Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Giulia 200KM vs BMW 320i 184PS sedan (rok produkcji 2017/2018) ew. diesle

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Co do zakrętów na autostradzie przy dużej prędkości w Giulii to się nie zgodzę - w trybach N/D jest super. Lubię nawet w D bo jest trochę cięższa do kręcenia wtedy kierownica. Układ nie jest narowisty na autostradzie jak ktoś pisał - może to kwestia przyzwyczajenia, może przy jeździe testowej takie odczucia? Piszę o 200PS benzyna RWD.

    W ogóle układ kierowniczy, wyważenie i aerodynamika tego auta to bajka, wszystko się cudownie zgrywa w niesamowite odczucia i pewność prowadzenia, nie ważne czy szybko czy wolno, czy ostre czy lekkie zakręty.

    Nie zauważyłem też większych problemów ze zwrotnością, dla mnie jest super. Być może jest mniej zwrotna w wersji Veloce, którą nie jechałem, przez Q4 (niektórzy narzekają).

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Nie zauważyłem też większych problemów ze zwrotnością, dla mnie jest super. Być może jest mniej zwrotna w wersji Veloce, którą nie jechałem, przez Q4 (niektórzy narzekają).
    Tak Veloce jest zdecydowanie mniej zwrotna i ma większy promień skrętu.

    W zakrętach musi się prowadzić lepiej ze względu chociażby na długość, rozkład masy i preferowany napęd na tył.

    Natomiast źle się prowadzi przy mocno skręconych kołach i małych prędkościach. Jest efekt kwadratowych kół.
    Ostatnio edytowane przez azar ; 03-01-2019 o 15:10
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Serio? Przecież to dużo większy samochód z mniejszą widocznością?

    Ja mam totalnie inne zdanie.
    Mam obecnie i Giuliettę i Giulię i jak mam podjechać do galerii na zakupy to biorę Giuliettę. Jest bardziej zwrotna z ciasnych zakrętach podziemnych parkingów, jest mniejsza i łatwiej o miejsce jak jakiś debil krzywo stanie, dostęp do bagażnika jest o wiele lepszy. Nie dostaniesz klapą w łeb i nie musisz nurkować żeby coś wpakować na koniec bagażnika. Widoczność dużo lepsza. W trasę oczywiście jest odwrotnie bo Giulietta jest głośna i więcej pali, gorzej się prowadzi przy większych prędkościach.

    Giulietta ma twardsze zawieszenie? Serio? Może Veloce ale nie piszesz że przesiadłeś się z Giulietty Veloce.


    Co? Nie ma chyba samochodu tak precyzyjnie informującego kierowcę co się dzieje z kołami jak Giulia.
    Jak kupowalem Giuliette to nie bylo przewidzianych czujnikow na przod ani kamery na tyl. Nie bylo wtedy tez wersji veloce, mialem dokupiony pakiet sport gdzie zawieszenie mialo byc "sportowe" a do tego niskoprofilowki. Bylo sztywno i twardzo ale przy duzych predkosciach stabilnie. Do mojego super ciasnego miejsca parkingowego musialem wjezdzacac Giuliettą na dwa albo na trzy razy. Teraz wjezdzam Giulia na raz i moge zaparkowac tylem do sciany bez obawy, ze nie bede mogl otworzyc tylnej klapy bagaznika. A ile razy walnalem czolem w Giulietcie w ta bezsensowna, gorną pokrywe przestrzeni bagazowej...

    Podejrzewam, ze wersja AWD z przednia osia rowniez napedowa, nie jest juz tak zwrotam tj w RWD. Tak samo pewnie ze wspomaganiem.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Problemy w F30 z pompą oleju, zdarzały się w poprzednim silniku sprzed liftingu, N47.
    W nowym B48, który jest w F30 po lifcie i nadchodzącym G20 tych problemów nie ma i jednostka napędowa jest bezawaryjna.
    LPG w obu autach sobie odpuść. Wysokie koszty, mało kto to umie zamontować.

    F30 nie ma w ogóle podejścia do Giulii w żadnym aspekcie. To auto wypuszczono na rynek w 2012 roku i to widać. F30 nie dorównuje Giulii w niczym. Moim zdaniem F30 jest w ogóle nie warte zakupu, szczególnie ze względu na pojawienie się nowego G20, które jest podobno dużo lepsze. Pierwsze jazdy testowe odbyły się już w Portugalii i podobno jest o wiele lepsze od poprzednika. Dalej nie dorównuje Giulii w kwestii prowadzenia, ale jest większe, bardziej pojemne, cichsze, lepiej wykonane i wyposażone. Skontaktuj się z brokerem BMW. Oferują oni w marcu na G20 do produkcji rabat 25% i 3 lata gwarancji. W podstawie dostajesz światła LED, czujniki przód parkowania przód/tył z kamerą cofania i parę innych dodatków, za które w Giulii trzeba dopłacać. Na mój konfig za 208 tysięcy (SportLine, kremowe skory, czarna podsufitka, łopatki i parę innych gratów) broker zaoferował nieco ponad 150. Jeśli chciałbym za tę cenę podobnie wyposażoną Giulię Super, musiałbym szukać jej na stocku, bo dealerzy alfy są niechętni do dawania dużych rabatów na auta do produkcji.

    Moim zdaniem powinieneś poczekać do premiery G20 i wtedy zadecydować.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie

    Chyba trochę za wcześnie, żeby stwierdzić, że poprawione silniki 2,0 w BMW są już idealne, tak samo zresztą jak 2.0 w Alfie. Różnica jest taka, że w BMW starsze wersje się sypały na potęgę a w Alfie wcześniejszy TBI nie sprawiał większych problemów. Dlatego wybór nowego silnika w Alfie obarczony jest mniejszym ryzykiem niż w BMW.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Bez przesady, B48 został wprowadzony w roku 2014, a mamy 2019. Wystarczy pogrzebać w internecie aby się przekonać, że nowy silnik nie ma problemów z pompą oleju. Moim zdaniem to bezpieczniejszy wybor, niż 2.0 tbi w giulii, które jest na rynku od grudnia 2016. I nie, nie jest to ten sam silnik, co 1.75 tbi. Chyba nie ma na forum benzynowej Giulii z przebiegiem ponad 100k km, a F30 jeździ takich na pęczki.

    Oczywiście może się okazać, że 2.0 tbi będzie pancerne, ale odradzanie BMW na bazie problemów z silnikiem, który poprawiono w 2014 to wprowadzanie w błąd.

    Inna sprawa, że F30 jest samochodem, który nie dorównuje Giulii w żadnym aspekcie i w ogóle bym go nie rozważał. Co innego C klasa po lifcie, Stinger, czy nadchodzące BMW G20.
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 04-01-2019 o 14:02

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    2.0 tbi nie jest pancerne, jest aluminiowe moze to pomoze

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post

    Inna sprawa, że F30 jest samochodem, który nie dorównuje Giulii w żadnym aspekcie i w ogóle bym go nie rozważał. Co innego C klasa po lifcie, Stinger, czy nadchodzące BMW G20.
    No to w zasadzie odpowiedź na pytania OP. Giulia to inna liga jeśli chodzi o architekturę auta w porównaniu do F30. Od założeń konstrukcyjnych, poprzez zawieszenie, hamulce, użyte materiały czy na dynamice kończąc. G20 zapowiadało się ciekawie dopóki nie zacząłem więcej o nim czytać, póki co (od strony technicznej) wygląda na odświeżone F30 ze swoim "premiumowym" MacPhersonem z przodu.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    No to w zasadzie odpowiedź na pytania OP. Giulia to inna liga jeśli chodzi o architekturę auta w porównaniu do F30. Od założeń konstrukcyjnych, poprzez zawieszenie, hamulce, użyte materiały czy na dynamice kończąc. G20 zapowiadało się ciekawie dopóki nie zacząłem więcej o nim czytać, póki co (od strony technicznej) wygląda na odświeżone F30 ze swoim "premiumowym" MacPhersonem z przodu.
    Alfa jest trochę gorsza, ale nie aż tyle żeby pisać że to inna liga

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    I co z tego, że ma kolumny z przodu, a nie wielowahacz? 911 ma 4x kolumny i nikt nie narzeka.
    Auto z napędem na tył może mieć mcphersona i nie widzę dużej przewagi nad wielowahaczem.
    XC90 ma resory piórowe z tylu i nikt nic nie mówi. W konstrukcji zawieszenia jest o wiele więcej zmiennych, niż tylko kolumna/belka/wielowahacz

    Jakiś czas temu jalopnik wrzucał bardzo duży artykuł na temat zawieszenia w G20. Poczytaj to się dowiesz, dlaczego jest najlepsze w klasie (nie mowie o układzie kierowniczym, który w Giulii jest ponoć lepszy).

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju Giulia 2.0 200KM
    Utworzone przez darkkn1ght w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 06-02-2021, 16:09
  2. Alfa Giulia do śłubu 08.09.2018 Kraków poszukiwana
    Utworzone przez Jang0 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2018, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory