Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Stuki w kierownicy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie Stuki w kierownicy

    Witam

    Mam problem od jakiegoś czasu w mojej Giuli zauważyłem że przy skręcie kierownicy w lewo lub prawo czuje na kierownicy pojedyńcze stuknięcie tak jak by coś przeskakiwało.

    Czy ktoś z was też to zauważył.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    u siebie nic takiego nie zauważyłem, ale coś mi się kołacze po głowie, że ktoś na forum wspomniał o wymianie u niego kolumny kierownicy (powodów nie pamietam) - może sie odezwie o co chodziło.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    U mnie była wymiana maglownicy ale na prv ustaliliśmy że to raczej coś innego. Miałem też wymieniane coś przy kierownicy bo było tarcie przy skręcaniu al to też nie w stylu stuknięcia.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    A pamietasz co Ci wymienili przy tej kierownicy
    Czy ci piszczała przy skrętach jak by sama o siebie tarła

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    U mnie też wymieniona kolumna kierownicy przy przebiegu ok 20.000 km. Były wyczuwalne stuki podczas skrętu chyba w lewo na parkingu (to nie przez runflat`y). Warto to skontrolować.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Capone Zobacz post
    U mnie też wymieniona kolumna kierownicy przy przebiegu ok 20.000 km. Były wyczuwalne stuki podczas skrętu chyba w lewo na parkingu (to nie przez runflat`y). Warto to skontrolować.
    Skąd dokładnie dochodziły te stuki?
    U mnie słychać stuki z okolic prawego przedniego zawieszenia, tylko przy prędkości poniżej 5km/h przy prostowaniu kół po wcześniejszym skręcie w prawo.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Skąd dokładnie dochodziły te stuki?
    U mnie słychać stuki z okolic prawego przedniego zawieszenia, tylko przy prędkości poniżej 5km/h przy prostowaniu kół po wcześniejszym skręcie w prawo.
    to już bardziej brzmi jak maglownica
    Po prostu przejedź się do serwisu na diagnozę

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zenek868 Zobacz post
    A pamietasz co Ci wymienili przy tej kierownicy
    To były chyba jakieś obudowy/osłony.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Skąd dokładnie dochodziły te stuki?
    U mnie słychać stuki z okolic prawego przedniego zawieszenia, tylko przy prędkości poniżej 5km/h przy prostowaniu kół po wcześniejszym skręcie w prawo.

    o to ja mam podbnie jak prostuje koła to słyszę stuk ale tylko jeden narazie jak by coś na zębatce przeskakiwało , a poza tym to piszczy mi kierownica przy skrętach prawo lewo

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar fabienb
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zenek868 Zobacz post
    Witam

    Mam problem od jakiegoś czasu w mojej Giuli zauważyłem że przy skręcie kierownicy w lewo lub prawo czuje na kierownicy pojedyńcze stuknięcie tak jak by coś przeskakiwało.

    Czy ktoś z was też to zauważył.
    Mam to samo w stelvio. Przy skrecaniu w lewo albo w prawo slysze pojedynczy stuk. Wymienili mi przekladnie kierownicza, wahacz, poloske i dalej to samo. Za kazdym razem oddaja auto mowiac, ze cisza serwis porazka

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał fabienb Zobacz post
    Mam to samo w stelvio. Przy skrecaniu w lewo albo w prawo slysze pojedynczy stuk. Wymienili mi przekladnie kierownicza, wahacz, poloske i dalej to samo. Za kazdym razem oddaja auto mowiac, ze cisza serwis porazka
    witam,
    chciałbym odświeżyć temat ... czy komuś udalo sie zdiagnozować ten pojedynczy stuk (czasami x2). Nie jest to wina opon/ustawienia kół przy manewrowaniu na parkingu jak było to opisywane w innym wątku. To jest stuk.
    U mnie objawia sie to (stuk/przeskok) najwyrazniej 100/100 przypadków, gdy cofam z podjazdu spod domu (minimalne wzniesienie) ze skręconymi kołami w lewo i wjeżdzam na prostą/płaską drogę. Ale nie jest to reguła, bo na płaskiej nawierzchni, np. parking, mała predkość podczas cofania, ze skręconymi kołami jest to samo. To są przypadki 100/100. Podczas ruszania lub bardzo wolnej jazdy na wprost ze skręconymi kołami objaw jest ten sam, ale z mniejszą częstotliwością.
    Nie czuć tego na kierownicy, a tylko słychać, że stuk dochodzi z okolic zawieszenia, albo przekładni kierowniczej.
    Przekładnia kierownicza/maglownica ?
    Podczas normalnej jazdy nic nie stuka, nie puka, auto prowadzi sie bez zarzutów.
    AR Giulia, przebieg 75kkm

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 31-01-2020 o 06:08

Podobne wątki

  1. [159] Głośne stuki przy obrocie kierownicy na postoju
    Utworzone przez Johyyn w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2018, 08:59
  2. stuki w kierownicy
    Utworzone przez a.g.x.x w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 15:10
  3. Drgania kierownicy oraz stuki póki na wybojach.
    Utworzone przez krisday w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 17:17
  4. [145] Stuki z przodu auta po przekręceniu kierownicy
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-08-2012, 11:56
  5. Problem z zawieszeniem, stuki w kierownicy POMOCY??
    Utworzone przez perseus21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 21:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory