Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Info "Próba włamania" po uruchomieniu silnika

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Też czasem mam ten komunikat. Przeważnie przy burzach albo obfitych opadach.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Było już zgłoszone do FCA, a dealer sciemnia że nie ma procedur uruchomienia. Jakie macie doświadczenie w tym zakresie?
    Nie bardzo wiem, jakie mogą być potrzebne procedury uruchomienia alarmu, skoro fabrycznie zamontowany alarm musi działać nie tylko z kluczyka, ale również jest zintegrowany z bezkluczykowym otwieraniem/zamykaniem drzwi. Wtedy alarm sam się aktywuje po zamknięciu drzwi z guzika w klamce i dezaktywuje po dotknięciu klamki przed otwarciem drzwi. Ja też mam fabryczny alarm, który od początku nie sprawia żadnych problemów nie licząc tego głupiego komunikatu o włamaniu po każdej burzy, Sylwestrze, czy nocnym "strzelaniu z tłumików" na pobliskiej drodze, ale już do niego przywykłem, choć na początku też się wystrachałem
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Nie bardzo wiem, jakie mogą być potrzebne procedury uruchomienia alarmu, skoro fabrycznie zamontowany alarm musi działać nie tylko z kluczyka, ale również jest zintegrowany z bezkluczykowym otwieraniem/zamykaniem drzwi. Wtedy alarm sam się aktywuje po zamknięciu drzwi z guzika w klamce i dezaktywuje po dotknięciu klamki przed otwarciem drzwi. Ja też mam fabryczny alarm, który od początku nie sprawia żadnych problemów nie licząc tego głupiego komunikatu o włamaniu po każdej burzy, Sylwestrze, czy nocnym "strzelaniu z tłumików" na pobliskiej drodze, ale już do niego przywykłem, choć na początku też się wystrachałem
    Czytaj ze zrozumieniem. Chodzi o uruchomienie usługi Mopar Connect, czasami nazywanej Alfa Connect Rozumiesz?

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Czytaj ze zrozumieniem. Chodzi o uruchomienie usługi Mopar Connect, czasami nazywanej Alfa Connect Rozumiesz?
    A możesz napisać co to jest "Mopar Connect", bo tego chyba wcześniej nie oferowali w Polsce, a przynajmniej ja nie kojarzę takiej pozycji w cenniku.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 21-01-2019 o 19:34
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A może napisać co to jest "Mopar Connect", bo tego chyba wcześniej nie oferowali w Polsce, a przynajmniej ja nie kojarzę takiej pozycji w cenniku.
    Ja to mam bo kupiłem nowy samochód w wersji B-tech. Tu opis https://www.alfaromeoconnect.eu/pl/features/discover

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Można to odmówić i serwis zamontuje koszty około 2.500 zl


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Ja to mam bo kupiłem nowy samochód w wersji B-tech. Tu opis https://www.alfaromeoconnect.eu/pl/features/discover
    Doczytałem się, że niektóre usługi w ramach Alfa Connect są dostępne w Polsce dopiero od 30/07/2018, więc pewnie przecierasz szlaki Czy uruchomienie tej usługi wymaga zamontowania w aucie jakiegoś dodatkowego urządzenia?
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 21-01-2019 o 20:29
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Doczytałem się, że niektóre usługi w ramach Alfa Connect są dostępne w Polsce dopiero od 30/07/2018, więc pewnie przecierasz szlaki Czy uruchomienie tej usługi wymaga zamontowania w aucie jakiegoś dodatkowego urządzenia?
    Chyba tak, ale nie jestem pewien bo mam wersję Stelvio B-tech a tam jest to standard. Można to kuoic dodatkowo do auta w akcesoriach za 1450 czy 1750 zł, ale nie wiem czy jest to tylko software czy też hardware. Fakt jest taki że dealer wydał mi auto 27 grudnia i do dziś nie uruchomił usługi bo czeka na jakieś najnowsze instrukcje, kody lub Bóg wie co tam jeszcze.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Chyba tak, ale nie jestem pewien bo mam wersję Stelvio B-tech a tam jest to standard. Można to kuoic dodatkowo do auta w akcesoriach za 1450 czy 1750 zł, ale nie wiem czy jest to tylko software czy też hardware. Fakt jest taki że dealer wydał mi auto 27 grudnia i do dziś nie uruchomił usługi bo czeka na jakieś najnowsze instrukcje, kody lub Bóg wie co tam jeszcze.
    Z opisu dostępnych usług w ramach Alfa Connect wychodzi mi, że w aucie musi być telefon GSM z własną kartą SIM i dostępem do Body Computera, a w standardowych konfiguracjach tego raczej nie ma, więc stąd moje pytanie, czy coś takiego Ci instalowali, czy może wersja B-TECH ma to w standardzie?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Ciąg dalszy perypeti z uruchomieniem Mopar Connect. Na zeszły czwartek byłem umówiony w autoryzowanym serwisie Alfa Romeo w moim mieście, w tej samej firmie która sprzedała mi auto. Od 27 grudnia pracownik dealera ściemniał, że czeka na nowe instrukcje uruchomienia usługi. Podczas pobytu w serwisie okazało się że w moim aucie brakuje modułu Mopar Connect. Ponieważ to wersja B-tech, która ma to w standardzie, ponadto mam to w specyfikacji technicznej wyposażenia dołączonej do umowy zakupu, zostałem przeproszony i zaproszony na nowy terminal instalacji, oczywiście za darmo plus auto zastępcze. Będą szukać winnego tego stanu rzeczy, czy winna fabryka bo zapomniała założyć moduł czy pracownik dealara coś zataił, naciągając zapisu w umowie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-10-2018, 13:11
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-03-2015, 20:50
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  4. [159] Próba włamania - uszkodzony zamek
    Utworzone przez cyborg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 20:02
  5. [159] Car break in detected/próba włamania - miał ktoś?
    Utworzone przez Cezar_DE w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 15:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory