Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Nowy stary soft ? Cos tu nie gra. Czekam na rade....

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Dwie godziny temu dzwonili z Magenta, Lombardia z Alafy. A wiec....kazdy diler w Austrii jest niezalezny i moze robic jak uwaza. Pieniadze wzial za wgranie i nie musi oddac. Wgrali program do ABS i program do IPC....moj rozmowca nie wiedzial co to IPC znaczy (ja z historia z VW wiem ze EPC to Engine power control) ale IPC? ???

    Tak wiec koniec tej sprawy...wszystko w porzadku wedlug Alfy. Mieli jeszcze pytranie czy moga zamknac sprawe? Przeciez nie bede bral adwokata wiec powiedzialem ze moga.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    A zgłaszałeś jakiś problem z ABS lub IPC (cokolwiek to znaczy)? Za umycie auta po przeglądzie też zapłaciłeś?
    Ja wiem, że to są żadne pieniądze, ale w ten sposób klienci "wychowują" sobie serwisy, które mogą do faktury dopisać wszystko
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Ciekawe czy w zawiązku z nowymi przepisami, kótre przy tym samym silniku potrafią obniżyć moc i czas do 100kmh nawet o 0,7 sek, nie wgrają to do używanych Alf?
    ...
    Przecież napisałem w innym wątku, że będzie kucy pod maską ubywać przy okazji "akcji przywoławczych"... Tylko post został chyba wyrzucony - z całym szacunkiem do Moderatora, który to zrobił - to nie był żart z mojej strony

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Dwie godziny temu dzwonili z Magenta, Lombardia z Alafy. A wiec....kazdy diler w Austrii jest niezalezny i moze robic jak uwaza.....
    A to jednak jest skandal - sami niszczą "włąsną" markę...

    IPC - Instrument Panel Cluster

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Przecież napisałem w innym wątku, że będzie kucy pod maską ubywać przy okazji "akcji przywoławczych"... Tylko post został chyba wyrzucony - z całym szacunkiem do Moderatora, który to zrobił - to nie był żart z mojej strony

    Tak oficjalnie w już sprzedanych? Jakim prawem osłabiają moce i parametry, towar niezgodny z umową. Gdybym chciał cieniasa, to bym nie dopłacał z 20k do droższej wersji.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Tak oficjalnie w już sprzedanych? Jakim prawem osłabiają moce i parametry, towar niezgodny z umową. Gdybym chciał cieniasa, to bym nie dopłacał z 20k do droższej wersji.
    Z tym cieniasem to kolega odleciał Taki "cienias" ma typowo kilka koni więcej niż powinien, za to "mocna" wersja - typowo ma kilka koni mniej niżby wynikało z papierków (nie tylko w AR - wszędzie tam, gdzie tym samym silnikiem załątwiają całą gamę mocy). Znaczną część pozostałej różnicy mocy między wersjami (teoretycznie - całą różnicę, ale nie obstaję przy tym) wyeliminowałem boxem za niewiele ponad tysiąc PLN - sorki, reszta do 20k nadal leży gdzieś w potrfelu
    Nie, żeby tych parędziesiąt koników było mi niezbędnych do jazdy - raczej dla zabawy.

    A na temat - nie, nie oficjalnie. "Przy okazji". I co im zrobisz? Jak udowodnisz różnicę mocy i to, kiedy powstała? Tym bardziej, że nie musi to być od razu 30 koni mniej, tylko np. max NM dostępne w mniejszym zakresie obrotów. Nie trzeba być konstruktorem silników spalinowych żeby mieć świadomość, że mniejsze zanieczyszczenie spalin danego silnika nie bierze się z papierków unijnych, tylko ze spalania mniejszej ilości paliwa. No i trzeba mocno wierzyć w cuda żeby tkwić w przekonaniu, że przy modyfikacji parametrów pracy silnika przez fabrykę w ramach "akcji przywoławczej" wpadną na jakiś genialny pomysł, o którym nie pomyśleli przy konstruowaniu silnika...
    Owszem - jest jedna opcja, nad którą się poważnie zastanawiam - omijać ASO. Ale to już decyzja indywidualna - np. w moim "cieniasie" nie było żadnych problemów przez 12.5kkm i w związku z tym, nie chcę żadnych updejtów i fixów. Na przegląd po roku pojadę do niezależnego serwisu, z własnym olejem Selenia Digitek dokłądnie wg. wymaganej normy AR, i oryginalnym filtrem oleju od Mopara - gwarancja zachowana, a soft nietknięty.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Od lat przynosze swoj olej i filtr i takze robie zdjecie jak go maja na stanowisku w warsztacie. Teraz tez tak zrobilem. Jak sam nie moge patrzec jak go wlewaja to prosze o zwrot pustych pojemnikow. (Oczywiscie w ten sposb nie robi sie przyjaciol wsrod dilerow) ale to najlepszy sposob aby silnik mial to co powinien. Wiem z wlasnego dosdwiadczenia ....mieszkajac w USA VW zmienil mi olej i filtr na niewlasciwe. Zanotowealem numer filtru z jakim fabryka dostarczyla Passata i po servisie zauwazylem inny. Interwencja...i serwis powiedzial ze wszystkie 4 cylindrowe silniki maja ten sam filtr. Bzdura! Takze okazalo sie ze do mojego 1.8l turbo wlali nie odpowiedni olej. Dobrze ze zauwazylem to przy odbiorze i musieli poprawic. Dluga historia w skrocie.....po tym incydencie i mojej rozmowie z VW dystrybutorem na USA....mialem nowa prace. Przez 3 lata kontrolowalem wielu VW dilerow w stanie Oregon czy spelniaja warunki "brand standards" a jesli nie to szkolilem ich jakie procedury (ISO-podobne) wprowadzic aby nie bylo pomylek. Jesli dilerzy nie zdawali egzaminu (prawie doslownie) VW zatrzymywal im czesc pieniedzy premi dochodow za sprzedaz samochodow.

    Pewnie AR tez by skorzystala z moich uslug ale porzucilem ta branze. Podejrzewam ze ten Alfa diler do ktorego juz nie pojade tez leje jeden i ten sam olej do wszystkich Alf i Fiatow i Kia ktore serwisuja bo maja tylko jedna duza beczke w piwnicy i cigana z niej do kazdego wozu. Tak mysle ale nie mam dowodu.
    Ostatnio edytowane przez Giorgio ; 08-11-2018 o 09:19

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Taki "cienias" ma typowo kilka koni więcej niż powinien, za to "mocna" wersja - typowo ma kilka koni mniej niżby wynikało z papierków
    A to różnie bywa, na serio. Mam znajomych, którzy pracują na hamowni i jeśli już bawić sie w jakieś średnie, to mówią, że zazwyczaj słabsza wersja na tej samej pojemności ma z +4 KM, a mocniejsza z +2KM, względem papierów.
    Przynajmniej w przypadku w miarę nowych aut, bo z wiekiem często im ubywa.
    Zakładając to do Stelvio, to odrobi ledwo 2 KM z 80.

    Z tym twoim "troche mniej", to w przypadku wersji 280 tez się nie zgadza, bo tutaj wyszło 283,3 KM
    https://www.youtube.com/watch?v=TPP7...UOCSn6QiaJD_2w

    Ale mniejsza z tym, bo wiadomo, że to idzie obejść, tylko pytanie, ile osób obchodzi i chce ryzykować utratę gwarancji. Ja zakładałem, ze pierwsze 2-3 lata nie będę nic grzebał w silniku, wiec od razu mi zależało na 280.
    Już nie o tyle o same KM mi chodzi, co o sam fakt np: przyspieszenia. Wersja 200 KM ma w papierach 7,2, a to dla mnie za mało
    Wersja 280 - ma 5,7 - udawało się zejśc w testach (w tym moich) do 5,5.
    Pytanie, czy udało się tobie osiagnąc takie wyniki?
    Co do reszty "20k sobie nadal leży" - to nie do końca tak jest
    Wiadomo, że kupując najtańsza wersję 200 KM (katalogowo 149k), nie idzie dobrac do niej wszystkiego, więc to też ma swoje aspekty w decyzji.
    Gdybym tylko zakładał, że chce kupić jak najtaniej Stelvio by potem podnieść 200 -> 280-310, to pewno bym brał najtańszą

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Wersja 200 KM ma w papierach 7,2, a to dla mnie za mało
    A nie czasem za dużo?

    Czyli mamy wyniki z hamowni na razie takie, że z silnika o mocy katalogowej 280KM wyszło 283KM, a kolega robił tu niedawno pomiar i dla wersji 200KM wyszło realnie 217KM: różnica 66KM

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Jestem bardzo daleki od szukania jakiejkolwiek przewagi jednej albo drugiej wersji silnikowej - akurat w przypadku Stelvio obie są świetne, a boxem można dołożyć parę koni bez utraty gwarancji (jedyna przewaga boxa nad chipem) - jeżeli ktoś chce. No i 200-konna wersja absolutnie nie musi być "golasem" , np. moja jest Super + parę dodatków.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    A nie czasem za dużo?
    Za mało emocji, za mało by kupić itd.
    A co do hamowni, to podejrzewam, że te 7,2 sek ma właśnie przy tych ok 217 KM, bo przy tej masie zrobić 7,2 przy 200 KM, to ciężko.
    Dla przykładu, nowy Civic przy 182 KM ma ledwo 8,3 sek (śr w testach ok 7,8), niech przy 4x4 by miał z 7,3 sek, to jakoś cięzko mi uwierzyć w 7,2 przy 200 dla ok 1650 kg.

Podobne wątki

  1. Witam, NOWY/stary Alfaholik
    Utworzone przez Konio34 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2017, 08:55
  2. Nawigacja i nowy soft
    Utworzone przez biegacz.piotr w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 07:49
  3. Nowy soft ar 147
    Utworzone przez blackcat147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 00:10
  4. nowy stary samochód 156 sw 2.4 jtd 140km srebrna
    Utworzone przez Pangien w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 00:10
  5. [145/146] stary i nowy 1.4 TS
    Utworzone przez Alfi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-03-2008, 21:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory