Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: Kontrolka START-STOP - naprawa gwarancyjna

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    na allegro lub bezpośrednio w PMFactory. od nich adapter typ 5 i 6 a do tego licencja na MES (oni są oficjalnym i chyba jedynym dystrybutorem MESa w Polsce). Niestety dzisiaj MES będzie się aktualizował tylko przez rok - taka licencja obowiązuje od paru lat.
    NIe wiem jakiego masz ELMa, jeśli masz jeszcze rezystor terminujący (zmierz omomierzem pomiędzy pinami 6 i 14 jak coś w stylu 100-120Ohm - musiałbyś go zlokalizować na płytce prosta sprawa) to wywal bo moga być problemy z łączeniem się z niektórymi modułami albo połaczenie niestabilne. jak będziesz miał problem to pisz.
    Dobrze rozumiem ze te adaptery plus ktorys OBD2 bedzie ok? https://allegro.pl/oferta/komplet-ad...ant=7210766091



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Dobrze rozumiem ze te adaptery plus ktorys OBD2 bedzie ok? https://allegro.pl/oferta/komplet-ad...ant=7210766091



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    A ok znalazlem gotowy komplet https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-...can-5075625151

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    nie do końca dobry - masz adaptery które używam w 159 i Giulietcie, ale do Giulii one się nei przydadzą a za to do wielu kompów potrzebujesz adapter typ 5 lub 6 (niebieski i szary). PMFactory je ma, zadzwoń do nich, pogadaj, albo kup osobno, bo wszystkie rzeczy wystawiają osobno.

    co do ELMa, oni mogą wysłać z usuniętym rezystorem (choć trzeba sprawdzić i tak, bo zdarzały się pomyłki). ja takiego właśnie na USB dokupiłem u nich ostatnio, bo podobny ale na Bluetooth nie chciał się połączyć z 2 kompami audio/infotainment i nie chciał wejść w Proxi. Reszta jednak śmiga, więc na codzień używam tego na BT, a USB mam na wszelki wypadek (jak już po gwarancji najdzie mnie ochota na dołożenie czegoś i będę musiał zrobić Proxi)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie do końca dobry - masz adaptery które używam w 159 i Giulietcie, ale do Giulii one się nei przydadzą a za to do wielu kompów potrzebujesz adapter typ 5 lub 6 (niebieski i szary). PMFactory je ma, zadzwoń do nich, pogadaj, albo kup osobno, bo wszystkie rzeczy wystawiają osobno.

    co do ELMa, oni mogą wysłać z usuniętym rezystorem (choć trzeba sprawdzić i tak, bo zdarzały się pomyłki). ja takiego właśnie na USB dokupiłem u nich ostatnio, bo podobny ale na Bluetooth nie chciał się połączyć z 2 kompami audio/infotainment i nie chciał wejść w Proxi. Reszta jednak śmiga, więc na codzień używam tego na BT, a USB mam na wszelki wypadek (jak już po gwarancji najdzie mnie ochota na dołożenie czegoś i będę musiał zrobić Proxi)
    Ok dzieki to napisze do nich

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 31-12-2018 o 00:39

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Dobrze rozumiem ze te adaptery plus ktorys OBD2 bedzie ok? https://allegro.pl/oferta/komplet-ad...ant=7210766091



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    przegapiłem tego posta, bo zaraz napisałeś następnego. z tego kompletu w Stelvio wykorzystasz tylko niebieski i szary, reszta do innych aut z grupy FCA.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    bardzo ogólny błąd - to pewnie zczytał z ECU który dostał od innego kompa, musiałbyś wejść do innych kompów (ABS/ESC) ale do niego musisz mieć adapter typ 6 a też nie wiem czy Torque odczytuje inne kompy.
    ja tam się od razu zaopatrzyłem pod Gulię, oprócz ELMa i MESa (jak dobrze że kupiłem za czasów gdy licencja na updaty była lifetime), potrzeba adapterów typ 6 i typ 5 (tzw szary i niebieski).
    Dziwne że jeszcze AlfaOBD nie ma wsparcia Giulii/Stelvio, pisałem do nich z pół roku temu, napisali że będzie ale nie napisali kiedy.
    Byłem w serwisie ponoc żadnego błędu nie było że podobno jesli to nie jest powtarzając sie blad to po kilku uruchomieniach to usuwa co dla mnie jest dziwne bo w oplu owszem usuwał ze kontrolka sie nie świeciła ale w poszczególnych modułach juz te błędy były.

    Teraz w piątek mam jechać na programowanie podobno kilka modułów ma update i muszę auto na cały dzień zostawić.. odpukac zrobilem 700km od serwisu i blad sie nie powtórzył..

    Natomiast mialem problem ze po jezdzie w dość dużym śniegu przestało mi pasiece entry działać wyglada na to ze czujnik w klatce jakos zle zareagował i jakby wyłączył całą opcje.. na drugi dzień samo zaczęło działać.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    5 razy włączenie i wyłączenie silnika powoduje usnięcie kontrolek błędów z deski rozdzielczej w Giulii. Jednak serwis ciągle może zczytać jaki błąd wyskoczył, coś Cię naściemniali chyba.

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    potwierdzam, kontrolka ma zniknąć ale blad jest w pamieci. [MENTION=77795]niegowic[/MENTION] nie zrobili Ci wczesniej jakiegos updatu (moze skasowal bledy) albo nie odlaczali aku (nie jestem pewien czy to akurat kasuje bledy)

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    To prawda Błędy są w pamięci. Widziałem wydruk. Ich liczba czasem może przerazić ale auto jeździ i jest ok czyli to nic ważnego
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    To nie te czasy gdzie możesz być przy tym jak robia.. w sumie nie pytałem ale znając życie nie ma takiej opcji. Też mi sie wydaje ze nasciemniali no ale co mam powiedzieć w piątek mam jechać na programowanie jakies grubsze wiec zobaczymy zrobilem 700Km od serwisu i odpukac nie było żadnych problemów.. jedyne co zauważyłem to jakby za mało oleju wlali bo wskaźnik o 1 kreskę mniej pokazuje na centralnym wyświetlaczu w sumie zapomniałem przyobserwowac na desce rozdzielczej czy też pokazuje 1 przedzialke mniej. Myslalem ze bedzie na full.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] zapalona kontrolka check engine- zdeaktywowany start stop oraz DNA
    Utworzone przez Góral1975 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 25-03-2019, 13:43
  2. [Giulietta] START\STOP auto gasnie podczas jazdy, informacja "star\stop niedostepny"
    Utworzone przez olaras w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2018, 11:15
  3. [Giulietta] Start & Stop
    Utworzone przez aivon w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 22:06
  4. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  5. [Giulietta] start&stop
    Utworzone przez mandecki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 13:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory