Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 95
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Krzysztof
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4

Domyślnie

A Ty nie masz przypadkiem podpiętej na stałe kamerki? Nie wiem, ile one pobiera, ale coś tam na pewno, nawet podczas czuwania.

P.S. Dawno temu, jeszcze w czasach przedalfowych, po nocnych opadach deszczu przy parkowaniu pod chmurką, zawsze miałem problemy z uruchomieniem auta, bo coś mi w nocy rozładowywało akumulator. Dwa razy byłem z tym w ASO i nic nie znaleźli, a potem sam zauważyłem, że podczas mocnych opadów w zamkniętym aucie zapala się lampka podsufitowa i to wystarczyło, żeby przez noc rozładować akumulator poniżej napięcia potrzebnego do rozruchu, a przyczyną był czujnik zamknięcia maski, po którym spływająca woda zamykała jakiś obwód i zapalała lampkę podsufitową.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 i Giulietta 1.4TB

Domyślnie

nie, już wiele miesięcy temu przepiąłem kamerę pod bezpiecznik od gniazda zapalniczki bo doszedłem do wniosku że jednak te ok 0.1A ciągło i z czasem może brakować naładowania aku. plan jest dorzucić kiedyś po prostu power banka przed kamerką, ale nie jest to priorytet (musiałbym kupić też coś dostosowanego do pracy w warunkach powiedzmy -25 do +50C a za takie wołają sobie pod 1tys zł za jakąś rozsądną pojemność)

może dzisiaj jeszcze podepnę się z amperomierzem pomiędzy aku a przewód masowy i potestuje czy jest jakiś upływ.

Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto

Domyślnie

po kolejnych kilku godzinach i jednej krótkiej przejażdżce (3km) podpiąłem komp i teraz IBS pokazuje 63%. albo ten algorytm estymowania jest tak do bani, albo mam jakiś upływ (podejżenia upływów na Alfaowner kilku ludzi raportowało). no nic dorobie swój "shunt resistor" pomiędzy aku (oczywiście za IBS) a kabel masowy (powiedzmy 1mR - jakiś kabel odpowiedniej długości np 4mm2 25cm) i podłączę laboratoryjny miernik (mam taki 6.5 cyfry z rozdzielczością 0.1uV w domowym labie) i będę mierzył prąd pośrednio wyliczając prąd z napięcia (po prostu zakres prądowy mojego miernika jest tylko 3A a shunt aż 100mR, więc nie chcę go wstawiać w szereg do auta gdzie prądy skaczą na znacznie większe wartości). ciekaw jestem rezultatów. jutro się za to biorę, dziś już za późno.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM

Domyślnie

Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    przecież Stelvio 2.0T ECU jest już od wersji MES 4.2, czyli ze 3-4 miesiące.

- - - Updated - - -

...
    Pewnie masz rację, chociaż MES mówi co innego:

Engine / ECM
    UNKNOWN/UNSUPPORTED
    ISO Code: 00 01 50 60 17

Co prawda jest to log z 4.2, ale patrząc na changeloga do MES 4.3, nawet nie chce mi się tego odpalać - tylko 500e i jakieś inne pierdoły...

Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto

Domyślnie

ale mimo ti wchodzi Ci do ECU i czyta bledy/parametry? u mnie tez ktores moduly wywalaly taki konunikat a i tak działały. mozesz tez wyslac raport do tworcy mesa to doda w nastepnej wersji

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM

Domyślnie

Hehe, jeszcze tylko uwalonego ECU mi brakuje ... Jak widzę "UNKNOWN/UNSUPPORTED", traktuję to dosłownie

Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto

Domyślnie

nie przesadzaj, tym bardziej że Ty masz 2018? więc masz Security Gateway który nie pozwoli na żadne zmiany - tylko odczyty.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM

Domyślnie

Produkcja 10/2017 - ani SGW, ani GPF - czysty fun
    Co do przesady - wolę "dmuchać na zimne" niż "mądry Polak po szkodzie" - może być tylko kwestia dodania kodu ISO do MESa, bo komp jest identyczny z już obsługiwanym - a może parę komunikatów się różni? W totka nie gram, tutaj też hazardu nie będę uprawiał...

Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto

Domyślnie

jak wolisz, rozumiem, sprawdzę u siebie później, w którymś kompie pisał mi też że nie zna ISO code (moje auto jest z 2018). sugeruję wysłać raport do twórcy MESa

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa Romeo Giulia

Domyślnie

Zrobiłem pomiar napięcia na aku i po całej nocy zaparkowany samochód ma około 14,3 V - po jeździe mam około 14,6-14,5 V.

Wszystko działa S&S, grzanie szyby lusterek itp.

Jak temperatura spadła do poziomu -4 C to S&S przestał działać.

Sam system start stop załącza się bardzo szybko (oczywiście jeżeli ma się załączyć) bo już przy 1 małej kresce nagrzania silnika.