Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 129

Temat: Dodanie kamery i czujnikow parkowania

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Rozumiem ze nie da sie to tekst z serwisu w 2003 roku jak zakładałem do stilo nawi to tez nie dało sie i nie bylo interfejsów tak ja teraz.

    - - - Updated - - -

    Taniej kupić używkę na aledrogo i zakodować ale nie w serwisie bo oni swoim kompem nie dadzą rady.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Rozumiem ze nie da sie to tekst z serwisu w 2003 roku jak zakładałem do stilo nawi to tez nie dało sie i nie bylo interfejsów tak ja teraz.

    - - - Updated - - -

    Taniej kupić używkę na aledrogo i zakodować ale nie w serwisie bo oni swoim kompem nie dadzą rady.

    ten rynek sie rozwinie, jak tylko auto potraca gwrancje, bedzie ich na tyle duzo na rynku wtornyn, bedzie zainteresowanie

    W

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    .. i będą w pełni rozwinięte narzędzia typu MES (dziś ma tylko część modułów) czy AlfaOBD (jeszcze nie ma w ogóle wsparcia GIulii/Stelvio), do tego do tego czasu trochę desperatów przejdzie przez różne retrofity, sprawdzi narzędzia OBD, tak więc nie będzie strachu. Do tego zacznie pojawiać się więcej aut rozbitych które poszły na demontaż na części i będzie można się pobawić w retrofity.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Na Ali znalazlem takie cudo PLN 3,297.41 31%OFF | Dla Alfa Romeo Stelvio 2017 2018 Liandlee Car Multimedia Akcesoria CarPlay 10.25 cal GPS Radio Oryginalny System Nawigacji NAVI
    https://s.click.aliexpress.com/e/bhzojka9

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwilk Zobacz post
    Po VIN da sie sprzwdzic date produkcji?
    Jesli tak to: ZARFAHBN4J7BXXXXX
    Znalazłem na jedym forum ze samochody wyprodukowane po 11 grudnia 2017 powinny mieć możliwość dodania android auto.. https://www.stelvioforum.com/forum/s...ead.php?t=7249

    Nie wiem skąd ta data no ale zakladam ze coś w tym jest moje niestety z konca listopada jest

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    wg mojej wiedzy, gdzieś mniej więcej od połowy listopada 2017 do aut na Europę wkładali nowy hardware. w USA od lipca 2017 (bo tam sprzedawali auta już jako AA/CP Ready w 2017 jako MY2018). Wg jakiś tam spekulacji, łatwo rozpoznać po tym jaki masz firmware wgrany, jeśli 002.xxx.xxx to masz stary hardware, musi zaczynać się od 05x.xxx.xxx.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wg mojej wiedzy, gdzieś mniej więcej od połowy listopada 2017 do aut na Europę wkładali nowy hardware. w USA od lipca 2017 (bo tam sprzedawali auta już jako AA/CP Ready w 2017 jako MY2018). Wg jakiś tam spekulacji, łatwo rozpoznać po tym jaki masz firmware wgrany, jeśli 002.xxx.xxx to masz stary hardware, musi zaczynać się od 05x.xxx.xxx.
    Hmm no to nie wiem, z tego co wiem w czasie akcji serwisowej 8223 mi zaktualizowali Soft i teraz mam 051... pełna wersja na załączonym zdjęciu. Wyslalem zapytanie do Serwisu napisali że nie da rady dobrać android auto ale nie wiem czy to kwestia ze sie nie da czy oni nie mogą jako ze auto nie miało w specyfikacji.. swoja droga ciekawe czy ktoś tak zaktualizował po zakupie zeby dołożyć android auto


    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    no to masz nowy hardware - jest dobrze.

    niby te wersje pod AA mają więcej gniazd USB w schowku i niektórzy na innych forach sugerowali wymianę, ale nie wiem po co ja bym to olał - wg jakiś prostych schematów jakie któs na foru wrzucał to tylko USB/AUX podłaczone pod radio.

    na początek spróbuj upgrade do nowszej wersji firmwaru (sciągasz plik na pendrive i robisz go z USB). w wątku o Android auto kiedyś podlinkowywałem temat do alfaowner i tam są linki do nowszego firmwaru(ale korzystaj z tych z nowszych postów, bo linki do serwerów FCA poblokowali parę miesięcy temu loginami). są też instrukcje jak to zrobić (jaki format na pendrive itp)
    jak nie znajdziesz to na alfaclub.it też jakieś linki się przewijają, albo któryś z kolegów który robił update albo zapisał plik Ci udostępni. jedyna wersja która krąży po necie obecnie do nowego hardwaru to 056.xxx.xxx, ona na pewno ma AA (choć jest odległa od obecnych, ja ma 059.xxx.xxx od czerwca 2018 był 072.xxx.xxx a potem na jesień 081.xxx.xxx).

    pytanie tylko czy odblokuje się samo AA czy coś trzeba jeszcze gdzieś zmienić - nie wiem, ale warto spróbować (w każdym razie w MES nie ma na to żadnego ustawienia). Wg tego co widziałem gdzieś instrukcję dla ASO z USA odnośnie updatu to tylko robili wgranie nowego firmwaru.

    jak zadziała to podeślesz mi flaszkę
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no to masz nowy hardware - jest dobrze.

    niby te wersje pod AA mają więcej gniazd USB w schowku i niektórzy na innych forach sugerowali wymianę, ale nie wiem po co ja bym to olał - wg jakiś prostych schematów jakie któs na foru wrzucał to tylko USB/AUX podłaczone pod radio.

    na początek spróbuj upgrade do nowszej wersji firmwaru (sciągasz plik na pendrive i robisz go z USB). w wątku o Android auto kiedyś podlinkowywałem temat do alfaowner i tam są linki do nowszego firmwaru(ale korzystaj z tych z nowszych postów, bo linki do serwerów FCA poblokowali parę miesięcy temu loginami). są też instrukcje jak to zrobić (jaki format na pendrive itp)
    jak nie znajdziesz to na alfaclub.it też jakieś linki się przewijają, albo któryś z kolegów który robił update albo zapisał plik Ci udostępni. jedyna wersja która krąży po necie obecnie do nowego hardwaru to 056.xxx.xxx, ona na pewno ma AA (choć jest odległa od obecnych, ja ma 059.xxx.xxx od czerwca 2018 był 072.xxx.xxx a potem na jesień 081.xxx.xxx).

    pytanie tylko czy odblokuje się samo AA czy coś trzeba jeszcze gdzieś zmienić - nie wiem, ale warto spróbować (w każdym razie w MES nie ma na to żadnego ustawienia). Wg tego co widziałem gdzieś instrukcję dla ASO z USA odnośnie updatu to tylko robili wgranie nowego firmwaru.

    jak zadziała to podeślesz mi flaszkę
    Ok to musze spróbować jakby sie udalo to postawię flaszkę i to konkretna

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Hmm no to nie wiem, z tego co wiem w czasie akcji serwisowej 8223 mi zaktualizowali Soft i teraz mam 051...
    z ciekawości, a wcześniej miałeś co? raczej też 051... ASO nie ma dostępu do wersji firmwarów - wiem bo walczę o udpate mojej 059 do nowszej. z róznymi diagnostami w ASO próbowaliśmy znaleźć z ich kompów serwisowych. próbowałem też bezpośrednio przez dział TESEO (ten który w imieniu wszystkich polskich salonów gada z Włochami o problemach które wykraczają poza kompetencje serwisów), i też nic nie osiągnąłem. udpaty infotainmentu nie są robione przez OBD/Witech2 tylko przez USB. jedyny link jaki ASO mają do firmwarów to w ramach jakiegoś TSB odnośnie problemów z bluetoothem dla starszych wersji ze starym frimwarem - tam w instrukcji rozwiązania problemu był link do wersji 002.costam.055 i to jedyny link jakim da sie znaleźć z poziomu diagnostów ASO.

    EDIT,
    kampania 8223 to uszczelnienie przed możliwością zalania woda BCM. pewnie przy okazji sprawdzili updaty przez OBD (o ile, bo obowiązku chyba nie mają), ale radia czy map to na pewno nie ruszają

    EDIT2. co do flaszki, to spoko, jak CI zadziała to fajnie, ale nie musisz czuć się zobowiązany- na forum działam non-profit, pomogłem przez lata wielu ludziom przy różnych retrofitach (głównie Giulietta/159), problemach, doradztwie. piwa z tego powodu jeszcze nie wypiłem nawet jednego, ale wystarcza mi satysfakcja że coś udało się zrobić/rozwiązać problem
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 27-12-2018 o 01:55
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Czujniki parkowania dodanie
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 10:41
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 06:19
  3. [159] domontowanie czujnikow parkowania z tylu
    Utworzone przez AlfaRomeo156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 21:46
  4. [159] Cos do czujnikow nie mam szczescia - Niezdecydowana rezerwa
    Utworzone przez Wrath w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 20:45
  5. [145] Problem z klimatyzacja. Opis czujnikow.
    Utworzone przez themim w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 12:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory