Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 88

Temat: Entuzjazm do Alfy powoli sie zuzywa...takze hamulce ale szybciej.

  1. #51
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Jednak napotykając takie tematy widzę że dotyczą tylnych tarcz. A wiadomo jak i po co korektory są i co się dzieje z transferem masy przy hamowaniach itd.
    zjawisko to jest dużo mniejsze, niż w FWD, bo po prostu auto jest lepiej wyważone i aż tak nie nurkuje. Między innymi dlatego w autach RWD dość powszechnie tylne tarcze mają taki sam rozmiar, co przednie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    zdarza mi się i tak sporadycznie, choć częściej jest po prostu w miarę mocne hamowanie. na pewno jeżdże dynamiczniej niż większość kierowców więc i hamowania są mocniejsze - tak lubie, więc to nie ten trop raczej.
    a ja podczas codziennej jazdy, w normalnym ruchu jeżdzę ekstremalnie płynnie i hamulca używam bardzo rzadko. Tarcze zawsze miałem lustro. Zardzewiała tarcza po 2 tygodniach staniach oczyszcza sie po kilku normalnych hamowaniach. Ba, tarcza po toczeniu, zmatowiona mechanicznie dociera się po 100km na błysk bez specjalnego katowania, więc jakoś mi się nie widzi, żeby to mogło działać w drugą stronę, tj. od jeżdzenia się tak zapuścić.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 18-01-2019 o 00:08
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a ja podczas codziennej jazdy, w normalnym ruchu jeżdzę ekstremalnie płynnie i hamulca używam bardzo rzadko. Tarcze zawsze miałem lustro. Zardzewiała tarcza po 2 tygodniach staniach oczyszcza sie po kilku normalnych hamowaniach. Ba, tarcza po toczeniu, zmatowiona mechanicznie dociera się po 100km na błysk bez specjalnego katowania, więc jakoś mi się nie widzi, żeby to mogło działać w drugą stronę, tj. od jeżdzenia się tak zapuścić.
    no ja miałem tak do 10tyś km przy dynamicznej jeździe a przez ostatnie 2tys km tarcze tylne się zaorały, podczas gdy przód jest lustro idealne.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #53
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Przypomnij sobie, czy nie jeździłeś po jakimś piachu. Trochę wilgoci, żwir i rysy gotowe. Może być również drobny kamyczek, który wbity w klocek będzie rzeźbił tarczę aż się zetrze. Tego nie unikniesz, a tym bardziej nie wymienisz w ramach gwarancji. To jest tzw. eksploatacyjne zużycie, a że każdy inaczej eksploatuje, to jest to "niemierzalne".

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    żaden piasek, poza tym rysy mam na obu tylnych tarczach a zero na przednich. na tylnej prawej 3 głębokie, jużo większe niż od jakiegokolwiek piasku. nie zamierzam tego robic ze swojej kieszeni, bo po kilku przypadkach zgłoszonych tu na forum wyczuwam ryzyko, że po np wymianie tarcz/klocków problem może wrócić za kolejne kilka tyś km - coś może być nie tak albo z zaciskami, albo sterowaniem tylnymi hamulcami (to odnonśnie postów kolegów że może hamuję za słabo - może tak działa to w naszych autach że tył za słabo hamuje i stąd problemy łatwiej się pojawiają?)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #55
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ja pierdziele... jak czytam o tych atrakcjach w giulii i miałbym terra kupić to auto tobyM w życiu nie kupił. Szkoda nerwów. Przecież jeśli to nie zwykle mechaniczne uszkodzenie, tyko masz kolejny duży problem, czyli wadliwe zaciski, regulator siły hamowania, wszelkie wady elektroniki odpowiadającej za hamowanie i wszystko co z tym związane. Armagiedon... po ilości usterek u Ciebie z prawdopodobieństwem graniczacym z pewnością, można zaryzykować tezę, że w tym aucie w ciągu kilkunastu dni znowu coś się zesr... i będzie kolejny post, problem i wizyta w Aso, ktore już Cię pewnie nienawidzi, choć to nie twój problem.

  6. #56
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    chyba Ci się płyta zacięła bo to samo wypisujesz na forum Giulietty- poczytaj jeszcze forum np BMW, Mazdy, Audi Merca Dacii VW etc i... zostanie Ci komunikacja miejska

  7. #57
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Mimo iż mój przebieg jest ciut mniejszy z racji wykonywanego zawodu , alfa stoi pół roku w roku , to u siebie żadnego problemu z tarczami nie uświadczyłem , ścierają się równomiernie i po 2 tyg stania , wystarczy parę km i znów jest lustro. Jeżdżę również dość dynamicznie , lecz sporo hamuje silnikiem (łopatki przy kierownicy) . Wcale bym się nie zdziwił gdyby faktycznie jakieś syf się dostał pomiędzy klocka a tarcze i pod wpływem dość mocnego hamowania został w klocku z żłobiąc rowki.

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Ale rozumiem , problem i chętnie zobaczę klocek po demontażu , jeżeli masz zamiar coś z tym robić lub co serwis na to powie .

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Odnosząc się do tematu , mój entuzjazm wciąż wysoki , jeżdżąc Alfa , stopień wyżej niż w 156 która uwielbiałem również .

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    żaden piasek, poza tym rysy mam na obu tylnych tarczach a zero na przednich. na tylnej prawej 3 głębokie, jużo większe niż od jakiegokolwiek piasku. nie zamierzam tego robic ze swojej kieszeni, bo po kilku przypadkach zgłoszonych tu na forum wyczuwam ryzyko, że po np wymianie tarcz/klocków problem może wrócić za kolejne kilka tyś km - coś może być nie tak albo z zaciskami, albo sterowaniem tylnymi hamulcami (to odnonśnie postów kolegów że może hamuję za słabo - może tak działa to w naszych autach że tył za słabo hamuje i stąd problemy łatwiej się pojawiają?)
    Ja Ciebie doskonale rozumiem ale niestety, znam procedury gwarancyjne i jeśli jakiś zaprzyjaźniony doradca serwisowy nie wymyśli powodu zużycia czy też uszkodzeń (a to nie będzie w tym przypadku łatwe) to nie widzę możliwości obciążenia gwaranta. Nie piszę tego złośliwie, tylko znam to z doświadczenia. Hamulce działają? Skuteczność jest? A to, że Ty stwierdzisz, że nie jeździłeś po piachu to nieistotne. Wcale nie wykluczam, że to wina konstrukcji, która zachowuje się w jakiś szczególny sposób w określonych warunkach ale chyba ciężar dowodu przejdzie na Ciebie. A walory estetyczne tarcz niekoniecznie będą istotne. Gdyby lakier z zacisków schodził, to inna sprawa. Ale próbuj, może przetrzesz szlak. Ja wczoraj pojechałem do serwisu z odkształconą klapką wlewu (z tego powodu odstaje). Bez problemu do wymiany.

Podobne wątki

  1. [159] Kontrolka prawego kierunkowskazu miga 2 razy szybciej
    Utworzone przez Karbon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-11-2018, 12:31
  2. W USA bedzie Stelvio takze z RWD. (Q2)
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-06-2018, 14:03
  3. Kontrolki kierunkowskazow migają szybciej niz kierunkowskazy
    Utworzone przez robertesc w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-02-2015, 12:07
  4. 2.4 jtd powoli traci moc;/
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 22:53
  5. [GTV] Coś puka przy prawym kole, szybciej podczas przyśpieszania, na luzie przestaje pukać
    Utworzone przez ghost_wroc w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 05:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory