Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 88

Temat: Entuzjazm do Alfy powoli sie zuzywa...takze hamulce ale szybciej.

  1. #71
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Ja mam po 5tkm cos podobnego. Jak sie spojrzy z daleka to kolor tarcz przednich jest inny niz tylnych. Z przodu lustro, odcien srebrny, z tylu mniej "lustrzany" odcien "miedziany". Natomiast jak przejade sie palcem po tarczach to roznicy nie czuc. Owszem pare razy hamulce zapiszczaly. Prawdopodobnie dlatego, ze ostatni raz w myjnii bylem daaawno temu. Ale zadnego "szurania" itp nie slysze. Moze tylne tarcze sa jakies "inne"?
    Wiec pokazalem to mojemu znajomemu co sie troszeczke zna i potwierdzil, ze jest inny odcien tarczy i jest to lekkie "przegrzanie", zuzycie klockow tyl 2x niz przod, zatem wnioskuje jazde z klockami przy tarczy.
    Ostatnio edytowane przez _arekm_ ; 22-01-2019 o 14:31

  2. #72
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Tak wyglądają moje tarcze. Poproszę o opinię ekspertów

    Samochód stał tydzień w garażu i przejechał potem 10km po mieście

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190118_222454.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	38.4 KB
ID:	254199
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190118_222521.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	34.8 KB
ID:	254200
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190118_222537.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	36.5 KB
ID:	254201
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190118_222550.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	29.2 KB
ID:	254202
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #73
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Wiec pokazalem to mojemu znajomemu co sie troszeczke zna i potwierdzil, ze jest inny odcien tarczy i jest to lekkie "przegrzanie", zuzycie klockow tyl 2x niz przod, zatem wnioskuje jazde z klockami przy tarczy.
    hmmm, coś nie czuje tego. Miałem już przygodę z zaciskami, które nie odpuszczały, i tarcza nadal było lustro z fioletowym przebłyskiem, a chwilę tak jeździłem, zanim się połapałem. Po testowej, spokojnej przejażdzce praktycznie bez użycia hamulców, przednie tarcze - letnie, tylne gorące tak, że biło od nich żarem na pół metra.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #74
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Wiec pokazalem to mojemu znajomemu co sie troszeczke zna i potwierdzil, ze jest inny odcien tarczy i jest to lekkie "przegrzanie", zuzycie klockow tyl 2x niz przod, zatem wnioskuje jazde z klockami przy tarczy.
    A w jakim trybie jeździsz ? Ja dostałem info w salonie, że w trybie D klocki są często dosuwane do tarczy i mogą się szybciej zużywać, ale nie pamiętam powodu. Nie było to tylko osuszanie tarcz, ale coś jeszcze.

  5. #75
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    Ja dostałem info w salonie, że w trybie D klocki są często dosuwane do tarczy i mogą się szybciej zużywać, ale nie pamiętam powodu.
    Wut? Który tak powiedział? Co najwyżej wzrasta ciśnienie w układzie bądź pedał reaguje inaczej.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #76
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Wut? Który tak powiedział? Co najwyżej wzrasta ciśnienie w układzie bądź pedał reaguje inaczej.
    U Bołtowicza. Nie powtórzę teraz słowo w słowo, bo jakoś bardzo się nie skupiałem na tym co mówią, ale takie coś mi utkwiło w głowie, bo zanotowałem sobie w pamięci, że jak mi będzie bardziej zżerało klocki to właśnie dlatego.

  7. #77
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    A w jakim trybie jeździsz ? Ja dostałem info w salonie, że w trybie D klocki są często dosuwane do tarczy i mogą się szybciej zużywać, ale nie pamiętam powodu. Nie było to tylko osuszanie tarcz, ale coś jeszcze.
    99% w trybie A

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Tak sobie teraz przypomniałem jedna rzecz. Po tym jak odebrałem RAV4 z salonu to zadzwoniłem do ASO by umowic sie na regulację hamulca ręcznego (manualny). Strasznie słabo działał. Dostałem odpowiedź, że regulacja odbędzie się przy pierwszym przeglądzie bo jak zrobią to przy nowym samochodzie to przegrzeją się tarcze i zużyją szybko klocki. Nie wnikałem o co dokładnie chodziło. Teraz chyba zadzwonię i się podpytam.

  9. #79
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    U Bołtowicza. Nie powtórzę teraz słowo w słowo, bo jakoś bardzo się nie skupiałem na tym co mówią, ale takie coś mi utkwiło w głowie, bo zanotowałem sobie w pamięci, że jak mi będzie bardziej zżerało klocki to właśnie dlatego.
    TAK! Potwierdzam, też na jeździe testowej dostałem takie info. W trybie D autko co jakiś czas przysuwa klocki do tarczy aby delikatnie przeczyścić układ hamulcowy.

    Poza tym w trybie A hamulce są serio odłączone (skrzynia też - efekt żeglowania) - to akurat mogę w 100% potwierdzić bo podczas docierania auta jeździłem głównie w tym trybie i na trasie podczas jazdy (S7 dwu pasmówka) jak mi auto wyjechało na lewy pas i musiałem ze 120 km/h zejść do 100 to pierwsze wciśnięcie hamulca nic nie powodowało (jedynie załączenie skrzyni) a dopiero potem auto zaczynało hamować - bardzo tępo (tak jakby auto stało całą noc). Nie jest to jakaś wada a jedynie warto mieć to na uwadze bo można się zdziwić i wjechać w tira...

  10. #80
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tak wyglądają moje tarcze. Poproszę o opinię ekspertów

    Samochód stał tydzień w garażu i przejechał potem 10km po mieście
    To teraz pojeździj tydzień i postaw na 10 minut...
    Bo tutaj widać ewidentnie, że osad/rdza po postoju nie została wyczyszczona po tak krótkim odcinku. Wydaje się, że gładź jest trochę nierównomiernie starta ale to można ocenić najlepiej na żywo i po dłuższej jeździe.

Podobne wątki

  1. [159] Kontrolka prawego kierunkowskazu miga 2 razy szybciej
    Utworzone przez Karbon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-11-2018, 12:31
  2. W USA bedzie Stelvio takze z RWD. (Q2)
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-06-2018, 14:03
  3. Kontrolki kierunkowskazow migają szybciej niz kierunkowskazy
    Utworzone przez robertesc w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-02-2015, 12:07
  4. 2.4 jtd powoli traci moc;/
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 22:53
  5. [GTV] Coś puka przy prawym kole, szybciej podczas przyśpieszania, na luzie przestaje pukać
    Utworzone przez ghost_wroc w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 05:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory