Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Temat: Kontrolka START-STOP - naprawa gwarancyjna

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    To nie te czasy gdzie możesz być przy tym jak robia.. w sumie nie pytałem ale znając życie nie ma takiej opcji.
    po tym jak kilka razy coś sknocili mi robiąc jedną rzecz, a psując drugą albo i trzecią, to już jestem przy każdej diagnostyce i patrzę na ręce diagności, dopytuje itp. Już do tego przywykli w moim przypadku. Nie wiem jak w innych ASO.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    To nie te czasy gdzie możesz być przy tym jak robia.. w sumie nie pytałem ale znając życie nie ma takiej opcji. Też mi sie wydaje ze nasciemniali no ale co mam powiedzieć w piątek mam jechać na programowanie jakies grubsze wiec zobaczymy zrobilem 700Km od serwisu i odpukac nie było żadnych problemów.. jedyne co zauważyłem to jakby za mało oleju wlali bo wskaźnik o 1 kreskę mniej pokazuje na centralnym wyświetlaczu w sumie zapomniałem przyobserwowac na desce rozdzielczej czy też pokazuje 1 przedzialke mniej. Myslalem ze bedzie na full.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    To właśnie te czasy - ASO wiedzą, że opinia o nich (zwłąszcza w Polsce - zasłużenie) zniżkuje, więc się starają. BMW, Audi - może nie koniecznie jesteś w kanale z mechanikiem, ale za pomocą kamer możesz podglądać co dokładnie ten robi. W sumie np. w Bydzi w Alfie też się trochę postarali - kamery w warsztacie i monitory w poczekalni, ale szczegółów raczej nie podejrzysz...

    Co do oleju - pisałem gdzieś na forum elaborat o tym, bo sam wymieniałem sobie po 3kkm olej - niestety brak bagnetu się mści, i wiarygodny pomiar poziomu to zadanie na poziomie wymiany paska rozrządu w starym samochodzie Ale i tak dobrze, że masz ostatecznie kreskę mniej - zawsze można dolać, to lepsze niż uszkodzony katalizator od nadmiaru oleju...

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    STELVIO B-TECH 280 KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam
    Mam identyczną sytuację ale już po raz trzeci, pierwszy raz po 3 000, serwis wykasował błąd bo stwierdzili, że akumulator był słabo naładowany, drugi raz po 17 000 km ale tutaj stwierdzili, że uszkodzona była przepustnica (wymienili) i trzeci raz wczoraj po przejechaniu od ostatniej naprawy 500 km ! Za każdym razem w czasie jazdy nagle pojawia się żółta kontrolka "start stop niedostęny" a później skontroluj silnik tylko, że ja nie zauważyłem żadnych innych problemów - normalnie odpala, moc jest OK, niestety systemu "dna" nie sprawdzałem. Auto jest znowu w serwisie ale wiem, że oni nie mają pomysłu, moim zdaniem jest to jakiś problem z elektryką bo przejrzałem fora w USA i UK i najwięcej przypadków dotyczyło właśnie elektryki ale może Koledzy mają jakieś pomysły

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    u kogoś był zamek maski silnika - przy otwartym wywala komunikat. niech Ci powgrywają tez wszystkie updaty, łącznie z opcjonalnymi. generalnie słaby aku też to powoduje, ładowanie dobre? jak jeździsz? masz może coś podpięte na stałe (nie po kluczyku), typu rejestrator czy lokalizator?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    STELVIO B-TECH 280 KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    u kogoś był zamek maski silnika - przy otwartym wywala komunikat. niech Ci powgrywają tez wszystkie updaty, łącznie z opcjonalnymi. generalnie słaby aku też to powoduje, ładowanie dobre? jak jeździsz? masz może coś podpięte na stałe (nie po kluczyku), typu rejestrator czy lokalizator?
    Robię tylko trasy, na jedno odpalenie ok. 50 km, wszystko co mogłem to wyłączyłem, nawet światła wewnątrz auta, po pierwszej informacji z serwisu, że to AKU. Nic nie mam podpięte tylko odstraszacz na gryzonie ale to sprzęt bardzo dobry i montowany przez serwis. Jest to dziwne bo ostatnio włączyło mi się to nagle na autostradzie przy prędkości grubo ponad 100 a pierwszym razem jak jechałem w mieście

  6. #36
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    sprawdź sobie zamki maski przedniej - spryskaj je silikonem i sprawdź czy jest idealnie domknięta - ja miałem to samo - mimo że klapa była zamknięta wg kompa nie do końca jeden rygiel wskoczył - maska minimalnie po jednej stronie odstawała i to powodowało w trasie po ok 10 -15 km wyłączanie s&s - domknięcie maski jak trzeba spowodowało że żaden komunikat nie pojawił się więcej.

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    STELVIO B-TECH 280 KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    sprawdź sobie zamki maski przedniej - spryskaj je silikonem i sprawdź czy jest idealnie domknięta - ja miałem to samo - mimo że klapa była zamknięta wg kompa nie do końca jeden rygiel wskoczył - maska minimalnie po jednej stronie odstawała i to powodowało w trasie po ok 10 -15 km wyłączanie s&s - domknięcie maski jak trzeba spowodowało że żaden komunikat nie pojawił się więcej.
    Dzięki za wskazówkę, przekażę do serwisu bo tam właśnie (po raz trzeci z tego powodu bella się znalazła)

  8. #38
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Gulia 2.0 200ph
    Postów
    12

    Domyślnie

    Mam taki sam problem jak koledzy powyżej; kontrolka check engine w gratisie z S&S oraz komunikatem ,,sprawdź silnik”
    Przeczesałem forum ale niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi,
    Czy orientujecie się czym taki stan rzeczy jest spowodowany?
    Jutro jestem umówiony do fachowca od Alf

  9. #39
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Jak nie masz mes-a i nie skasujesz błędu, odłącz na kilka min. klemę "-" akumulatora, check może zniknąć..

  10. #40
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Gulia 2.0 200ph
    Postów
    12

    Domyślnie

    Rozumiem jak skasować, bardziej nurtuje mnie czym taki stan rzeczy jest spowodowany

Podobne wątki

  1. [Giulietta] zapalona kontrolka check engine- zdeaktywowany start stop oraz DNA
    Utworzone przez Góral1975 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 25-03-2019, 13:43
  2. [Giulietta] START\STOP auto gasnie podczas jazdy, informacja "star\stop niedostepny"
    Utworzone przez olaras w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2018, 11:15
  3. [Giulietta] Start & Stop
    Utworzone przez aivon w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 22:06
  4. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  5. [Giulietta] start&stop
    Utworzone przez mandecki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 13:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory