Strona 9 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 156

Temat: Stan aku i dzałanie IBS -prośba do tych z kablem OBD i MES o sprawdzenie 3 parametrów

  1. #81
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dzięki. ja jeżdżę na krótkie odcinki, i raczej waham się w granicach 78-85% max. Już teraz nawet nie podłączam kompa - po prostu po zajechaniu gdzieś looknę sobie na taki mały voltomierz wpięty w gniazdo zapalniczki, i wiem, że jak mam na wolnych obrotach napiecie ładowania ok 13.5V to jest ok 80%, jak 12.7V to 85%, jak 14.4V to 75% lub mniej.
    Robiłeś kiedykolwiek takie pomiary w swojej Giuliettcie? Ciekaw jestem, czy wartości są podobne, czy odbiegają od tych z Giulii.

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    A kontrolka na przycisku świeci czy nie? Bo jak świeci to faktycznie wyłączony, jak nie to niesprawny.
    Nie świeci się.

  3. #83
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Robiłeś kiedykolwiek takie pomiary w swojej Giuliettcie? Ciekaw jestem, czy wartości są podobne, czy odbiegają od tych z Giulii.
    nie, ale kiedys sprawdze

  4. #84
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    dzisiaj byłem w ASO rano i mam teraz ciekawą obserwację odnośnie ładowania. dostałem dzisiaj update BCM (Body Comp) i ICP (licznik) a do tego grzebaliśmy po kompach, poprosiłem gościa żeby mi zmienił kraj na Polskę (kilku użytkowników z polskiego rynku sprawdzało i każdy ma Portugalię) - tak sobie pomyślałem czy to bzdurne sterowanie alternatorem nie może być związane z ustawieniem kraju który ma status "ciepłego" a u nas powinien jednak być ustawiony tzw "zimny" rynek (choćby aku dostajemy większe).
    Wieczorem poobserwowałem ładowanie - cały czas wali 14.5V. w ASO auto podczas 3h updatów i grzebania stało podłączone do ładowania, więc wiedziałem że aku musi być w miarę dobrze naładowany. po powrocie do domu sprawdziłem w MESie i mam 86% naładowania aku. wcześniej przy tym naładowaniu miałbym brak ładowania czyli 12.7V.
    No i teraz nie wiem, czy to ten update BCM (BCM steruje ładowaniem), czy sprawa ustawienia kraju na Polskę.

    Może tak dla zaspokojenia mojej ciekwaości, a bardziej potencjalnie poprawy sytuacji forumowiczów cierpiących na problemy z aku, ktoś z forumowiczów kto ma MESa i GIulie bez SGW(@kozak, [MENTION=1850]prezes-tk[/MENTION], [MENTION=73165]azar[/MENTION]), może byście sprawdzili jaki macie stan naładowania aku, jeśli powiedzmy powyżej 80%, potwierdzilibyście obniżone ładowanie (80% 13.5V, >85% 12.7V), potem zmienili kraj na Polskę i jeszcze raz sprawdzili napięcie ładowania?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #85
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    ok postaram się to ogarnąć w sobotę ale nie wiem jak z czasem będzie. Swoją drogą to niedorzeczny pomysł aby prekonfigurować działanie podzespołu wg kraju. A jak ktoś sprzeda samochód od Irkucka z Portugalii? I to jeszcze tak kluczowy element jak akumulator, który odpowiada za rozruch samochodu i całą jego (skomplikowaną) elektronikę
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #86
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    ok postaram się to ogarnąć w sobotę ale nie wiem jak z czasem będzie. Swoją drogą to niedorzeczny pomysł aby prekonfigurować działanie podzespołu wg kraju. A jak ktoś sprzeda samochód od Irkucka z Portugalii? I to jeszcze tak kluczowy element jak akumulator, który odpowiada za rozruch samochodu i całą jego (skomplikowaną) elektronikę
    ale samochody różnią się wyposażeniem w zależności od rynku na który trafiają, przecież to normalna sprawa. inne pojemności aku (w Giulii były bodajże 80Ah i 95Ah, do nas trafiały te drugie bo jesteśmy "zimnym" krajem), inne rozruszniki, inne alternatory, dodatkowe dogrzewanie(PTC w dieslach) itp itd, czemu więc nie robić różnic w firmwarze w zależności od ustawionego rynku jeśli chodzi o potrzeby ładowania, gorsze warunki dla aku i cięższy start silnika? czasem zalecane lepkości oleju się różnią. jak najbardziej ma sens też zmiana pewnych parametrów auta w kompach w zależności od miejsca użytkowania (choć inteligentniej byłoby brać pod uwagę obecne warunki, czyli temperatura(tu garaż może zaburzać) lokalizację wg GPS itp - pewnie kiedyś tego się doczekamy.

    sprawdź i daj znać. a jak będziecie jechali na serwis, to żebyście nie przeliczyli się tak jak ja - myślałem że jadę na 15minut pogrzebać w ustawieniach 3-4 kompów, a przez updaty zeszło 3.5h.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #87
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    dzisiaj znowu popatrzylem na ladowanie - tylko po starcie przez chwilke bylo 13.2 i tak w ciagu 1minuty wzroslo do 14.4V i tak zostalo. pisze o sytuacji na wolnych obrotach - przy przyspieszaniczy jezdzie ze stala predkoscia nie patrzylem bo trzeba patrzyc na droge a nie wykrecac sie zeby zobaczyc co pokazuje voltomierz w schowku. moze podlacze MESa i zrobie loga z jazdy zeby miec pelna wiedze
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #88
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    info dla tych którzy twierdzą ze jazda na krótkie odcinki typu do pracy 7.5km, z powrotem 7.5, potem np dojazd do sklepu 3km, dojazd do innego 2km, powród do domu 2km, nie mają szans naładować aku. od czasu tej zmiany o której pisałem 5 dni temu, naładowanie aku wzrosło z 86% do 90%. algorytm teraz jest taki jak być powinien na nasze warunki czy takie warunki jeżdżenia, zapalam, na wolnych 13.2V i przez ok 1minutę sobie rośnie (może IBS testuje jakie są prądy ładowania żeby uniknąć za dużych zaraz po rozruchu, podczas hamowania jednak od razu jest 14.4V też przez tą 1 minutę) w każdym razie po ok minucie juz stale jest 14.4V.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #89
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ok nie sądziłem, że takie rzeczy są podpięte pod kraj. Trochę to słabe. Algorytm powinien działać dynamicznie albo nawet z ustawień infotainment czy nawet gps. Warto, żeby ASO wiedziało o tym bo zdaje się, że nie mają pojęcia. Pytanie dlaczego twój egzemplarz nie miał ustawionej Polski?

    Sądząc po moich zerowych problemach z aku mam ustawioną Polskę.
    btw nie udało mi się odwiedzić serwisu w weekend :/
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #90
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    NIe wiem czy to ustawienie kraju czy update BCM zmienił zachowanie. Ten update to jakaś nowość, 3 tyg temu jeszcze nie był dostępny. To po pierwsze.

    Po drugie ciekawa sprawa. MES czytał mi Portugalię. W ASO tez przeczytało Portugalię, więc wymusiłem żeby gość zmienił na Polskę. MES jednak dalej widzi Portugalię. Ale zawartość w proxi się zmieniła po tym serwisie (Ctrl+Alf+C będąc w Proxi w MES) - 2 bajty, mogę wkleić jeśli kogoś interesuje.
    Nie puszczaliśmy Proxi w ASO, ale niektóre zmiany nie wymagają pełnego proxi, a dotykają obszaru pamięci które zapisuje się podczas wykonywania proxi.
    Może był jakiś błąd w tablicach kodów krajów, MES to przyjął jak jest, i teraz zarówno kod Polski jak i Portugalię wyświetla jako ten sam kraj. MOże podeślij mi ten zrzut od Ciebie hex-ów z proxi, porównam te 2 bajty i powiem Ci czy masz tak jak miałem, czy tak jak mam teraz. W razie czego zgłoszę buga gościowi z MESa (juz mam kontakt z jego znajomym, ale próbuję nawiązać bezpośrednią znajomość, bo w MESie jest trochę braków).

    Portugalię ma ustawionych wg MES jeszcze 2 innych forumowiczów, ale znów, podejżewając błąd ludzki w przypisaniu kodowania/dekodowania, moze być tak że 2 różne kody widzi jako Portugalię, mimo że jeden to Polska tak naprawdę. Portugal i Poland - koło siebie w tablicy, o błąd ludzki łatwo (ileż to oficjalnych tablic z błędami widziałem - jena cyfra kliknięta obok, albo duplikat) - wszystko tworzą tylko ludzie a różnie to jest ze sprawdzaniem.

    A zerowe problemy mogą wynikać z tego że jeździsz np dłuższe odcinki.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 20:09
  2. Prośba o sprawdzenie parametrów
    Utworzone przez milek_22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 20:26
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 20:02
  4. Prośba o przeanalizowanie parametrów silnika
    Utworzone przez kak-tus w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 10:47
  5. Sprawdzenie parametrów programu ALFAOBD
    Utworzone przez samsung12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2011, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory