Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Stuki w przednim zawieszeniu - parking

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Może nie do końca to samo ale moje dziwne odgłosy w przednim zawieszeniu przy skręcaniu skończyły się diagnozą z maglownicą do wymiany. Obecnie na nią czekam bo zamówiona. Koła mi też przeskakują niemiłosiernie jak zawracam np. Jakby samochód miał sie rozlecieć. Mam runflaty. Teoretycznie tak powinno być ale na ostateczną diagnozę poczekam aż wymienią maglownicę i ustawią zbieżność itp.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #12
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Też mam run flaty i też mi coś przeskakuje przy skręconych kołach i prędkości parkingowej. Z dalszymi działaniami poczekam do wymiany opon.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jak juz zjade obecne runflaty to mocno sie zastanowie czy nie wziasc zwyklych opon i to ciut wyzszych (tzn o rozmiar szersze z tym samym profilem) czyli 235/40r19 przod i 265/35r19 tyl. na wieku drogach brakuje mi komfortu trochę.obecnie kazda nierownosc czy studzienka(nawet rowno osadzona) odrazu sa odczuwalne

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Sama zmiana z run-flatów na zwykłe opony przyniesie odczuwalną zmianę na lepsze.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    No cóż. A ja mam 17-tki "balony" i też mi coś stuka w opisanych sytuacjach. Mogę również dodać, że w RAV4 mojej żony jest podobnie. Z moich obserwacji wywnioskowałem, że te przeskakiwanie dzieją się na nierównym podłożu. U mnie w garażu podziemnym linia studzienek jest na środku "drogi". Po obu jej stronach są zrobione spadki ale o przeciwnych kątach. Natomiast na równym parkingu gdzie indziej jest cisza.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    To się dzieje jak jest opona ma gdzie przeskoczyć (mały styk opony z powirzchnią) jak do tego opona jest twarda to wleczenie po podłożu jest skokowe. Teraz ja ma 100% repro pod pracą na kostce.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar fabienb
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Może nie do końca to samo ale moje dziwne odgłosy w przednim zawieszeniu przy skręcaniu skończyły się diagnozą z maglownicą do wymiany. Obecnie na nią czekam bo zamówiona. Koła mi też przeskakują niemiłosiernie jak zawracam np. Jakby samochód miał sie rozlecieć. Mam runflaty. Teoretycznie tak powinno być ale na ostateczną diagnozę poczekam aż wymienią maglownicę i ustawią zbieżność itp.
    Azar i pomoglo? mam to samo w Stelvio - na pelnie skreconych kolach czasami tak jakby przeskoczy i nie sadze ze to sa kola, kola tez czuje, ze czasami przeskocza ale to jest totalnie inny dzwiek. Dzisiaj wymienili mi przekladnie kierownicza w ASO, ale dalej jest to samo. W sumie bylem na 99% przekonany, ze to na pewno nie od kiery tylko jakby gdzies z okolicy kol - przeguby, lozyska, nie wiem...

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Tak pomogło w 100% ale to co opisujesz to co inego Maglownica to skrzypienie przy skręcaniu a nie "kwadratowe koła i przeskakiwanie". Po wymianie maglownicy nadal ma to co opisujesz bo to normalne. Taka konstrukcja.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [159] Glosne stuki w przednim zawieszeniu.
    Utworzone przez tomi79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-09-2020, 10:44
  2. Stuki w przednim zawieszeniu
    Utworzone przez patalacho w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-11-2015, 14:43
  3. Stuki w przednim zawieszeniu
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-04-2012, 18:12
  4. Stuki w przednim zawieszeniu
    Utworzone przez donat18 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 12:12
  5. stuki w przednim zawieszeniu - wielka niewiadoma
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-09-2007, 21:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory