Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Nowy stary soft ? Cos tu nie gra. Czekam na rade....

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie Nowy stary soft ? Cos tu nie gra. Czekam na rade....

    W lipcu zanotowalem versje softu w moim Strelvio FE. I bylo:
    MV-002.009.043
    TV- 002.009.043
    Mapa: 1006.8781

    Jakis czas temu czytalem na naszym forum ze sa nowe softy i postanowilem zaczekac na pierwszy 15 tys servis. Wlasnie go mialem. Zajelo im to sporo czasu bo musieli zainstalowac nowy softwer...dwa rozne programy. Jakie, zapytalem....nie wiemy odpowiedzieli nie jest to okreslone tylko jest polecenie je zainstalowac.
    Tak ze nie wiem co zainstalowali ale trwalo to jakas godzine i ja czekalem. Patrzylem na samochod jak sie na ekranie zmienialy rozne napisy.

    Przy odbiorze okazalo sie ze mam zaplacic 34 euro za 1/2 godziny ich pracy no i ze robia mi przysluga za polowe ceny. Oburzylem sie ale nie bardzo mam mozliwosc posprzeczania sie z servisem bo nastepny to od domu 120 km. Ten jest w Austrii gdzie kupilem Stelvio i tylko 20km od domu. Zaplacilem ale wiem ze mnie naciagneli. Trudno.
    Jest Alfa nakazuje aktualizacje softu to powinno to byc gratis. Czy nie tak?

    Teraz jescze na dodatek sprawdzam wersje softu i......sa te same numery co w lipcu !!! Co sie dzieje? Nie rozumiem wiec co wgrywali?? Dealer teraz "udaje glupiego" i dalej nie umie wytlumaczyc sytuacji. Zaofiarowali skontaktowac sie z Alfa do wyjasnienia. Co o tym wszystkim myslicie?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Niestety ale oszukali, a wygrali pewnie poprawki systemowe których nie widać


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Dlaczego od razu oszukali skoro nie byłeś na miejscu. Opłaty za aktualizację softu nie powinno być. Aktualizacja to nie tylko mapy i info ale także silnik, skrzynia i kilka elementów.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Pierwsza uwaga - naturalnie, nadal masz stary soft infotainmentu. Najnowszy to: 002.009.055. Ja np. sam sobie zainstalowałem nowszy.
    Druga uwaga - jeżeli Alfa "kazała" coś aktualizować, to zapewne były to krytyczne updejty dotyczące bezpieczeństwa, bez których możnaby ich pogonić do sądu po wypadku, więc to Ty im robisz przysługę, udostępniając swój samochód do aktualizacji. Inna sprawa, jeżeli była to aktualizacja opcjonalna (np. inne progi natężenia oświetlenia powodujące załączanie świateł mijania w Europie północnej), ale z tego co czytam na forum o sprawnym inaczej działaniu tech supportu FCA, raczej bym się takowych w Stelvio nie spodziewał :-)
    No i po trzecie - jeżeli to aktualizacje krytyczne, wymagane prawem - nie ma opcji, żeby było to odpłatne. Naturalnie, wcale nie muszą to być aktualizacje infotainmentu - tych komputerów masz chyba kilkanaście w Stelvio - może to być np. ABS.
    Nie widzę innej opcji.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    54

    Domyślnie

    Kolega pyta co mu wgrali? Myśle sobie, ze to co u mnie, czyli nowe oprogramowanie skrzyni biegów i silnika. To, o którym nie mówią klientowi, a które "zamula" w/g mnie auto.Ja byłem na przeglądzie Stelvio FE po 30 tyś. i jakie było moje zdziwienie, gdzy przy odbiorze auta musiałem poczekać godzinke, bo Pan właśnie kończył wgrywanie softu, konfigurowanie różnych czujników. Softu, o który nie prosiłem i o którym nikt mi nie wspomniał. Ja złożyłem skargę do centrali Alfy, centrala kazała serwisowi zrobić wydruki pracy silnika (tak mi powiedziano) i czekam....

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    ja tylko dodam że w serwisie przy mnie przeglądali kampanie i TSB dla Giulii i tam była właśnie jedna odośnie Infotainmentu żeby wgrać 002.009.055. jego wgrywa się z pendrive, w TSB jest link do sciągnięcia pliku (kiedyś działał dla każdego, dzisiaj tylko Ci co mają konto - salony?). softwar akurat .055 można ściągnąć sobie z innych źródeł już, bo ludzie porobili kopie. na forum kilku użytkowników tu wgrywało (na alfaowner i giuliaforums też), było o tym u nas pisane w innym wątku (nie pamiętam którym, pogoogluj)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Mialem telefoniczna rozmowe z Alfa w Mediolanie. Byli oburzeni i powiedzieli ze "nie martw sie, diler Tobie zwroci za bezprawna oplate." Takze nie rozumieli dlaczego diler nie wskazal dokladnie jakie programy/updates wgral. Dadza mi znac pozniej wyniki ich rozpoznania. Tak wiec zaufanie do firmy Alfy/Mediolan dalej mam ale czas szukac nowego dilera. Nie chodzi tu juz o te klkadzesiat euro ale nie bede dalej wystawial sie na naciaganie.
    Porzadnego (fachowego i uczciwego) dilera w kazdej marce bardzo trudno znalezc, w Europie czy w USA....malo ich. Ale to taki to kierunek swiat ma. Szkoda.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Wcale Ci się nie dziwię, że zamierzasz zmienić ASO. W każdym biznesie klienta można szybko tylko stracić, a nigdy szybko zyskać. Gdyby to mnie spotkało, to moje pierwsze pytanie brzmiałoby: czemu mam płacić za usługę, której nie zlecałem do wykonania?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Hehe dobre. Sprzedaliśmy ci wadliwy produkt który łaskawie potem naprawiliśmy przez oprogramowanie i jeszcze za to płać
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Ciekawe czy w zawiązku z nowymi przepisami, kótre przy tym samym silniku potrafią obniżyć moc i czas do 100kmh nawet o 0,7 sek, nie wgrają to do używanych Alf?
    Co prawda, przepisy stosuje się do nowych aut, ale jestem w stanie sobie wyobrazic to, że zmiana ta jest głównie w sofcie.
    Więc co za "problem", by go przy okazji czy przez pomyłkę nie wgrać i do używanych aut?
    Niedługo zbliża mi się kolejny przegląd i zamierzam porobić kilka testów przyspieszenia, by to sprawdzić po wizycie.

    Dla przykładu KIA Stinger 3.3 T-GDI 370 KM (teraz 366), ma już przyspieszenie 5,5 sek, a miała jeśli dobrze pamiętam 4,7 lub 4,9?
    https://youtu.be/VvfrcHai_8M?t=233
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 07-11-2018 o 17:50

Podobne wątki

  1. Witam, NOWY/stary Alfaholik
    Utworzone przez Konio34 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2017, 08:55
  2. Nawigacja i nowy soft
    Utworzone przez biegacz.piotr w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 07:49
  3. Nowy soft ar 147
    Utworzone przez blackcat147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 00:10
  4. nowy stary samochód 156 sw 2.4 jtd 140km srebrna
    Utworzone przez Pangien w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 00:10
  5. [145/146] stary i nowy 1.4 TS
    Utworzone przez Alfi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-03-2008, 21:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory