Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: pierwsze z wtórnego

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie pierwsze z wtórnego

    Pojawiają się już Julie na wtórnym, głównie poleasingowe. Pod linkiem oferta przykładowa, ciekawe co sądzicie o utracie wartości auta?
    Przebieg mamy 30 tys, roczna albo półtoraroczna (rocznikowo roczna))
    No i cena: 87 tysięcy. Z grubsza połowa wartości zapewne.
    Uszkodzone i sprowadzone widziałem za 67 tysięcy.
    Załóżmy, że Kowalski kupił Julię w 2016, z "pierwszego rozdania", powiedzmy jesienią 2016. Czyli oferuje jeszcze dwulatka rocznikowo. Przebieg.. ile Kowalski mógł przejechać? No niech będzie 40 tysięcy. Kupił wersję przyzwoicie wyposażoną ale bez cudów, czyli zapłacił circa 160 tys.

    Za ile realnie dziś sprzeda auto?
    Albo (bo wiem, że parę osób się tu czai ja Julię z wtórnego) ile jesteście gotowi dać za auto 2-3 letnie, o przebiegu 40 do 50 tysięcy, w stanie technicznym bez uwag?

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#38bcd3db93
    Ostatnio edytowane przez Anderson ; 11-12-2018 o 20:34

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań i okolice
    Auto
    Jeszcze nie Alfa i już chyba też nie :(
    Postów
    64

    Domyślnie

    nie 87 (netto)- 107 tysięcy brutto
    Nową wersję biznes (2018) można kupić za 140, z 2017 jeszcze taniej - 120 tysięcy.
    Ostatnio edytowane przez Mateos ; 11-12-2018 o 20:39

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    To jest najtańsza wersja Business za 125 tys. brutto, czyli nieco ponad 100 tys. netto, ale jeśli to był jakiś wynajem długoterminowy, to dla leasingodawcy pewnie nawet była tańsza, więc 87 tys. netto po 30 tys. przebiegu to nie jest jakoś strasznie mało.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    87 netto, 107 brutto. Ta sama do produkcji 129 900 - to jest niczym niedoposażona wersja business. Utrata wartości po roku ~18%.

    Ciekawe ile taka sama ze stocku?

    Nie wiem kto im to kupi, ja bym brał nówkę + jeszcze dorzucił choćby łopatki zmiany biegów za 1k i android auto też za 1k (ajj brakuje mi tej opcji w mojej).

    - - - Updated - - -

    Aaa nie to rocznik 2017, więc za miesiąc praktycznie dwulatka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    Z doświadczenia i z tego co widzę będzie można spokojnie wyrwać 2 letnią (rocznikowo 3 letnią) za 50-55% wartości. Już teraz ceny aut które mają tyle są w obrębie takiego wieku chodzą po 60 % wartości więc to kwestia czasu. Pytanie powstaje czy ktoś będzie chciał je kupić za taką kwotę, a ile finalnie wytarguje.
    Nawet wielka trójca z DE leci w takim tempie więc o Giulie byłbym spokojny.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Nie wiem, gdzie znajdujesz 2-3 latki za połowę ceny nowego auta.
    Moim zdaniem 2-3 latki to są ceny około 65-70% wartosci nowego auta, zatem te poleasingowe Giulie są o dobre 20 tysięcy za drogie.
    Nie wiem, co te salony zrobią ze swoimi Giuliami. Stelvio schodzą, ale Giulie dalej wiszą. Niedawno zaproponowałem większości salonów na roczniki 2017 Giulii cenę niższa o 30% od katalogowej i nikt nie chciał nawet rozmawiac.
    No cóż, chyba zardzewieją w tych salonach...
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 12-12-2018 o 13:58

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    centrum sprzedaży fiat w BB. Teraz są po 60 % zatem w okolicach marca będą koło 50-55%. myślę, że te 5 % do 50 % spokojnie da się zbić w drodze negocjacji. Zresztą ja nie kupiłem tam nigdy auta rocznikowo 3 letniego za więcej niż 50 % wartości nowego.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Dla Stelvio wyceniano utratę wartości po 3 latach na 42% (minus 42% od katalogowej, czyli wartość 58%) w jednym z pism, dla Audi 39, Jaguara chyba 48%.
    Z tym, że Stelvio miało chyba ciut lepsza opinię niż Giula z początków produkcji, bo Alfa już trochę dopracowała szczegóły, więc dla Giuli pewno ok 44%.
    Te szacunki bierze się zazwyczaj z tego, na ile się ustala ratę leasingową/wynajmu, bo pierwsze lata to nic innego, jak spłata utraty wartości i to właśnie pierwsze auta poleasingowe ustalają rynek wtórny (rzecz jasna, jak klient nie kupuje, to cena spada).

    Tak na szybko chciałem sprawdzić na stronie Alfy, ile wynosi rata leasingowa (36 rat i 0% wkładu) i widzę, że nie ma już tekiej opcji, tylko wylicza kredyt,
    coś się zmieniło? Jeszcze z 3 miesiące temu było wiele opcji.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD 8v, Fiat 125p '69
    Postów
    28

    Domyślnie

    Chcę tylko zaznaczyć, że ten Business w tym ogłoszeniu stoi już co najmniej pół roku jak nie więcej a jego cena spadła o dobre 10 tysięcy w tym czasie, a o kupcu ni widu ni słychu. Dużo lepiej patrzeć na zachodzie, gdzie na przykład we Włoszech 150 konne diesle z manualami i kilkoma opcjami można kupić spokojnie za 17-18-19 tysięcy euro od firmy leasingowej. Utrata wartości podobna do serii 3, ale to we Włoszech, u nas najprawdopodobniej będzie z tym dużo gorzej.
    Ostatnio edytowane przez igik1234 ; 12-12-2018 o 16:12

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    ojtam, jak sprzedawałem swoje poprzednie 159, to też przez kilka tygodni potrafił jeden zadzwonić, a kolejnym tygodniu kilku zainteresowanych i w końcu sie sprzedawała. aut używanych, a szczególnie Alf (a tym bardziej niedposażonych Buisnessów) nie sprzedaje się na pniu
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Pierwsze kilometry - pierwsze pytania
    Utworzone przez Crazy_Joe w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-11-2020, 19:27
  2. Pierwsze kroki, pierwsze problemy.
    Utworzone przez Nicram w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 21:44
  3. Pierwsze autko, pierwsze problemy /chyba elektornia..../
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory