Strona 8 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 156

Temat: Stan aku i dzałanie IBS -prośba do tych z kablem OBD i MES o sprawdzenie 3 parametrów

  1. #71
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Moim zdaniem po prostu w Twoim przypadku aku był zbyt rozładowany, zanim w ogóle odebrałeś nowe auto z salonu lub był z wadliwej serii.
    Bardzo możliwe że był nie taki jak trzeba jakościowo, tym bardziej że niektórzy forumowicze (iluśtam w UK, u nas jeden czy dwóch) miało nagłe padnięcie aku w paromiesięcznym aucie, coś jest nie tak, może z jakością aku, a może są inne problemy (tak jak jeden kolega miał wymienianą lampę xenonową bo miała usterkę która powodowała rozładowanie aku)

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Co do jazdy z 75% naładowania, to ja szczerze w tą wątpię.
    Na youtube są pokazane praktyczne testy ładowania oraz to jaką pojemność ma dany akumulator po ładowaniu.
    I tak przykładowo aku o nominalnej pojemności 72Ah udało się naładować:

    1) przez prostownik elektroniczny z Lidla do 45Ah
    https://youtu.be/ygenwNVEkQc?t=1198

    2) przez tak polecanego wszędzie CTEK'a do 56Ah, czyli 78% nominalnej pojemności
    https://youtu.be/idVee78AQ_c?t=775

    Obie ładowarki pokazały 100% naładowania, a elektrolit w żadnym z obu przypadków nie miał odpowiedniej gęstości.

    Tak samo chłopaki robili test ładowania alternatorem przez wiele godzin i elektrolit też nie był taki jak być powinien.
    A co dopiero przy jeździe w mieście...

    Więc de facto żaden aku nie jest naładowany nawet w 80% swoich możliwości siedząc w aucie.
    Kwestia po prostu, aby to naładowanie nie spadało poniżej jakiejś tam wartości.
    Nie chcę komentować jak dobrze ładują ładowarki z Lidla czy CTEKi. Ja po odbiorze nowego aku sam podładowałem, klasycznym prostownikiem (taki ABSAAR 11Amax bez automatyki). W pierwszy dzień do 14.8V (żarł ciągle ok 1.5A z tego co pamiętam), IBS na następny dzień pokazał 90% naładowania, no to ciach go jeszcze raz na parę godzin, znów do 14.8V. Na drugi dzień IBS pokazywał mi 99% naładowania, a aku trzymało 13,02V. NIestety po paru dniach jeżdżenia odcinki 5-10km ze S&S spadł poziom wg IBS do 80%. Teraz jak jeżdżę to tak oscyluje 80-85%.

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post

    A akumulatory EFB i AGM akurat są bardzo wrażliwe na rozładowanie i w wyniku tego szybko tracą swoje parametry. Stąd te wszystkie problemy.
    Do tego dochodzi system start-stop i mamy co mamy.
    No właśnie, ale lepsze ładowanie pewnie by coś pomogło

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post

    Ja bym po prostu SS odłączył i by nie było w ogóle problemów (zakładając oczywiście, że aku jakie masz teraz jest w porządku).
    I cieszyć się autem. Android Auto działa, więc jeździć i czerpać radość
    Od paru dni wyłączam SS. Miałem kupować to wyłączanie z eBaya, pisałem do gościa, narazie nie ma jeszcze pod Giulię (a z korespondencji nie wynikało że w najbliższych dniach/tygoniach miał), do tego nie ma dla nas żadnej wtyczki pod giulię- sugerował dolutowanie się lub te zaciskowe złączki (im nie ufam), tak więc mój entuzjazm do zakupu od niego spadł - liczyłem na eleganckie rozwiązanie. Zrobię sobie swoją, będzie tak samo. Na allegro wczoraj zakupiłem sobie 5 szt płyteczek takich:
    https://allegro.pl/oferta/modul-ster...ino-7663232394
    muszę looknąć na datasheeta od ATTINY85 czy mogę się podłączyć bezpośrednio do jakiegoś portu OpenCollector (muszę też sprawdzić jak ta linia przycisku jest obsługiwana, jakie napięcia czy prądy), a jeśli nie da się bezpośrednio to zamierzam dolutować jakiś tranzystor z własnych zasobów, i szkrobnę parę lini kodu który mi zrobi to samo co gość oferuje. W sumie pomyślałem że od jakis 10 lat nic nie zrobiłem na żadnym mikrokontrolerze, to może fajna okazja na banalnym projekcie coś tam sobie przypomnieć i zaznajomić się z obecnymi narzędziami.

    Myślę że to kwestia tygodnia/dwóch jak znajdę czas i chęci do zrobienia tego. Jak skończę wrzucę tu na forum gotowca/instrukcję, to każdy kto potrafi sobie polutować będzie też mógł takie coś sobie zmontować.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #72
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Stąd ja od razu bym montował tą płytkę elektroniczną co pozwala wyłączać to na stałe (gdzieś był post o tym). I aku żyje dłużej, rozrusznik itd.
    Ja mam już wyuczony odruch przy uruchamianiu każdego samochodu:
    1. zapiąć pasy
    2. uruchomić silnik
    3. wyłączyć SS

  3. #73
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Ja mam wyłączone na stałe start stop. Jak zgłosiłem w serwisie że nie działa, powiedzieli że nieaktywowany i czy aktywować? Powiedziałem żeby nie.

    Czyli da się? Czy mnie ściemnili w serwisie? Podrążcie temat może się uda na stałe wyłączyć.

    A to że jest domyślnie włączone bez możliwości wyłączenia to tylko i wyłącznie kwestia chorych przepisów dotyczących emisji CO2, nikt o zdrowych zmysłach by tak tego nie wymyślił normalnie.

  4. #74
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    a może chodzi o tryb logistyczny którego przed wydaniem auta zapomnieli wyłączyć (każde auto z fabryki przychodzi z włączonym TL, natomiwast w procedurze przed wydaniem auta dealer ma to zmienić)? na nim z tego co pamietam artykuł od FCA o działaniu S&S nie aktywuje, jednak wiele innych rzeczy moze nie działać tak jak powinno. trzebaby poszukać.

    a moze faktycznie w tym WItech2 mają na to jakieś oddzielne ustawienie?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #75
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    U mnie jak zjechało z lawety to na zerówce trzeba było odblokować audio. Był w kompie komunikat.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #76
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Ja mam wyłączone na stałe start stop.
    A kontrolka na przycisku świeci czy nie? Bo jak świeci to faktycznie wyłączony, jak nie to niesprawny.

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a może chodzi o tryb logistyczny którego przed wydaniem auta zapomnieli wyłączyć (każde auto z fabryki przychodzi z włączonym TL, natomiwast w procedurze przed wydaniem auta dealer ma to zmienić)? na nim z tego co pamietam artykuł od FCA o działaniu S&S nie aktywuje, jednak wiele innych rzeczy moze nie działać tak jak powinno. trzebaby poszukać.

    a moze faktycznie w tym WItech2 mają na to jakieś oddzielne ustawienie?
    Ja odebrałem auto z niewykasowanym trybem transportowym. Pokazywało inaczej przebieg (jakaś literka była przed kilometrami), ale po jakimś przebiegu samo się przełączyło w normalny tryb. SS działał normalnie w trybie transportowym.

  8. #78
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    nie mogę Wam przekleić nic z dokumentu który dostałem do własnej wiadomości z FCA jako część odpowiedzi odnośnie ładowania, wcześniej się nie wczytywałem w S&S ale teraz widzę że faktycznie piszą o włączeniu/wyłączeniu w BCM, że jak jest włączone to ECU sprawdza warunki i decyduje kiedy zatrzymać i kiedy uruchomić silnik. powinno się to zatem dać zrobić.
    kolejna sprawa którą dobrze byłoby podrzucić Yani-emu od MESa, muszę zapytać tego jego znajomka jak najlepiej się bezpośrednio z nim skontaktować, bo pisanie parę razy na forum MESa z różnymi prośbami o nowe funkcje/parametry do 159/Giulietty (oficjalna ścieżka) przez lata raczej nie wiele dało
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Jak nie zapomnę, to podłączę się bezpośrednio po trasie w przyszły piątek (400 km) lub po powrocie w niedzielę.
    W piątek pojechałem do Berlina (400 km), dzisiaj wróciłem (kolejne 400 km) i poniżej zrzut z MES-a:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Po 400 km.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	53.0 KB
ID:	254995

    Odczyt zrobiony kilka minut po zaparkowaniu w garażu, na uruchomionym silniku.

  10. #80
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    dzięki. ja jeżdżę na krótkie odcinki, i raczej waham się w granicach 78-85% max. Już teraz nawet nie podłączam kompa - po prostu po zajechaniu gdzieś looknę sobie na taki mały voltomierz wpięty w gniazdo zapalniczki, i wiem, że jak mam na wolnych obrotach napiecie ładowania ok 13.5V to jest ok 80%, jak 12.7V to 85%, jak 14.4V to 75% lub mniej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 20:09
  2. Prośba o sprawdzenie parametrów
    Utworzone przez milek_22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 20:26
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 20:02
  4. Prośba o przeanalizowanie parametrów silnika
    Utworzone przez kak-tus w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 10:47
  5. Sprawdzenie parametrów programu ALFAOBD
    Utworzone przez samsung12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2011, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory