Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 95

Temat: Wideorejestrator w Giulii

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie Wideorejestrator w Giulii

    Przydarzyło mi się być ostatnio odbiorcą agresji drogowej i postanowiłem zaopatrzyć się w wideorejestrator. Żona dawno namawiała mnie na zakup tego gadżetu, natomiast powstrzymywała mnie umiarkowana uroda kamer przyklejonych do szyby, ale pojawiła się na rynku kamerka o przyjemnym designie i dobrych parametrach. Kupiłem navitel r1000, przykleiłem pod lusterkiem i gdybam teraz jak na stałe podłączyć to do instalacji elektrycznej auta. Chciałbym aby zasilanie było ciągłe, bo jest funkcja parking z detektorem ruchu. Ktoś wpinał się może w konsolkę z oświetleniem, a może puszczał przewód w słupku? Proszę o dzielenie się doświadczeniami z demontażu tapicerki, miejsc wpięcia itp..


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Ostatnio edytowane przez Azalgo ; 16-01-2019 o 20:49

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    strzegom
    Auto
    alfa romeo stelvio
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Przydarzyło mi się być ostatnio odbiorcą agresji drogowej i postanowiłem zaopatrzyć się w wideorejestrator. Żona dawno namawiała mnie na zakup tego gadżetu, natomiast powstrzymywała mnie umiarkowana uroda kamer przyklejonych do szyby, ale pojawiła się na rynku kamerka o przyjemnym designie i dobrych parametrach. Kupiłem navitel r1000, przykleiłem pod lusterkiem i gdybam teraz jak na stałe podłączyć to do instalacji elektrycznej auta. Chciałbym aby zasilanie było ciągłe, bo jest funkcja parking z detektorem ruchu. Ktoś wpinał się może w konsolkę z oświetleniem, a może puszczał przewód w słupku? Proszę o dzielenie się doświadczeniami z demontażu tapicerki, miejsc wpięcia itp..


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Witam podepnę się pod temat i jeśli ktoś ma doświadczenia z montażem dyskretnej kamerki do stelvio by nic nie wisiało to proszę się podzielic

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    Również podpinam się , może by tak zlecić serwisowi montaż ? Będąc ostatnio na wymianie , widziałem w ich gablotach sprzedażowych jakiś model videorejestratora, więc jeśli sprzedają to może i montują .

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    strzegom
    Auto
    alfa romeo stelvio
    Postów
    68

    Domyślnie

    ja znalazłem taka mala dyskretna teraz musze znalesc kogoś kto mi to podepnie by działał tryb parkingowy w sumie można kupić dużego power banka i tez będzie chodzić.
    https://www.wideorejestratory24.pl/k...vue-dr750s-2ch

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    mi montowali w ASO przed odbiorem, kabel gdzieś tam jest puszczony słupkiem i podsufitką.
    kupiłem zestaw Viofo A119S + karta Samsung 64GB + zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem aku (DOD) z gniazdem zapalniczki na końcu i złodziejkę do bezpiecznika. Rejestrator może nie jest piękny, ale ma taki kształt że można go fajnie zamontować za lusterkiem po stronie pasażera i go nie widać. Podłączane na początku było w skrzynce bezpieczników do stałego +12V. Używałem na początku trybu parkingowego/detekcji ruchu itp, jednak po problemach z niedoładowanym aku parę miesięcy temu przepiąłem się pod bezpiecznik zapalniczki (+12V po stacycjce), bo pobierał stale ok 80-100mA z 12V, czyli dziennie mi ubywały ~2Ah.

    Samo to zabezpieczenie przed rozładowaniem (moje jest bardzo proste, moze jakieś droższe maja ustawiane czasy wyzwolenia) powoduje czasem przy zapaleniu silnika (nawet jak aku jest doładowany i S&S działa), że odłącza zasilanie na chwilę (spada poniżej progu), przez co w potencjalnie ważnych momentach w których powinienem mieć zapis np przejazd przez skrzyżowanie po ruszeniu ze świateł, kamerka dopiero się bootowała (bo Viofo A119 ma tylko kondensator który wystarcza na moment dla zapisania pliku po odcięciu zasilania), i zaczynała nagrywać kilka sekund za skrzyżowaniem nowy plik. Plan jest na razie taki żeby wywalić to zabezpieczenie, skoro i tak już ma po stacyjce - powinno rozwiązać to problem przy zapalaniu silnika - tylko jakoś stale zapominam to zrobic. Taki problem nie dotyczy kamerek z akumulatorem. Docelowo może dołożę po prostu jakiś power-bank - niestety takie dedykowane do samochodów, z odpowiednim zakresem temperatur itp kosztują ok 1tyś zł. Auto właściwie parkuje w bezpiecznych miejscach: albo garaż w domu, albo mały parking prywatny przy biurze, sporadycznie na ogólnodostępnych parkingach, więc ryzyko w moim przypadku jakiś zdarzeń podczas parkowania jest względnie małe - stąd aż tak mi obecnie nie zależy na trybach parkingowych.
    [MENTION=57068]Azalgo[/MENTION], ten Navitel R1000 widzę że ma akumulator, pewnie na kilkadziesiąt minut starczy, więc Ciebie nie dotyczy problem chwilowych braków zasilania gdybyś miał nawet jakieś proste zabezpieczenie przed rozładowaniem. Sugerowałbym Ci jednak zastanowić się czy możesz sobie pozwolić na stałe rozładowywanie aku - moze w Twoim przypadku to przejdzie (bo z innych postów kiedyś wydaje mi się że Ty robisz ze 2x większe przebiegi roczne niż ja).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Też mam A119 ale jak zdemontowałem z poprzedniej Giulii to w tej jeszcze nie założyłem a już rok minął Dobrze że mi przypomniałeś

    Ogólnie polecam ten wideorejestrator jak za tę cenę to jakość jest ok i nie rzuca się w oczy Nawet nie trzeba zdejmować choć jest to mega szybkie i łatwe zdejmowanie.

    Muszę tylko poprowadzić kabel
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    zwróce tylko uwage ze A119 rozni sie od A119S - ten drugi ma matryce która w nocy widzi zdecydowanie lepiej. roznica w cenie byla ok 100zl jak kupowalem. A119 jest bardzo dobry, ale 119S znacznie lepszy w nocy. z tego co pamietam 119S ma 60fps i tez mozliwosc nagrywania w wyzszej rozdzielczosci niz HD (ale w 30fps), nie jestem pewien czy A119 to ma. daje info jakby ktos sie zastanawial, niech sobie porowna specyfikacje i fimiki testowe z youtuba.

    wczoraj zaladowalem do swojego A119S nowy fimware, mialem 2.6 od wakacji, a teraz jest juz 4.0 - pisza ze poprawili jakosc obrazu - nie testowalem jeszcze. dodali tez nowy format plikow TS.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Wiem ale jak kupowałem a119 to jeszcze nie było S
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    to bylo info dla innych potencjalnie zaintetesowanych tym rejestratorem - komus moglovy umknac to S w nazwie

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Też mam A119 ale jak zdemontowałem z poprzedniej Giulii to w tej jeszcze nie założyłem a już rok minął Dobrze że mi przypomniałeś

    Ogólnie polecam ten wideorejestrator jak za tę cenę to jakość jest ok i nie rzuca się w oczy Nawet nie trzeba zdejmować choć jest to mega szybkie i łatwe zdejmowanie.

    Muszę tylko poprowadzić kabel
    Też mam i polecam Viofo A119S

Podobne wątki

  1. [159] Wideorejestrator
    Utworzone przez ario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2018, 18:33
  2. [Stelvio] Wideorejestrator, kamerka Stelvio
    Utworzone przez TadekSz w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-07-2018, 13:26
  3. Wideorejestrator
    Utworzone przez dragon19 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2018, 18:44
  4. [159] Wideorejestrator w 159 a zasilanie
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 10:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory