Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: Ogrzewanie tylnej szyby nie działa

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Też robię w dev ale kiedyś tak pracowałem "na wczoraj". Dawaj coś na produkcję żeby było bo nie ma czasu a klient chce.
    Powiedziałem dość.
    Obecnie robię przy projekcie który firma sprzedaje klientom a nie na ich zamówienie. W dodatku firma zarabia 100x więcej na zupełnie innym projekcie, który po części finansuje mój. Dlatego jest czas na wszystko. Testy, rozwój, ficzery, poprawki itp.

    Imho tak powinna działać Alfa. Fiat z Jeepem zarabia a w Alfie powinny powstawać dopracowane perełki.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ...

    Wiadomo o bilansie, ale można było zrobić np komunikat : niedoładowany akumulator, zostanie odłączone ogrzewanie tylnej szyby. podładuj akumulator.

    ....
    Trudno się nie zgoddzić, że brakuje odpowiedniej informacji o niedoładowaniu accu. Chociaż już widzę jak 90-95% użytkowników samochodów leci do nich z ładowarkami na widok komunikatu...Będzie tak jak z DPF w ropniakach - narzekanie na wskaźnik konieczności wypalenia DPF, a jak się go regularnie olewa - narzekanie, że DPF nie działa... już lepiej bez wkaźnika, bo ten sam efekt :-)
    Współczesne samochody pełne elektroniki są wrażliwe na takie sytuacje i dlatego "priorytyzują" odbiorników energii. I od razu lament, że accu w nich nie może się naładować - a to nieprawda, w każdym samochodzie w takich warunkach accu byłby niedołądowany. I nie jest to kwestia wydajności alternatora - po prostu nie możesz ładować kwasowo-ołowiowych accu dowolnym prądem (np. 70Ah accu naładujesz 70-ma amperami tylko raz :-). Po prostu - nie ma cudów, jak się jeździ codziennie 3-5 kilometrów, accu będzie niedoładowany dopóki nie zafundujemy mu dołądowania z gniazdka.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Społeczeństwo (czyt. kierowców) mamy coraz mniej "technicznych", przez co trudniej im zrozumieć zależność pomiędzy użytkowaniem auta na krótkich odcinkach a stanem akumulatora (i jego żywotnością). Do tego doszły akumulatory "bezobsługowe". I powtarza się historia z obsługi automatycznych skrzyń biegów: "przez cały okres użytkowania pojazdu nie ma potrzeby wymiany oleju w skrzyni" - tylko nikt nie podaje, ile to jest ten okres użytkowania. Ale z drugiej strony w samochodach, o których piszecie, eksploatowanych krócej od mojej Giulii (która jest z 2016 więc aku pewnie też) mają miejsce takie problemy. Już w 166 system odłączał po kolei różne odbiorniki gdy napięcie w instalacji spadało - miałem kiedyś awarię alternatora, co zauważyłem dopiero po wyświetleniu się komunikatów: najpierw radio - niedostępne, potem klima - niedostępna, a na sam koniec skrzynia w trybie awaryjnym.
    Następna moja Alfa - 159 2,4 JTD - żeby wszystko dobrze pracowało, a w szczególności, żeby rozrusznik żwawo kręcił, wymagała podłączenia prostownika tak średni raz w miesiącu. Inaczej wolno kręciła, radio nie chciało się włączyć, szyba ogrzewana potrafiła się wyłączyć po minucie pracy. No ale ja znam zasadę działania poszczególnych podzespołów, a 70 % użytkowników nie. I wcale nie uważam, że powinni. Powinny być inne mechanizmy ostrzegające.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    A w BMW serii F informacja o słabym napięciu w aku pojawia się w informacji wyświetlanej na desce


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    nie podejrzewałbym siebie o nietechniczność czy brak doświadczenia - tylko Giulia nie wykazywała zadnych oznak choćby osłabionego akumulatora (poza tym że S&S od dawna się nie włączał, ale to norma bo wymaga mocno naładowanego aku). zamki, światła, rozrusznik - wszystko chodziło wzorcowo. a mierzenie aku też trochę o kant tyłka rozbić, bo robiłem zarówno jak był teoretycznie w pełni naładowany - wtedy pokazuje ok 12.3-12.4V (powiedzmy 10h po ładowaniu, przy włączonym oświetleniu bagażnika i pewnie jakiś obwodach niskoprądowych aktywujących się po otwarciu bagażnika), i w czasie gdy zaczęły się problemy (i pokazywało różnie 12.15-12.3V). ASO też nie zakuało że coś może być nie tak ze stopniem naładowania aku - w końcu to ja im to zasugerowałem.
    Głupie jest też to że jak już jadę autem, i mam ładowanie, dlaczego choćby po jakimś czasie nie włączy jednak tego ogrzewania tylnej szyby. To że świeci się kontrolka grzania też jest bez sensu - bardzo myli - dla kogoś nieobeznanego w tajnikach zachowania Giulii jest to mylące - wydaje się że coś jednak się zepsuło.

    moze nie powinno pozwalać włączyć ogrzewania (brak kontrolki zaświeconej na przycisku), moze komunikat przy próbie - za słaby aku.

    też nie chodzi o to żebym latał z miernikiem raz w tygodniu i sprawdzał jakie dzisiaj mam napięcie na aku - czy już jest moment że trzeba podładować. mógłby przekazywać informacje do aplikacji samochód o szacunkowym naładowaniu akumlatora.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Słowa o "nietechniczności" nie były do Ciebie. To takie ogólne spostrzeżenie z pracy. A to, że w nowoczesnych autach nie powinno się tak dziać to inna sprawa. Widzę to na co dzień. To takie zmuszanie użytkownika do kontaktu z serwisem i to autoryzowanym, bo inny nie ma wiedzy (danych fabrycznych). Tyle, że ten kontakt, jak np. w Twoim przypadku jest zbyt częsty.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Głupie jest też to że jak już jadę autem, i mam ładowanie, dlaczego choćby po jakimś czasie nie włączy jednak tego ogrzewania tylnej szyby. To że świeci się kontrolka grzania też jest bez sensu - bardzo myli - dla kogoś nieobeznanego w tajnikach zachowania Giulii jest to mylące - wydaje się że coś jednak się zepsuło.

    moze nie powinno pozwalać włączyć ogrzewania (brak kontrolki zaświeconej na przycisku), moze komunikat przy próbie - za słaby aku.
    Bo może jednak coś się zepsuło. Skoro w efekcie naciśnięcia przycisku grzania tylnej szyby BC wysyła sygnał do zapalenia się lampki, to dla mnie to oznacza, że BC (po przeanalizowaniu stanu innych czujników) zdecydował się włączyć ogrzewanie tylnej szyby. Gdyby decyzja BC była negatywna, to lampka powinna jedynie zamrugać przez kilka sekund i się wyłączyć. Informacją dodatkową mógłby być jakiś brzęczyk lub krótki komunikat wyjaśniający przyczynę tego mrugania, ale to raczej w sferze marzeń
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Słowa o "nietechniczności" nie były do Ciebie. To takie ogólne spostrzeżenie z pracy. A to, że w nowoczesnych autach nie powinno się tak dziać to inna sprawa. Widzę to na co dzień. To takie zmuszanie użytkownika do kontaktu z serwisem i to autoryzowanym, bo inny nie ma wiedzy (danych fabrycznych). Tyle, że ten kontakt, jak np. w Twoim przypadku jest zbyt częsty.
    tylko aso jest nietechniczne...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Bo może jednak coś się zepsuło. Skoro w efekcie naciśnięcia przycisku grzania tylnej szyby BC wysyła sygnał do zapalenia się lampki, to dla mnie to oznacza, że BC (po przeanalizowaniu stanu innych czujników) zdecydował się włączyć ogrzewanie tylnej szyby. Gdyby decyzja BC była negatywna, to lampka powinna jedynie zamrugać przez kilka sekund i się wyłączyć. Informacją dodatkową mógłby być jakiś brzęczyk lub krótki komunikat wyjaśniający przyczynę tego mrugania, ale to raczej w sferze marzeń
    powninna lampka sie nie zapalic ale pewnie firmware bcm jest zle napisany. dowiem sie jeszcze na alfaowner bo tam kilku uzytkowbikow giulii mialo to samo. nikomu nie wymieniali bcm tylko albo ladowali albo wymiebiali aku a niektorym tez wymienisli ibs.mysle ze te 2 ostatnie mozliwe ze niepotrzebnie przynajmniej w wiekszosci przypadkow, tylko aso tez nie wiedzialo o co chodz. płaci fca na gwarancji to co im zalezy?

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tylko aso jest nietechniczne...
    No wiesz, ja jestem ASO (niestety, inna marka) i raczej uważamy się za technicznych. Nie mamy reklamacji.

    Chyba był temat na temat przeglądu w ASO ale nie mogę go znaleźć więc zamieszczam tu informację:

    właśnie odebrałem auto z przeglądu po 15 tys. Olej, filtr, filtr kabinowy plus robota - niecałe 900.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 05-12-2018 o 15:47

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    No wiesz, ja jestem ASO (niestety, inna marka) i raczej uważamy się za technicznych. Nie mamy reklamacji.
    pisze konkretnie o ASO FCA w Bielsku-B, dotychczas sie nie popisali a pare rzeczy sknocili albo zle diagnozowali. Poza tym naprawa rozbija sie na wiele wizyt i do tego na całe duże ASO (ze 20 stanowisk w samej czesci mechaniczno-elektrycznej, bo maja oficjalnie marki Fiat,Jeep,AR,Abarth) maja AŻ 2 auta zastepcze (a z wypozyczalni nie chca brac bo ich dyrekcja za to goni - mimo ze warunki gwarancji wprost mowia o aucie zastępczym z wypozyczalni jesli dealer nie ma swojego)

Podobne wątki

  1. Nie działa ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Pawel_B w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-09-2023, 19:00
  2. [Giulietta] Ogrzewanie tylnej szyby nie działa
    Utworzone przez dampus w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2019, 17:32
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  4. [146] otwieranie bagażnika od środka+ogrzewanie tylnej szyby nie działa
    Utworzone przez PawelRm w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 14:22
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 19:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory