Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 129

Temat: Dodanie kamery i czujnikow parkowania

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    z ciekawości, a wcześniej miałeś co? raczej też 051... ASO nie ma dostępu do wersji firmwarów - wiem bo walczę o udpate mojej 059 do nowszej. z róznymi diagnostami w ASO próbowaliśmy znaleźć z ich kompów serwisowych. próbowałem też bezpośrednio przez dział TESEO (ten który w imieniu wszystkich polskich salonów gada z Włochami o problemach które wykraczają poza kompetencje serwisów), i też nic nie osiągnąłem. udpaty infotainmentu nie są robione przez OBD/Witech2 tylko przez USB. jedyny link jaki ASO mają do firmwarów to w ramach jakiegoś TSB odnośnie problemów z bluetoothem dla starszych wersji ze starym frimwarem - tam w instrukcji rozwiązania problemu był link do wersji 002.costam.055 i to jedyny link jakim da sie znaleźć z poziomu diagnostów ASO.

    EDIT,
    kampania 8223 to uszczelnienie przed możliwością zalania woda BCM. pewnie przy okazji sprawdzili updaty przez OBD (o ile, bo obowiązku chyba nie mają), ale radia czy map to na pewno nie ruszają
    Ale coś musieli zrobić z softem bo np. Zamykanie klapy po tym dziala płynnie A wcześniej tak zamulalo, nie wiem jaki był wczesniej. Ogólnie nie ma za bardzo nikogo zeby wiedział dobrze z przysłowiowej pierwszej ręki. Wszystkie info jakie znajduje to na zagranicznych forach.. tak teraz czytam o tej mojej wersji softu to różne sprzeczne informacje są.. dziwię się że tego niedopracowali.. przeżyje bez tego ale jakby się dało to fajnie byłoby mieć

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    na klapę to update jest do innego kompa, pewnie BCM, to zrobili przez OBD podłączając standardowo Witech2 i pozwalając a update.

    moja wiedza to też tak dzięki grzebaniu po forach a troche i na czuja bo jakieś tam doświadczenie mam po 9+ latach posiadania różnych alf i zagłębiainu się w niektóre tematy. niestety wiedzy z pierwszej ręki to nikt nie ma - tu by trzeba było jakiegoś inżyniera z FCA który na lewo puszcza farbę, a takich raczej nie ma.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    EDIT,
    kampania 8223 to uszczelnienie przed możliwością zalania woda BCM. pewnie przy okazji sprawdzili updaty przez OBD (o ile, bo obowiązku chyba nie mają), ale radia czy map to na pewno nie ruszają
    Uszczelnienie czyli coś do zrobienia mechanicznie? Bo mi się wydaje że u mnie 8223 tylko nowy soft wgrywali.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    145/159/Gulietta/Stelvio
    Postów
    6

    Domyślnie

    To podsumowujac:
    - moj soft to 002.009.55 (sam zauktualizowalem z .43) - czyli stary hdw
    - za zadne skarby nie moge znalezc daty produkcji, ale data wydania karty pojazdu to 18.10.2017
    - VIN to ZARFAHBN4J7B86819
    - super cena to 170k z pakietem przegladow na 3 lata

    CarPlay/AA to fanaberia, ale czujniki parkowania i kamera nie. Czy dobrze rozumiem, ze na te chwile jedyna opcja to kupic czujniki uniwersalne i zamontowac bzyczek?
    Na Alle jest troche kamer i modulow do Giuli, czy da sie to podlaczyc i aktywowac w systemach auta?
    Ostatnio edytowane przez dwilk ; 27-12-2018 o 12:00

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Kamerę dolozysz ale prawdooobnie jej nie aktywujesz, chłopaki z Włoch piszą że mes tego nie zrobi. Mes włączy tylko to co było dozwolone przez fabrykę. Nic nowego..

    Program Leonardo to ogarnia ale czy w pl ktoś jest z tym? Niewiadomo. Ja dołożyłem przednie czujniki osobno, podpialem się pod pedal hamulca, ale czasem wariuja, są genelralnie za nisko (skierowane ku górze jak ori) i potrafią piszczec przy naciśnięciu hamulca, ori się wyłączają chyba po przekroczeniu jakieś tam prędkości i to jest ok, ale w dodatkowych nie ma tej opcji.... (ja mam czujniki steelmate, nie jakis chińczyk)

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Uszczelnienie czyli coś do zrobienia mechanicznie? Bo mi się wydaje że u mnie 8223 tylko nowy soft wgrywali.
    to była akcja dla stelvio tylko - woda potrafiła dostawać się na kable/wtyki i sam Body COmputer powodując różne jaja i usterki. W Giulii nie było tego problemu (choć w Q było też coś podobnego jeśli chodzi o jeden z ECU - w Q są 2 ECU)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dwilk Zobacz post
    Na Alle jest troche kamer i modulow do Giuli, czy da sie to podlaczyc i aktywowac w systemach auta?
    radio dla wersji bez i z kamerą jest akurat takie same z tego co sprawdzałem w ePerze dla innego wariantu, pewnie podobnie jest dla Twojego (pogrzeb w ePerze i sprawdź dla Twojej konfiguracji)

    W MES jest niby opcja dla aktywowania kamery, ale czy to działa?

    Nie wiem też czy masz wiązki czy nie musiałbyś dorabiać (choć z reguły w przypadku AR przed liftem jest dużo wiązek nadmiarowych)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Kamerę dolozysz ale prawdooobnie jej nie aktywujesz, chłopaki z Włoch piszą że mes tego nie zrobi. Mes włączy tylko to co było dozwolone przez fabrykę. Nic nowego..
    Program Leonardo to ogarnia ale czy w pl ktoś jest z tym?
    to sprawdzone info ?
    bo wg listy std cars obslugiwanych przez Leonardo to nie widze nigdzie ani żulii ani stelvio

    w

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Info z forum włoskiego, oni tylko Leonardo używają.

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    wiesz ile kosztuje leonardo i czy trzeba wykupywać odnowienia licencji np co rok?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    idąc na leniwca i po milenialsowemu to poprosze o linka bo google za trudne

    w

Podobne wątki

  1. [159] Czujniki parkowania dodanie
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 10:41
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 06:19
  3. [159] domontowanie czujnikow parkowania z tylu
    Utworzone przez AlfaRomeo156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 21:46
  4. [159] Cos do czujnikow nie mam szczescia - Niezdecydowana rezerwa
    Utworzone przez Wrath w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 20:45
  5. [145] Problem z klimatyzacja. Opis czujnikow.
    Utworzone przez themim w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 12:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory