. Cytując "99% to kwestia softu". Jak coś ogarną dam znać.

  10. #110
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ale ktoś tu z forum był u niego i ponoć wszytko grało. Może zależy od rocznika?

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulia] Prośba do właścicieli Veloce lub Giulii z pakietem Sport
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2018, 22:21
  2. Demontaż plastiku lewarka skrzynii biegów - jak?
    Utworzone przez Michał666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 16:19
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 23:42
  4. Wadliwe działanie skrzyni biegów Sportronic 4HP20.
    Utworzone przez Markus91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory