Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 88

Temat: Entuzjazm do Alfy powoli sie zuzywa...takze hamulce ale szybciej.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie Entuzjazm do Alfy powoli sie zuzywa...takze hamulce ale szybciej.

    Po roku i 15 tys km romansu ze Stelvio moj entuzjazm do marki sie powoli zuzywa. Mialem wiecej niz potrzeba "okolicznosci" i "nieporozumien" z dilerem.

    Teraz to.
    Na przegladzie dwa tygodnie temu zauwazylem ze tylne tarcze hamulcowe zuzywaja sie bardzo brzydko. (zalaczam zdjecie). Diler zignorowal to, jak by n ic sie nie dzialo. Norm alne powiedzial. Dzieje sie...albo materialy tarcz czy nakladek sa nie takike jak powinny byc albo sila hamowania na tyl nie pozwala "czyscic" tarcz. Nie wiem.
    Wczoraj "check the brake pads" sie wyswietlilo..... nie dziwie sie.

    OK, zanim ktos powie ze to normalne zuzycie hamulcow dorzuce ze, mam 15 tys. km i to 90% na autostradach do dalekich krajow i obciazony samochod.(moze wlasnie lepiej by bylo jakbym jezdzil po m iescie jako taksowka?) No i.... moje 2013 Volvo XC 60 potrzebowalo nowych nakladek i tarcz przy 90 tys. km!!! Ten sam kierowca, takie same trasy, ten sam klimat....itd. Takze zadne z moich poprzednich aut nie wymagalo nowych hamulcow przed 40-50 tys. km. Nawet jak jezdzilem w miescike do pracy i z pracy.

    Jestem przekonany ze 15tys i tyl do wymiany to nie normalne zuzycie ale jakis defekt. Szukam nowego dilera i pojade sie uzalac w najblizszych dniach.

    Zaczalem sie takze zastanawiac czy nie zastapic (ukochanego) Stelvio innym autem. (F-Pace, X3, Q5, Q7, odrzucilem rok temu jak kupowalem Stelvio) Tak wiec teraz nowy Range Rover Velar P300 chodzi mi po glowie. Wiem ze to takze woz od marki z niezbyt dobra reputacja. Moze to bedzie z deszczu pod rynne? Plus koszt wiekszy.
    A more isc z postepem czasu i Lexus RX 450hL ??Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1062.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	120.2 KB
ID:	251864

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    prawdopodobnie przyczyną są właśnie głównie trasy. Miałem to samo w 147 i na dodatek mam w zwyczaju często hamowac silnikiem i mało używac hamulca. Załatwiłem w ten sposób tylne tarcze. Za radą mechanika zmieniłam trochę sposób hamowania - podpowiedział żeby raz na jakis czas pohamować w zarętach tak żeby włączyła sie kontrola trakcji oraz ABS i tak tez robie. Zakupiłem nowe fabryczne tarcze i klocki i po 10 tys km świeca się jak lustro.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    No wlasnie....pewnie Alfa nie przyjmie reklamacji....nie wiem czy nie warto wymienic wiec na jakies "lepsze" tarcze i nakladki. Jakiej firmy? Znalazlem orginalne Brembo i dwie tylne tarcze 99 euro. Nie znalazlem jeszcze klockow.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Hmm, hamowanie na trasie do ABS i trakcji w zakrętach ? Serio ?

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    To pewnie troche ryzykowny sposob... zwlaszcza zima w Alpach hahaha

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że nierówno zużywające się tarcze to dobry powód żeby wymienić roczny samochód na inny Kupionego Lexusa wymienisz też po roku, jak wyskoczy Ci wymiana oleju.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie robiłeś ten przegląd ale wygląda na to, że tam lamusy pracują szukających frajerów.

    Naprawdę okiem oceniono że są do wymiany? A pomiar jakiś grubości zrobili? Po za tym auto na gwarancji to mają to wymienić na gwarancji. Czytałeś chociaż warunki gwarancji?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    prawdopodobnie przyczyną są właśnie głównie trasy. Miałem to samo w 147 i na dodatek mam w zwyczaju często hamowac silnikiem i mało używac hamulca. Załatwiłem w ten sposób tylne tarcze. Za radą mechanika zmieniłam trochę sposób hamowania - podpowiedział żeby raz na jakis czas pohamować w zarętach tak żeby włączyła sie kontrola trakcji oraz ABS i tak tez robie. Zakupiłem nowe fabryczne tarcze i klocki i po 10 tys km świeca się jak lustro.
    Mechanik upadł na głowę tymi radami. Naprawdę ciężko mi pojąć to co on pieprzy a Ty powtarzasz.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Ja bym brał velara

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    jabolek - może to radykalne rozwiązanie ale działa...tarcze błyszcza jak nowe. poprzednie - tez oryginały - zachodziły rdzą...Dwa razy je przetaczałem...I nie chodzi o to żeby tak cały czas jezdzić, tylko raz na jakis czas w lekkim łuku pozwolić aby hamulce i systemy popracowały. Podobnie jest z absem - dobrze gdy pompa raz na jakiś czas zadziała...hamulcom na pewno to nie zaszkodzi. Tylko trzeba to robic w bezpiecznych warunkach.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    No cóż, mnie tez zrobili w jajo z klockami i olejem ;( ale jeszcze się nie obraziłem na markę AR


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [159] Kontrolka prawego kierunkowskazu miga 2 razy szybciej
    Utworzone przez Karbon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-11-2018, 12:31
  2. W USA bedzie Stelvio takze z RWD. (Q2)
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-06-2018, 14:03
  3. Kontrolki kierunkowskazow migają szybciej niz kierunkowskazy
    Utworzone przez robertesc w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-02-2015, 12:07
  4. 2.4 jtd powoli traci moc;/
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 22:53
  5. [GTV] Coś puka przy prawym kole, szybciej podczas przyśpieszania, na luzie przestaje pukać
    Utworzone przez ghost_wroc w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 05:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory