Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Uchwyt do telefonu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie Uchwyt do telefonu

    Witam, jako, że niestety moja Giulia jest bez android auto ( boli mnie to strasznie) , a często używam googlowskich map , zastanawiam się nad uchwytem na telefon. Szyba odpada, nie podoba mi się , kratka wentylacyjna, nie jestem do końca przekonany, obawiam się o trwałość tego rozwiązania , czy nie złamie na dziurach kawałka kratki, chociaż na teście Petryna wyglądało to nawet sensownie , dochodzi jeszcze nagrzewanie się tel w zimie ,kiedy dmucha ciepłym powietrzem . Jako, że wyświetlacz od infotainment mam ten mniejszy, jest sporo wolnej przestrzeni po bokach , znalazłem uchwyty magnetyczne które są mocowane na taśmę dwustronna, a od strony telefonu na magnes , należy blaszkę pod etui przykleić . Może ktoś ma jakieś doświadczenia z uchwytami.
    Pozdr

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez per2u ; 19-11-2018 o 13:22

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Od lutego korzystam z uchwytu na kratkę (środkową). Żadnych negatywów nie odnotowałem, nie trzęsie, nie wyłamuje żadnych kratek. Wyłączyłem tylko lewą stronę, bo w lecie zamrażało mi telefon, a teraz by grzało. Problemem okazała się jakość uchwytu, który po jakimś czasie przestał trzymać telefon - kupiony w MM, reklamacja i "od ręki" wymiana na nowy, już drugi raz, może nie ostatni.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    też mam taki wentylacyjny i daje rade (chociaz drugi ktory kupilem - jakosciowo troche lepszy - mniej pasowal, wyladowal w drugim aucie);

    mysle ze wazne zeby te lapki nie byly z twardego plastiku i jest oK

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Ok, dzięki za opinie, rozejrzę się za jakimś

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jak zawsze polecam uchwyty Brodit ProClip, w trzech samochodach używam od lat.

    Są modułowe -uchwyt dedykowany do danego samochodu, więc miejsce wybrane możliwie ergonomiczne + sposób montażu taki, że trzymają się mocno (nawet w Alfie ) i niczego nie zasłaniają, uchwyt do tego do wyboru z lub bez ładowania, dopasowane do modelu telefonu lub uniwersalne itd.

    O, nawet mają już do stelvio :

    https://www.brodit24.pl/search.php?text=stelvio

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Spróbuję z uchwytem do kratki, jeśli nie spełni moich oczekiwań , zamówię w/w. ....optymalne rozwiązanie to dołożyć infotainment z android auto, ale to chyba nie bardzo możliwe

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Górny Śląsk
    Auto
    Były auta polskie,francuskie,niemieckie,japońskie, teraz jest Stelvio FE
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał per2u Zobacz post
    Spróbuję z uchwytem do kratki, jeśli nie spełni moich oczekiwań , zamówię w/w. ....optymalne rozwiązanie to dołożyć infotainment z android auto, ale to chyba nie bardzo możliwe

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
    Mam z tej firmy uchwyt do kratki nawiewu i magnesy dają radę utrzymać nawet mojego pancernego smartfona który jest naprawdę ciężki.Po miesiącu jedynie odkleiła się taśma dwustronna 3M klejąca blaszkę do gumowej obudowy telefonu. Przykleiłem klejem hybrydowym Soudala i trzyma już tak kilka miesięcy.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Ja w poprzednim aucie miałem brodit - potwierdzam fajna sprawa. Ale w Stelvio wziąłem magnetyczny proclip - i jest super. Mam duzy 6 calowy telefon ale nie ma najmniejszego problemu. Wada brodita - albo cechą - jest to że to jednak spory kawał wiszącego plastiku. Ale to zależy od warunków czyli kratek. Syn właśnie skończył 18 lat , zrobił prawko i dostał od dziadka b-maxa. Ponieważ tam kratki pionowe to proclip mało stabilny wziąłem mu brodita. Ale w Stelvio idealnie magnetyczny uchwyt.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ja też mam na kratkę ale nie magnetyczny, bo nie mam etui, tylko taki wąski co po bokach chwyta. Tego typu ale nie dokładnie taki: https://4kom.pl/product-pol-111-Uniw...tylacyjna.html
    Dobrze trzyma po bokach plus telefon opiera się dolną krawędzią na gałce od klimy
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Ja, co prawda do Giulietty, kupiłem taki uchwyt https://mobile-city.pl/product-pol-2...E-TOUCH-2.html Nie podobają mi się uchwyty na kratkach wylotu powietrza, nie lubię, jak są zasłaniane, nie przepadam też za uchwytami na szybach. Ten zakupiony nakleiłem na desce, tuż obok kratki powietrza tej poziomej, z jej prawej strony. Uchwyt trzyma się znakomicie.

Podobne wątki

  1. Jakie macie patenty na uchwyt telefonu ?
    Utworzone przez marioroza w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 11-10-2017, 15:43
  2. uchwyt do telefonu
    Utworzone przez kolekszy w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-08-2015, 20:29
  3. [159] Uchwyt telefonu
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 02:04
  4. Uchwyt do telefonu.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-04-2008, 11:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory