Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Temat: Ogrzewanie tylnej szyby nie działa

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Tak trochę nie na temat a trochę jednak na temat bo o grzanie szyby chodzi - jak, nie posługując się guziczkiem "odmrażanie szyby", który robi totalną wichurę - podmuchać sobie na przednią szybę coby nie parowała? Bo ludzikiem ze strzałeczkami to max można sobie na twarz ustawić a w trybie auto to nie wiadomo gdzie dmucha. Ostatnio musiałem wyłączyć tryb auto bo uparcie zamykał mi obieg i wszystko w środku parowało, ale ten guziczek "paniczne odmrażanie przedniej szyby" to jest trochę przegięcie.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    A łapkę przyłożył kolega pod szybę przy zmianie nawiewu?

    W tym ustawieniu "ludzika" wieje na szybę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181208_151626.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	16.5 KB
ID:	252778

    Btw fajnie, że mam starą wersję bo jeździłem teraz Super zastępczą i faktycznie jest jakiś cyrk z obiegiem
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180702_213454.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	24.4 KB
ID:	252777  
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Ok napiszę gwoli dokończenia historii z brakiem ogrzewania tylnej szyby, bo dopiero teraz zostało ogarnięte.

    Przed świętami, zgłosiłem problem do aso (brak ogrzewania tylnej szyby + brak S&S). Trzeba było jeszcze poczekać na czujnik martwego pola bo wywalał błąd.

    Podobnie jak w innych przypadkach, wymieniono akumulator bo na fabrycznym wychodziło trochę za małe napięcie.

    S&S i ogrzewanie tylnej szyby w końcu działa.

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Czyli Alfa nie potrafi obliczyć właściwych parametrów akumulatora.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Raczej akumulatory Varty są badziewne.
    Też już mam wymieniony.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Mogę podpytać co oznacza A a co oznacza M przy obiegach. Mam takie możliwości: A - pali się lampka, M - pali się lampka, lub żadna lampka się nie pali (jak wcisnę auto wyłącza mi lampki). dodatkowo mam pakiet comfort z jakimś niby automatycznym włączaniem obiegów: ktoś wie jak to działa i jak to włączyć/wyłączyć?

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Mogę podpytać co oznacza A a co oznacza M przy obiegach. Mam takie możliwości: A - pali się lampka, M - pali się lampka, lub żadna lampka się nie pali (jak wcisnę auto wyłącza mi lampki). dodatkowo mam pakiet comfort z jakimś niby automatycznym włączaniem obiegów: ktoś wie jak to działa i jak to włączyć/wyłączyć?
    ja to rozumiem tak, bez lampk otwarty obieg z zewnątrz, A automat, M zamknięty obieg wewnętrzny? BTW< ale to nie jest w temacie wątku...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Ok napiszę gwoli dokończenia historii z brakiem ogrzewania tylnej szyby, bo dopiero teraz zostało ogarnięte.

    Przed świętami, zgłosiłem problem do aso (brak ogrzewania tylnej szyby + brak S&S). Trzeba było jeszcze poczekać na czujnik martwego pola bo wywalał błąd.

    Podobnie jak w innych przypadkach, wymieniono akumulator bo na fabrycznym wychodziło trochę za małe napięcie.

    S&S i ogrzewanie tylnej szyby w końcu działa.
    Próbowaliście ładować aku? jeśli tak to co wyszło w ogóle na teście aku? To że wyłącza S&S jak już aku jest tak sobie naładowany, a jak jest jeszcze bardziej rozładowany że nie działa ogrzewanie tylnej szyby, to wiemy, przećwiczone przeze mnie, przećwiczone przez wielu forumowiczów na alfaowner do których już się odnosiłem pewnie w tym i innych wątkach.

    Dostałem dość obszerne opracowanie (na kilka stron) od FCA jak działa S&S i IBS w naszych autach, co bierze pod uwagę, jakie są warunki i wartości progowe itp itd (dostałem to jednak nie do rozpowszechniania, tylko dla mojej informacji, tu tylko mogę minimalnie streścić). w każdym razie ogólnie IBS monitoruje 4 parametry jeśli chodzi o aku- ocenia stan naładowania aku (SOC), kondycję aku(SOH), możliwe napięcie przy rozruchu gdyby miałby nastąpić w tym momencie (SOF) i temperaturę aku. to w stanie gdy IBS jest skalibrowany (co następuje po rozłączeniu IBS od zasilania, potem potrzebuje 4h podłączony w warunkach gdy prąd mieści się w przedziale -200mA do +50mA). do działania S&S jeszcze bierze pod uwagę temperaturę płynu chłodządzego (wg opisu, choć nie wiem czy nie powinna być oleju), zewnętrzną, różnicę temperatatur ustawioną w klimatyzacji a obecną, bieg (np czy nie wsteczny) i jeszcze trochę innych rzeczy (również czas działania po ostanim samouruchomieniu i czy auto od tego czasu osiągnęło jakąś tam prędkość). nic nie było na temat wyłączania innych obwodów, np ogrzewania tylnej szyby...

    Co do stanu aku dla zadziałania S&S (poza spełnieniem innych warunków), SOC musi być >=75%, SOH>=60%, SOF >=8.2V, temperatura aku >=-23C.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Generalnie auto stało w salonie przez kilka miesięcy, więc akumulator łatwo nie miał. Jak oglądaliśmy żulię za pierwszym razem to był rozładowany do zera, (zrobiła się kompletna dyskoteka, światła, wskazówki zegarów etc. - palpitajca). Pytanie ile razy był tak już rozładowany? Przed odbiorem był tylko naładowany, i od momentu odbioru auta ogrzewanie szyby i s&s nigdy nie działało. U siebie ładowałem ładowarką mikroprocesorową, ładowało się 12h i dupa - zero efektu Teraz przy odbiorze z aso usłyszałem tyle, że "nie podobało nam się napięcie na akumulatorze i został wymieniony nowy" także więcej szczegółów nie znam niestety.
    1984 GTV6 3.2 24V

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Mogę podpytać co oznacza A a co oznacza M przy obiegach. Mam takie możliwości: A - pali się lampka, M - pali się lampka, lub żadna lampka się nie pali (jak wcisnę auto wyłącza mi lampki). dodatkowo mam pakiet comfort z jakimś niby automatycznym włączaniem obiegów: ktoś wie jak to działa i jak to włączyć/wyłączyć?
    Instrukcja strona 53 i 54.

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Generalnie auto stało w salonie przez kilka miesięcy, więc akumulator łatwo nie miał. Jak oglądaliśmy żulię za pierwszym razem to był rozładowany do zera, (zrobiła się kompletna dyskoteka, światła, wskazówki zegarów etc. - palpitajca). Pytanie ile razy był tak już rozładowany? Przed odbiorem był tylko naładowany, i od momentu odbioru auta ogrzewanie szyby i s&s nigdy nie działało. U siebie ładowałem ładowarką mikroprocesorową, ładowało się 12h i dupa - zero efektu Teraz przy odbiorze z aso usłyszałem tyle, że "nie podobało nam się napięcie na akumulatorze i został wymieniony nowy" także więcej szczegółów nie znam niestety.
    aha, no to jasna sprawa, aku musiał być już częściowo niesprawny przez złe traktowanie jak auto stało na stocku.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Nie działa ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Pawel_B w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-09-2023, 19:00
  2. [Giulietta] Ogrzewanie tylnej szyby nie działa
    Utworzone przez dampus w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2019, 17:32
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  4. [146] otwieranie bagażnika od środka+ogrzewanie tylnej szyby nie działa
    Utworzone przez PawelRm w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 14:22
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 19:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory